Apeli nuk e rikthen në burg Shpëtim Gjikën

February 26, 2015 10:52

Apeli nuk e rikthen në burg Shpëtim Gjikën

Gjykata e Apelit në Vlorë, kë rrëzuar kërkesën e prokurorisë, që Shpëtim Gjika të rikthehet në burg.

Ajo ka lënë në fuqi vendimin që Gjika të hetohet në gjendje të lirë.

Në seancën e sotme ka qenë i pranishëm edhe vetë Gjika, që deklaroi se do të provojë se është i pafajshëm.

Kam ardhur për të paraqitur korrektësinë time legjislative.

Nga pikëpamja personale, morale dhe institucionale, kam qenë korrekt me organin e akuzës, dhe në seancën që më është mbajtur në spitalin e Tiranës, më është pohuar që kam penguar hetimet.

Unë kërkoj heqjen e masës së sigurisë ‘arrest me burg’ pasi është absolutisht e pavërtetë që janë 15 pallate me dokumente të falsfikuara.

Do e vërtetoj me dokumente që kjo nuk qëndron. Dhe në gjyqin tjetër që do i bëhet organit të akuzës, do vërtetohet pafajësia ime,” tha Gjika.

February 26, 2015 10:52
Komento

5 Komente

 1. Christ February 26, 10:57

  Triumfi i mafias ne Gjykaten e Apelit ne Vlore.
  Historia e kesaj gjykate eshte e frikshme.
  Thase ma para. Miljona.
  Para krimi dhe droge,kane majmur aty dhjetra gjyqtare.
  Dhe ne fund, Shpetim Gjika do te dale i pafajshem !

  Reply to this comment
 2. LIGJI February 26, 12:32

  PO KY EDHE PAK KOHE ME PARE KA DHENE LELE PER KIOSKEN TE LULISHTE SHELGU KU TE GJITHA U PRISHEN DHE AJO QENDRON NE KEMBE . PASI ESHTE NE GJYQ SE LEJEN JA JEP KY PLEHRA DHE PAGUAN POPULLI DEMIN EDHE NESE E PRISHIN KY ESHTE KULMI I SKANDALEVE QE PUSHTETARET EDHE KUR JAPIN LEJE NDERTIMESH ABUZIVE (KU FITOJNE MILIONA EURO) DHE GJYKATA NE NDONJE RAST E HEDH POSHTE KETA NUK PAGUAJNE ASGJE POR I PAGUABN POPULLI DHE FUNKSIONARET SHPETOJNE PAQ VETEM ME SHKARKIME NGA POSTI .PO DEMIN KUSH E PAGUAN….??????????!!

  Reply to this comment
 3. February 26, 12:50

  Nuk mund te kishte vendim ndryshe , per nje çeshtje nuk mund te gjykohesh dy here sepse keshtu do Rama.

  Reply to this comment
 4. Eq February 26, 13:32

  e mbushi thesin vasil hanxhari , ashtu si ka mbiemrin ashtu edhe eshte ne gjyqe, mjere populli kur bien ne doren e ketij Hanxharit.

  Reply to this comment
 5. mirel February 26, 17:51

  Gjika eshte i pafajshem.
  Ketu fajtor jane vetem qytetaret e Vlores.
  Ata te ndeshkohen me Qytetin Pisanjos qe ju la Gjika.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim