Aplikimet në polici, zv.ministrja: Ja si do të përzgjidhen kandidatët

July 11, 2019 16:17

Aplikimet në polici, zv.ministrja: Ja si do të përzgjidhen kandidatët

“Të shqyrtohen të gjitha dosjet e kandidatëve, për të parë nëse ata i përmbushin kriteret bazë“. Kështu është shprehur për News24, zv.ministrja Romina Kuko.

Më tej, sipas Kukos, kandidatët e përzgjedhur do t’i nënshtrohen testit me shkrim, pyetjet e së cilit do të bëhen edhe me praninë e ndërkombëtarëve, për të vijuar më tej me intervistat e deri te testi fizik.

Pas aplikimit do ketë shqyrtim të dosjeve, për të parë nëse aplikantët përmbushin kriteret bazë. Pastaj është testi me shkrim, ku pyetjet do bëhen me praninë e ndërkombëtarëve, një intervistë me të gjithë kandidatët dhe një filtër psikologjik të kandidatëve dhe në fund është testi fizik. Për testin fizik kriter është gjatësia, te meshkujt 1.75 e lart dhe për vajzat 1.65 m”, deklaroi zv.ministrja Kuko.

 

b.b/dita

July 11, 2019 16:17
Komento

2 Komente

 1. Hosteni July 11, 17:36

  Zv. Ministrja i ploteson te gjitha kriteret a la shqiptarce per presidente. MILF qenka.

  Reply to this comment
 2. Lili July 12, 08:07

  Idiotsia e shqipeve mbaten me metra! Pse nje djal na qenka vetem 1 , 70 kjo po e pengojka me qene i afte se ministresha jone ende mendon se kapet keqberesi duke ngatend mbas tij e nuk di se ka vende per polic edhe ne zyre , mbas nje kompjuteri per kriminalitetin bankare per shembull , apo ne laborator per narkotiket… ku nuk kupton pse duhet te jesh 1 m75 i gjate!!!! Idiotsi mbi idiotsi!
  Ka nje ligj nderkombtar kunder diskriminive fisik, e di zoja?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim