Apeli Administrativ rrëzon KLD-në për Ina Ramën: Nishani ta emërojë

October 26, 2015 12:33

Apeli Administrativ rrëzon KLD-në për Ina Ramën: Nishani ta emërojë

Ina Rama mund të punësohet së shpejti në radhët e drejtësisë. Gjykata Administrative i ka dhënë të drejtë ish-kryeprokurores, e cila nuk u emërua nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë.

Gjykata e Apelit Administrativ në Tiranë, ka rrëzuar vendimin e Shkallës së Parë, duke i dhënë të drejtë zonjës Rama, e cila ka paditur Këshillin e Lartë të Drejtësisë.

Ajo ka kërkuar nga KLD-ja që të emërohej si gjyqësore, por institucioni i drejtuar nga Presidenti Bujar Nishani tha se duhet të priste në listën e emërimeve.

Zonja Rama kërkoi që të rikthehej në Gjykatën e Apelit në Tiranë, një pozicion i barazvlefshëm me atë të gjyqtares së krimeve të rënda, ku kishte punuar përpara se të bëhej kryeprokurore. KLD-ja nga ana tjetër kërkonte që Ina Rama t’i nënshtrohej procedurave të konkurrimit. /Dita/

October 26, 2015 12:33
Komento

8 Komente

 1. Z/Kallami October 26, 13:13

  Kjo e meriton cilesisht vendin e punes ne cdo sektor te drejtesise.Sot ma shume se kurr e meriton vleren e Silvia Kontit.Bile edhe ma shume nese do i takonte te gjykonte direkt tradhetarin e kombit Sali Rame Berisha.Spiunin e Shoshorit.

  Reply to this comment
  • Tarrasi October 26, 14:43

   VETEM CESHTJA INA RAMA TREGON SE CFARE NIVELI TE ULET KA PRESIDENTI YNE.

   1) SHUME INJORANT DHE I PAFTE
   2) SHUME DEBILE DHE I AFTE SI PD-ist PER DR. SALI SERB MORTJA

   Reply to this comment
  • Tarrasi October 26, 17:33

   Qe sot e tutje duhet ta therrsim Sali Serb Berisha – Spiuni i Shoshorit.

   Reply to this comment
 2. Genti October 26, 13:27

  Kjo pasi e dhjesi prokurorin Don te dhjesi dhe gjykaten malli I sali berishes

  Reply to this comment
 3. perkthyesi October 26, 14:51

  Nje vampire me shume ne sektorin e drejtesise! A do i dali per zot njeri ketij vendi te sfilitur?

  Reply to this comment
 4. SuloKapedani October 26, 17:03

  JARI DJAL PAZARI: SI TE THONI JU Z. SALI EFENDI,PO TE JENI DAKORD DO TA EMEROJE GJYQTARE SA ME PARE “LAVIREN”SEPSE “HORRIT” TE BULEVARDIT I ZURA VENDIN.TA DI PER NDER SALI E FENDI.

  Reply to this comment
 5. LORA October 26, 17:17

  Vendimi I Gjykates Administrative do te kaloje serish filtrin e KLD-se.
  Keshtu qe dhjaksja ina rama nuk ka rrezuar asgje.
  Tung.

  Reply to this comment
 6. intelektuali October 27, 09:11

  INA RAMA ME PARE DUHET T’I KERKOJE FALJE FAMILJES SE KOSTA TREBICKES QE FIRMOSI VDEKJEN E TIJ AKSIDENTALE NE NJE VRASJE TIPIKE MAFIOZE NGA SALI BERISHA ME VEGLEN E TIJ VRASTARE KULICAJ, TE CILET DREJTESIA E PJERDHUR E RILINDJES SOCIALISTE I KA LENE TE LIRE.

  Por perpara se te kerkoje falje per inskenimin e vrasjes aksidentale te Kosta Trebickes, Ina Rama duhet t’i kerkoje falje shqyptareve per zvarritjen e ceshtjes Durres-Kukes per te shpetuar KARREMIN e Saliut, Lulzim Bashen nga burgu me akuzen e vjedhjes makaber 220 milioneshe ne eur te fondeve publike. Pavaresisht guximit te treguar nga kjo Kryeprokurore per 21 janarin, ajo mbetet bashkepuntore ne krim me Saliun dhe banden e tij enveriste vrastare dhe kusare dhe per kete arsye nuk ka si te emerohet ne Drejtesi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*