Apeli i Lu: Vendi ka nevojë për zgjuarsinë tuaj, bëhuni politikanë e gjykatës

April 4, 2016 12:06

Apeli i Lu: Vendi ka nevojë për zgjuarsinë tuaj, bëhuni politikanë e gjykatës

Ambasadori amerikan, Donald Lu nuk ka humbur rastin edhe njëherë që të vërë theksin tek nevoja që ka Shqipëria për gjykatës dhe madje edhe politkanë të rinj, më të mirë dhe më të zgjuar, që ti shërbejnë vendit të tyre.

“Shumë prej jush duan të bëhen mjek, jurist, arkitekt dhe inxhinierë. Shpresoj që shumë prej jush të futen edhe tek shërbimi public, si officer policie, gjykatës madje edhe politikanë. Shqipëria ka nevojë që të rinjtë e saj më të mirë dhe më të zgjuar të shërbejnë si vendimarres në të ardhmen, ndodhat në këtë sallë kemi ministrin e ardhshëm të Jashtëm, apo ambasadorin në SHBA” tha ai në një aktivitet ku ishte sëbashku me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati, në ceremoninë e 25 vjetorit të rivendosjes së marrëdhënieve Shqipëri-SHBA.

April 4, 2016 12:06
Komento

3 Komente

 1. Semani April 4, 15:04

  Le te shpresojme, me Lune bashke, se do te kemi edhe politikane te zgjuar, kendej e tutje.

  Reply to this comment
 2. shabani April 4, 16:25

  ke 20000 mije kerkesa nga studentet e perendimit futini ne administrate

  Reply to this comment
 3. Lili April 4, 18:40

  Zotni Lu,
  Ky sikur po bene se nuk e di se Jane mija e mija studente shqiptare,te shkolluar n’amerike e n’evrope, ne nje fryme demokratike e jo te korruptuar! Pse nuk i thirr nje here ne station e ambassades se tij:se korruption Fillon qe ne ambasaden amerikane me keshilltaret qe ka perzgedh kjo ambassade!…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim