Angli, burg shqiptarit, ishte në bandën e trafikut të kokainës

June 4, 2014 09:12

Angli, burg shqiptarit, ishte në  bandën e trafikut të kokainës

Një bandë u burgos me 43 vjet, pasi policia shkatërroi rrjetin e drogës. Mes të arrestuarve është edhe shqiptari Zamir Muçllari, 27 vjeç dhe disa anglezë. Gjykata në Maidstone ka dëgjuar sesi operacioni i fshehtë i policisë çoi në shkatërrimin e kësaj organizate. Në gjykatë u tha gjithashtu se mjeshti i këtij rrjeti ishte shqiptari Astrit Suli, i cili operonte trafikun e drogës nga shtëpia e tij. Prokurori Edëard Foëler tha se trafiku i kokainës është zhvilluar në periudhën shkurt-qershor të vitit të kaluar, ku ka pasur rreth 250.000 paund fitime nga droga.

 

 

June 4, 2014 09:12
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?