Apeli i Metës: Të shmangim polemikat para hapjes së negociatave

April 24, 2018 11:34

Apeli i Metës: Të shmangim polemikat para hapjes së negociatave

 

Duke folur nga Përrenjasi, Presidenti Ilir Meta kërkoi më shumë përpjekje për përmbushjen e pesë prioriteteve, ndërsa ndan bindjen se vendi i ka të gjitha mundësitë për hapjen e negociatave.

“Të përqëndrohemi në thellimin reformave për përmbushjen 5 prioriteteve kyçe. Unë jam i bindur që i kemi të gjitha mundësitë për çeljen e negociatave”, deklaroi ai.

Meta kërkon shmangien e polemikave të panevojshme të klasës politike dhe përqendrimin tek procesi i integrimit.

“Të shmangim çdo lloj polemike e të përqendrohemi në objektivin e integrimit europian”, thotë kreu i shtetit.

l.h/ dita

April 24, 2018 11:34
Komento

3 Komente

 1. nje vezhgues i drejte April 24, 12:19

  Te shmangen polemikat ?! Thuaja sat’ shoqe , kujt ia thua , Prrenjasit ?

  Reply to this comment
 2. Likefloriri April 24, 12:52

  Ata te prrenjasit bejne shume polemik me munihun e cizmes dhe me lulashin.
  Para se te flesh me munihun thuaj nja dy fjal per cizmen dhe sharlatanet qe ju ndjekin.

  Reply to this comment
 3. MH April 24, 12:56

  Dy te kunderta gjithmon kane sjelle nji te re,dicka interresante kur jane perplasur.
  Ne politiken shqiptare perplasjet i kemi plot 28 vite.Por e kam fjalen te keshillat e Likes dhe tek gjuejtja me cizme ku ne keto dy figura politike me mendime te “kunderta” me njera tjetrin qe per cudi nuk perplasen po me shume koshience te brendeshme improvizojne intriga e me marifete te jashtme gershetohen te kundert sikur nuk bien e ngrihen ne nji dyshek dyshe,dopio.Konkluzioni i qiftit presidencial ne nji biznes politik ne syte e popullit vorjtues.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*