Ankohet se i kanë ndarë familjen pas tërmetit, kryeministri tallet me banorin e hutuar para kamerave

December 3, 2019 10:51

Ankohet se i kanë ndarë familjen pas tërmetit, kryeministri tallet me banorin e hutuar para kamerave

Kryeministri Edi Rama ishte në Durrës, ku ka shoqëruar vetë personalisht disa prej banorëve drejt furgonit për në hotel për t’u treguar se kjo do jetë procedura.

Megjithatë, kanë qenë jo pak banorë që kanë replikuar me të, teksa nuk kanë munguar edhe batutat, apo kërkesat.

Një nga momentet që ka shkaktuar shumë të qeshura, ka qenë pikërisht rasti i qytetarit që kërkonte gruan, e cila sipas tij ishte dërguar në hotel pa dijeninë e tij.

Rama teksa replikon me banorin në fjalë shfaqet tejet i acaruar.

Banori: Ma kanë marrë gruan dhe ma kanë çuar në hotel

Rama: Ta kanë marrë gruan?

Banori: Po ma kanë marrë gruan pa më pyetur dhe e kanë çuar në hotel

Rama: Ta kanë marrë gruan pa të pyetur ty? Gruaja paska mend më shumë se ti dhe ka shkruar në hotel, merre autobusin dhe shko te gruaja.

j.l./ dita

December 3, 2019 10:51
Komento

18 Komente

 1. Mos u cudisni kur Ramas ti kerkohet ga lyl bashah ne medie ,ti gjej se ne cilin Hotel ndodhet Gruja ! December 2, 22:23

  Kto jane vertet te teperta nga Media .
  Ky mjeran eshte si shume Viktima te pashpresa,
  te asaj bote aty , qe mesa duket
  Toka e Xanun po i del per hundesh !
  Rama nuk mundet te merret me kedo ,personalishte ,
  dhe kujdeset per Grate e Vandaleve qe shijojne diku
  ne Hotele pak caste jete #

  Sigusishte qe eshte nji naivitet qe Dhemb ,kur shikon se sa te varfer jane kta njerez ne cdo kendveshtrim ,
  por ,kjo ,per te dal ga kjo mizerje ku eshte fudosur ajo shoqeri ,nuk eshte vetem detyra e KM por e gjithe
  asaj pjese te shoqerise atij vendi ,e cila eshte e pergjegjeshme .

  K a jopak por disa medie ,qysh kur ka fillu Katastrofa
  pra Termeti ,
  qe kane e Fokus KM Rama ,duke e ndjekur ate hap pas hapi ,
  me kamera dhe me “qent analiste ” Medieve ,
  duke mos u marr aspak me ata Fatkeq ,si edhe ky
  qe i kerkon Rames me i gjet Grúan e rrembyer prej X

  Reply to this comment
  • ENDRI December 2, 22:59

   PER REAGIME SI KY ME SIPER…

   Sot banoret, te cileve iu eshte prishur shtepia, dhe iu jane vrare femijet, paten nje perballje me Ramen.

   Ai nuk eshte kurresesi shpetimtari i tyre, por pergjegjesi kryesor i fatkeqesise qe iu ka rene. Ai nuk kish shkuar aty per te zgjidhur hallin e tyre, por per te mbuluar hallin e vet.

   Prandaj, ne keto kushte nje grua e gjeti forcen qe t’i kerkoje llogari, pa iu dridhur qerpiku.

   Cfare ben burrat dhe grate e tjera te pranishem?

   Iu versulen gruas dhe iu servilosen Rames deri ne peshtirosje.

   *****
   Kur shoh nje skene te tille nuk mund ta fsheh trishtimin per menyren se si eshte katandisur shqiptari i sotem.

   Me dhemb kur shoh se si ata burra jane katandisur ne qenie te rrahura dhe te tredhura, deri ne piken qe nuk i dalin per zot jo asaj zonjes aty, por se pari familjes se tyre.

   Ka nje moment ne librin “Kujtime” te Eqrem Vlores ku ai flet per trimerine e shqiptareve per te luftuar me pushke perballe nje ushtrie qe i godiste me top.

   Kam ndjere nje fare adhurimi per kete guxim qe shkonte deri ne marrezi. Dhe mendoja se si shqiptari i nje shekulli me pare nuk mendohej dy here per te dhene jeten qe te fitonte lirine dhe te ruante dinjitetin.

   Po si u katandisem deri ne kete fare derexheje, ku falim lirine dhe dorezojme dinjitetin, deri ne piken qe rrezikojme edhe jeten?

   Une them qe nje pjese e fajit buron nga fabrikimi i “njeriut te ri komunist”, i cili ishte nje skllav i mjere i partise. Atij nuk i lejohej te kishte mendime, dhe as qe behej fjale te kerkonte dinjitet.

   Ai as qe duhet ta conte neper mend te merrej me politike. Qe do te thote, ai nuk lejohej te analizonte pergjegjesine e partise ne fatkeqesine qe i kishte rene.

   Problemin ai duhet ta trajtonte si nje rast i izoluar, qe kurresesi nuk vinte ne dyshim forcen dhe vizionin e partise. Zgjidhjen ai ia kerkonte partise, jo si detyre dhe pergjegjesi, por si nder. Jo si hakerrim, por si lutje.

   Por ai, komunisti i dalluar, e dinte gjithashtu qe partia medheund te nxehej, dhe ta shtypte si plesht. Prandaj ai sigurohej ta qetesonte me lajka, te cilat njeherazi sherbenin si garanci qe dashuria e tij per partine nuk ishte zbehur nga ajo qe kishte ndodhur.

   Ky njeri pa bosht moral dhe pa force psiqike, pas ’90 perqafoi ideologjine: secili per vete, paraja mbi te gjitha.

   Per pasoje, nga njera ane i vuri nje cmim ekonomik gjithckaje (perfshire dinjitetit); dhe nga ana tjeter u izolua duke mbetur teper i dobet parballe partise.

   Nese ka ardhur koha te shpetojme nga kryeministra si Rama, na duhet gjithashtu te punojme me “njeriun e ri komunist”, i cili ka nevoje te shpetohet nga pusi i skllaverise ku ka rene.

   Gjene mire qe pjesa e shendetshme e shoqerise eshte me e shumte ne numer, me e forte dhe me e vendosur per ta shkeputur kete shoqeri njehere e pergjithmone nga ajo pjese e erret e historise se vet.

   Reply to this comment
   • Tani December 3, 13:04

    Per reagime bajate si ky I yti.Ti faturosh kasaphanen e 30 viteve ,nje personi te vetem,do te thote se cfare u ka bere njerezve si ty me nder me thene demokracia e servirur nga qe dolen nga ai sistem pa breke dhe kane siguruar para deri ne shtate breza.Konstatimet e tua te bazuar ne urrejtje nuk I hyjne kujt ne pune.Thjesht konsiderohen si balta e perditshme me te cilen ti ushqehesh shpirterisht.Nuk pi vazhdoj me me perrallen e njeriut komunist dhe pjeses se shendetshme qe me sigure e solle kushedi nga.

    Reply to this comment
    • Diktat December 3, 14:16

     Bravo Tani ! Se ky tipi na thotë harroni pērgjegjësin kryesor ,atë, plakaruqin e shtrëmbër , që në këmbim tē votave “vrau”ligjin pēr ta zvēndēsuar atē me ligjin e xhunglës, të tē fortit , shkatërro,zapto,zhvatë vri e pri dhe “kanun”

     Reply to this comment
   • Ylli December 3, 14:41

    Kjo qe shkruan eshte nje pershkrim me edukate i realitetit shqiptar se kur mbaron tallja e qytetarit votues nga i votuari kryeminister te vjen te ulerasesh jo nga batutat tip lokali te Edit ,por nga debillleku i peshtire i atyre qe ishin rreth qytetarit !

    Ed Rama ka nje merite te madhe .Eshte komplet e tij dhe vetem Ai mund ta shijoj .
    Ai ka meriten qe njeh thelbin e shqiptarit ….i ceket ,i paformuar dhe injorant .

    Shiko reagimin e keti Tanit apo ketij surrogatos tjeter ….justifikojne harbuterine mediatike te Kryeministrit perballe nje te mjeri ne hall .Pikerisht keta jane vemje partie kur dhe formimi me i paket qytetar te kerkon te jesh solidar me hallexhiun ,sesa me pushtetin.

    Te perkrahesh Edin ne kete sipermarrje te veshtire eshte gje tjeter dhe te kritikosh harbuterine mediatike perball hallexhiut eshte tjeter gje .
    Jemi popull qesharak me individ legen !!

    Reply to this comment
    • Edi vet direkt December 3, 17:37

     ty illi stanit ,
     ngelet mer plehra kazai tu bo llapaqenin anes kazaneve
     dhe hudh plehrat tjetrit .

     Cfar ke bo ti mer plehr ,me shume se KM per kte vend ,
     per kte shtet ,
     per kte shoqeri ,
     per kta Fatkeqe ?
     nqs nuk ke bo asigjo dhe kjo kuptohet thjeshte nga llogjika idiote qe perdor ,

     po te them boll o pederast mediesh o parazite te njerezimit qe gelet kazaneve tu hudh balt aty ku sduhet .

     Dilni ne terren e jepni kontributin tuj o parazite llapaqen .
     u bot ju me diskutu Kulturen e nji KM si Rama ,
     ju sumlepirsit e presidetit Muta apo shpellarit berrisha ,
     apo mos je noj partner i mceft e Hollandezit bythgjit

     nqs do me gjet gruan shkruam direkt e do te pergjigjem
     personalisht ,qe ta jap te degjosh live zerin e grus tate
     e kuptosh se eshte e duar te sigurta

     Reply to this comment
     • Fidel Kastro December 3, 19:11

      Edi vet direkt, te lumte mbroje Rame tepsine dhe meri ere aromes qe ai nxjerr nga goja. Keshtu te ka edukuar partia dhe xhaxhi Enver.

 2. zirkon December 2, 23:04

  Tani që po bën humor banal Edi Rama, a na lejohet dhe ne ndonjë batutë?

  Reply to this comment
 3. Nik December 3, 00:11

  Po jo mos u genjeni jan aktore i paguan per te ber monologun e vet .Ata bejn sikur e pyesin ky i degjeneron i tall i perbuz me kete krijon iden se eshte 99 po e pyte bej kujdes se ta kthen pergjigjen dhe te le pa fjal po kte e ben per propagand qe njerzit te ken frike ti kerkoj llogari po sdo i zgjas shume kjo lloj loje i ka ra suvaja

  Reply to this comment
 4. Nuk behet ky vend December 3, 00:48

  Prandaj sundojne aq kollaj. Trecereku i popullit budallenj.

  Reply to this comment
 5. We are all equal in front of God December 3, 02:25

  Eshte e trishte te shohesh sa te lodhur dhe te hutuar jane njerezit me cfare u ka u ndodhur. Jane aq te trembur sa edhe pyetje kane frike ti bejne se mbase do ja shenojne emrin ne ndonje liste dhe nuk do ti japin ndihma

  Ajo qe me beri shume pershtypje dhe me ngjalli neveri ishte menyra se si KM i Shqiperise, ai qe na perfaqeson te gjithe ne, i kthen pergjigje ketij qytetari te renduar nga ana emocionale dhe psiqike. Eshte e turpshme per nje politikan qe pretendon se di me shume dhe cdo gje ne krahasim me ne te tjeret te ktheje ate pergjigje banale. Eshte shume e vertete thenia se mund te shtiresh sikur je dikush tjeter por ne momente te caktura, tregon ate qe ti je brenda. Ky ishte edhe nje rast si shume te tjere per te pare nivelin e KM tone
  Hipokrizia me e madhe eshte me ata qe e rrethonin KM dhe u gajasen se qeshuri me pergjigjen qe dha. Thua ti sikur ata e dine se ku i kane grate ne cdo moment. Sidomos zoti misister ne krahe te KM

  I uroj atij zoterise gjithe te mirat pavarsisht pyetjes qe beri. Te mbledhi veten dhe ta kaloje sa me shpejt dhe pa pasoje kte gjendje te veshtire.

  Reply to this comment
 6. anticensurë25642654 December 3, 09:10

  bo çfarë ndyrësire!!
  a thu do tia kishte lejuar vetes merkel ti përgjigjej kështu një gjermani??
  dhe mos kujtoni se tërë gjermanët janë gjeni!!ka plot si ky toni!
  ky është kulmi i ndyrësisë që mund të nxjerrim ne si komb!!
  ju si kritikues të kësaj ndyrësire,në fakt i bëni një rreklamë të jashtëzakonshme!!
  21 herë është paraqitur në këtë moment që po shkruaj unë!!
  çdo laj kundër a pro,përmban foton e tij,titullin e tij!!
  këtë hale duhet ta bojkotoni!!nuk duhet tia nxirrni surratin dhe kur e shani me libër shtëpije!!
  ky ndyrësirë kujkton se ja ka hedhur lumit dh epo dhejt kalin!!
  ky harron se po i hap vetes,populli do ta hajë më thellë katastrofën tjetër,katastrofë të paralajmëruar që ky po e suvaton!!
  njeri cinik,i ndyrë,që kur vjen koha e zgjedhjeve të njëtin person ka për ta përqafuar e puthur sikur ta kishte fëmijën e tij!!
  pthu sociopat i ndyrë!!

  Reply to this comment
  • Lili December 4, 08:08

   Best comment: ky mbytet kur NE e ignorojme!
   Pra te veprojme pa te edhe keni me pa se ka nje shqiperi tjeter, nje shqiperi solidare qe ndan per sicilen anetare nje cop te mireqenjes, qe i do femijet te gjithe mire, qe i do familjet te bashkuar!
   Mos e permendeni me e mos i shkoni me kamera mbas! Shkoni tek ajo Zoja qe edhe pse 90 vite mendte nje mije here ma te kthjellta se ky bidalla jone Km , shkoni pyetni ata qe cdo dite punojne vertete e nuk jane parazitet e kesaj shoqerie , se Edi Rama po te mos kishte gjetur politikene per me perfituar do ishte nje hiçgje, nje deshtak ne jeten e tij , po ka gjetur me jetuar ne kurriz tuaj!
   Pra mos votoni me njereze pa profesion qe kur ne jeten e tyre nuk kane punuar po vetem jane ´rahatuar’ ne kurriz te taxpaguesit!

   Reply to this comment
 7. Andis December 3, 09:16

  Lexova me shume vemendje HAHAHAHAte dhe shakate pa vend te njerezve me videon e atij qytetarit qe i qahej KM se i kane marre gruan e ja kishin cuar ne Golem.
  Nuk arrij te kuptoj si askush nuk shqetesohet nga menyra se si KM i flet qytetarit! Ska lidhje fare nese ai qytetar eshte mire nga shendeti mendor ose jo. Nese cka kerkon ben sense apo jo.
  Nje njeri publik nuk mund te flase ne ate menyre me nje qytetar. As ta talli. As ta fyeje duke e quajtur te cmendur. Dhe as te publikoje videon per te treguar se cpopull i ka rene te qeverise!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 December 3, 09:25

   lali
   shqipua e ka më kollaj të tallë të dobtin,atij që i kanë rënë më pak se duhet dhe më keq,sesa të kritikojë,të ktritikojë,po them jo ta shajë,të fortin!
   sepse është aq i mbaruar sa vetëm nëpërkëmbja e të dobtit e bën të duket dikush!!
   i prapambeturi mendor duhet respektuar më shumë se normali!ai bën atë që di,ai do ndihmë se nuk e gjen rrugën,jo i mënçuri që ka tërë mundësitë!!
   është tallur ciniku i tallur nga “zoti”, që nuk i ka dhënë një zhvillim normal,por e ka lënë mangut,pra e ka gatuar psikopat,shikoni kur të tallen dhe mileti rrugëve!!ta detyrojnë të shkratin të bëhet më keq se është!!
   aty duhej të dilin e ti thoshin ndyrësirës,dobiçit të tironës,KUJT I FLET TI NË KËTË MËNYRË MOR HALABK??

   Reply to this comment
 8. Diktat December 3, 16:40

  Edi rama êshtē pjellē e anarshisē e rrumpallës që plakarruq shtrëmbaluqi na e servri pēr dhjerokraci mbasi “vrau” ligjin ,se po ta kishim atē “ligji” si e ka perëndimi ky, rama do vazhdonte tē flinte poshtē urave tē parisit!! Qē ta mësoni, nardi dikur pat thënë: pa bajgēn nuk kanē si rriten bubuzhelat!!

  Reply to this comment
 9. demo December 3, 20:09

  Per keneten,pallatet dhe hotelet Durres Golem,Rama eshte i fundit shqiptar qe ka pergjegjesi.
  E kam pergjegjesuar Ramen per ato qe ka,por une nuk mund te fajesoj Ramen per ushtrite e banditeve dhe malokeve qe versuli Vucidoli drejt Durresit dhe Tiranes!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim