Opozita në Kosovë anulon protestën

March 25, 2016 15:43

Opozita në Kosovë anulon protestën

Partitë politike opozitare në Kosovë kanë hequr dorë nga protesta e paralajmëruar për të shtunën.

Vendimi është bërë Ii ditur nga kryetarët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj.

Në konferencë nuk ka qenë i pranishëm, lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri.

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se protesta është shtyrë për një datë të pacaktuar.

Këtë vendim ai e arsyetoi “se Kosovën e presin ditë të vështira” dhe se vendimi është marrë në bashkëpunim partitë tjera opozitar”.

Mes tjerash ai ka thënë se vendimi është marrë pas konsultimeve mes tri partive në opozitë.

Ndërkohë, edhe lideri i partisë Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se kauza e opozitës do të vazhdojë, por tash për tash shtyhet protesta e paralajmëruar./E.T

March 25, 2016 15:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim