Ankimimi, ish-gjyqtarja Mirela Fana dhe avokati nuk paraqiten në KPA

July 16, 2018 09:26

Ankimimi, ish-gjyqtarja Mirela Fana dhe avokati nuk paraqiten në KPA

Sot ka nisur në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit seanca për shqyrtimin e ankimimit të Komisionerit Publik ndaj vendimit të KPK-së për Mirela Fanën.

Por ish-gjyqtarja e Gjykatës së Lartë dhe përfaqësuesi i saj ligjor nuk janë paraqitur në seancë.

Trupa gjykuese mësohet se e ka shtyrë seancën më datë 10 shtator.

Mirela Fana ka dhënë dorëheqjen nga posti i anëtares së Gjykatës së Lartë në janar të vitit 2017.

Sa i takon ankimimit të Komisionerit, është regjistruar në Kolegjin e Apelimit kur u hodh shorti për trupën gjykuese të çështjes.

s.a/dita

July 16, 2018 09:26
Komento

1 Koment

 1. Mafia shqiptare ne kupolen e shtetit ! July 16, 12:50

  Nga kursi i 6 mujor i Juristeve te Plepave te Durresit 1994- u ligjerua Mafia shqiptare ne Kupolen e Shtetit Shqiptar !
  Kjo eshte e hgjitha
  Keta gjyqtare prokurore gjasme te shtetit shqiptar , jane Bunkeret qe ka lene mbrapa Dinastia e sali berishes qe sundoi shqiperine nga viti 1992 dhe deri ne 2013 !
  Pasuria e gjyqtareve dhe prokuroreve eshte mara mendse ashtu sic eshte dhe kaosi dhe varferia e Shqiptareve ku me shume se gjysma e tyre jane ne emigracion !
  Keta “serb” “greke” jane armiqte dhe kriminelet e popullit te thjeshte shqiptar !
  Asnji serb dhe asni grek i vertete nuk i ka ber a dem shqiptareve sa i kane keta !
  Shikoni sa probleme me pronat, kane shqiptaret ! Sa krime te pa zbuluara !
  Shikoni pasurite e tyre, logarite bankare, shtepite, prona ne bregdet, vila, makkina ! perallore ! Ku i gjeten ? Sigurisht ne kurriz te shqiptarve populit te vet ! keta jane paguar nga kriminel ordiner, keta bashkpunojne me kriminel, i kane lene te lire kundrejt parave te dhena nen dore !
  Maskarenje !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*