Apeli shtyn vendimin për ish-gjyqtarin e “300 milionëve në shtëpi”

February 11, 2019 12:37

Apeli shtyn vendimin për ish-gjyqtarin e “300 milionëve në shtëpi”

Gjykata e Apelit ka shtyrë seancën ndaj ish-gjyqtarit, Shkëlqim Miri.

Gjykata e Krimeve të Rënda shkalla e parë dënoi me 2 vjet e 6 muaj burg gjyqtarin e Apelit Shkëlqim Miri duke e shpallur fajtor për akuzën e korrupsionit.

Deri në momentin e arrestimit Miri ka qëndruar në masën e sigurisë “arrest  me burg” dhe duke llogaritur kohën e paraburgimit atij i mbetet të kryejë edhe 20 muaj burg.

Arrestimi i Shkëlqim Mirit u bë një vit më parë pas një hetimi të nisur nga prokuroria nën akuzën e korrupsionit, pasi kishte përfituar shumën prej 30 mijë eurosh në këmbim të ndryshimit të kualifikimit të veprës penale.

Në shtëpi iu gjetën rreth 300 milion lekë të fshehura.

l.h/ dita

February 11, 2019 12:37
Komento

3 Komente

 1. Populli Para 90 February 11, 13:17

  Shumë pak.te paktën për dëmet që i ka shkaktuar ky njeri shtetit dhe privatit duhej të paktën 10 vjet.

  Reply to this comment
 2. mirel February 11, 13:34

  Plera, po bejne pazar si ti ndajne te tjerat

  Reply to this comment
 3. Adih February 11, 19:25

  Plaseni ne burg me nje dhome me Shullazin ,kete mashtrues e hajdut . Shullazi te pakten , nuk kishte vule ne dore ,kurse ky bandit ,i ka pasur te gjitha ne dore .,dhe me neveri i them : te dhjevsha ate pelerine te gjygjtarit qe mban veshur .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim