Apeli i policisë: Rrugët ku duhet të bëni kujdes

December 2, 2017 21:47

Apeli i policisë: Rrugët ku duhet të bëni kujdes

Situata e krijuar nga reshjet e shiut vijon të jetë problematike në shumë zona. Rreth 3200 banesa u përmbytën ndërsa probleme ka edhe në shumë akse rrugore.

Policia e Shtetit iu bën thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve që lëvizin drejt Teplenës dhe Gjirokastrës të kenë kujdes kur kalojnë në Selishtë, në aksin rrugor Levan -Tepelenë.

“Ky segment në këtë vend është i kalueshëm me vështirësi. Policia Rrugore në dy dyja krahët e lëvizjes orienton dhe ndihmon lëvizjen e automjeteve”, njofton zyrtarisht policia.

Policia u bën thirrje drejtuesve të automjeteve të tregojnë kujdes, të respektojnë rregullat e qarkullimit dhe këshillat e orientimet e Policisë Rrugore.

Më herët u njoftua se akset rrugore nacionale që lidhnin Komunën Brataj me fshatrat Kuç, Kallarat dhe Bolenë do të bllokohej dhe nuk do të lejohej kalimi i mjeteve apo i këmbësorëve, pasi rrezikohej shkëputja e shpatit te malit.

December 2, 2017 21:47
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*