Apple mund të heqë iPhone X

January 22, 2018 14:20

Apple mund të heqë iPhone X

iPhone X, smartphone inovativ me të cilin Apple festoi 10-vjetorin e telefonit, po regjistron shitje shumë poshtë pritshmërive, dhe për këtë Apple mund të heqë në vjeshtë pajisjen nga katalogu i saj.

Kompania në verë do të ndërpresë prodhimin e saj. Është Ming-Chi Kuo, analisti i Kgi Securities dhe ekspert i kompanisë së Cupertino që bën të ditur lajmin.

Sipas tij, iPhone X ka zhgënjyer pritshmëritë sidomos në një treg të madh siç është ai kinez. Problemi ka të bëjë më të famshmin pjesë të zezë në krye të ekranit të telefonit ku ndodhen sensorët e telefonit.

Konsumatorit i jep përshtypjen se ka pak hapësirë të përdorshme në ekran, dhe për këtë do të preferonin të blinin një iPhone 8 Plus.

January 22, 2018 14:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*