Anulohet Vlora, Këshilli Organizativ vendos rivarrimin e Isa Boletinit në Mitrovicë

May 26, 2015 15:38

Anulohet Vlora, Këshilli Organizativ vendos rivarrimin e Isa Boletinit në Mitrovicë

Këshilli Organizativ ka vendosur që Isa Boletini të rivarroset në Boletin më 10 qershor, duke shfuqizuar kështu vendimin për rivarrimin në Vlorë.

Këshilli Organizativ për rivarrimin e Isa Boletinit sot ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku është vendosur përfundimisht që eshtrat e heroit të rivarrosen në vendlindje më 10 qershor.

Këtë për Veriu.info e ka konfirmuar kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, i cili tha se Këshilli në mënyrë unanime e ka vendosur një gjë të tillë.

“Sapo dola nga mbledhja e këshillit, ku në mënyrë unanime është vendosur që rivarrimi i Isa Boletinit të bëhet në Boletin, siç ishte planifikuar më herët. Pra, është shfuqizuar vendimi i mbledhjes së kaluar të këshillit, ku ishte vendosur që heroi Isa Boletini të rivarroset në Vlorë, e ku unë e kisha kundërshtuar fuqishëm një gjë të tillë”, tregon Bahtiri.

I pari i Mitrovicës bën të ditur se në Këshill është vendosur që secili institucion t’i merr përgjegjësitë e veta dhe rivarrimi më 10 qershor të kryhet në mënyrën më të mirë të mundshme – raporton portali kosovar Telegrafi.

May 26, 2015 15:38
Komento

6 Komente

 1. lato May 26, 16:39

  Nuk eshte ceshtje politikanesh,eshte prestigj kombetar te mos trembesh nga presioni i hasmit.Isa Boletini edhe i vdekur do ta cliroje Mitrovicen e tij!

  Reply to this comment
 2. Mark uk May 26, 17:21

  Boll e nxuarret kyjin me figuren patriotike ma te madhe te shekullit te kaluar.

  Reply to this comment
 3. Betixho May 26, 19:59

  PO KEJO DUHESH.ATY DO JETE I SHENJTE PER ATDHEUN DHE ATY TE NDEROHET.KEJO NUK E PERJASHTON MUNDESINE E NJE MAUZOLEU NE PRISHTINE.PERMENDOREN E KA BUZE DETIT NE SKELE- VLORE ATY KU U NIS PER LONDER ME ISMAHIL QEMALIN E SHOKET E TIJ, DHE U KTHYE PO ATY, NE KRYEQYTETIN E SHQIPTAREVE TE 1912-tes

  Reply to this comment
 4. Agim May 26, 20:30

  PO TË ISHIM SHTET NORMAL NË KUFIJ ETNIKË ISËS SË MADH I TAKONTE TË PREHEJ PËRKRAH ISMAIL QEMALIT. POR , NE SHQIPTARËT KEMI ENDE NEVOJË PËR ATË. AI EDHE I VDEKUR DO TË NA SHËRBEJË NEVE SI KOMB, DUKE I TREGUAR FQINJVE TANË KU KANË QENE DHE JANË( edhe kështu të cunguar) KUFIJTË TANË. JAM SHUMË I LUMTUR PËR PËR KËTË VENDIM. URIME Z. KRYETAR I BASHKISË SË MITROVICËS . RrOFSh. JU FALEMINDERIT. JU PËRSHËNDES NGA TIRANA.

  Reply to this comment
 5. "BALASHI" May 27, 08:29

  I mrekullueshmi Agim Bahiti, Kryekomunari i Mitrovices, ka marre nje vendim historik, patriotik, kombetar, vizionar, te mençur, per vendosjen e rivarrimit te eshtrave te Isa Boletinit ne Boletin.
  Dikush ka thene se: “Mendja e Ismail Qemalit, pushka e Isa Boletinit dhe pena e Naim Frasherit bene Shqiperine!”.
  Per keta te tre korifej te kombit mund te beni nje permendore ne kryeqytet a ku di une se ku, por eshtrat e Isa Boletinit duheshin atje ku vendosi Kryetar Agim Bahiti i Mitrovices.
  Te jemi borxhli Kryetar! Ishte nje vendim i jashtezakonshem i joti. Me shume respekt. Te pershendes nga Tepelena!

  Reply to this comment
 6. veterani May 27, 09:32

  Shum respekte kryetarit Agim Bahiti Mitrovice-Isa, eshtrat e tije duhet te jene ne Boletin permendoret le te jene ne gjith trojet tona.Pershendetje z,Kryetar ishte nje vendim i drejte duke dale mbi politiken mediokre te kosoves pse jo dhe te tiranes.pershendetje te sinqerta nga ELBASANI.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*