Arben Frroku, 50 mijë euro për transferimin e Dritan Lamajt?

Redaksia Online March 31, 2013 14:46

Arben Frroku, 50 mijë euro për transferimin e Dritan Lamajt?

I akuzuari kryesor për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj ka paguar 50 mijë euro që ky i fundit të transferohej nga shef i Komisariatit nr 6 në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë. Sipas gazetës “Shqip”, Frroku e ka bërë këtë në mënyrë që Lamaj të mos kishte më mbrojtje, duke e bërë më të lehtë ekzekutimin e tij. Kjo gjë mendohet se është pohuar nga vetë Frroku gjatë një bisede, ndërsa mendohet se ai ka përmendur edhe emrin e zyrtarit që ka marrë paratë për transferimin e Lamajt.

Arben Frroku ndodhet i arrestuar në Greqi, në pritje të ekstradimit drejt Shqipërisë. Ai akuzohet për vrasjen e Dritan Lamajt, krim i kryer pasditen e 24 shkurtit 2013.

 

Redaksia Online March 31, 2013 14:46
Komento

7 Komente

 1. mitro March 31, 16:22

  E besueshme.Me keto lloj qeveritaresh cdo gje ndodh,bile po te paguante nja katerfish mund t’a eleminonin dhe vete strukturat e inkriminuara te shpelles Berisha.

  Reply to this comment
 2. Mark.uk March 31, 17:01

  mitro:Ruaj gjakftoftesin se kush e din po shpertheve.

  Reply to this comment
 3. info March 31, 17:30

  Normale,s’ka ndonje cudi ketu.Shqipni hesapi.Te gjithe komisaret e policise paguajne pare per emrime.Ne kete rast jane pagu per ta heq.Dopio fitimi i kupoles me cifteli.

  Reply to this comment
 4. BAY AREA Ca. March 31, 18:07

  Tani jemi te qete, ky palo shtet drejtohet nga mafia.Do te behej mire qe Mafia, ministrin e Brendeshem Flamur t’i jepte Ministrin e Menderes. Fjala ime , ishahllah shkon ne vesh te Sicilianeve Shqiptar. Amin.

  Reply to this comment
 5. Fantomasi March 31, 22:50

  Ju te gazetes dita na shkrite fare me keto shprehjet: mendohet se. Po te them une se mendohet se ju e keni mamin te perdale a mos duhet marre si e vertete? Sa per shpellaret qe permendni ju marshi te ligat se TROPOJA eshte nje vend qe banohet nga 600 m deri ne 270 m mbi nivelin e detit po ju jeni gazetare injorant qe komentoni me emra njerezish dhe deshironi te hapni nje anti tropojanizem dhe ta lidhni me Berishen. Ketu e ha gjithmone PS-ja. Edhe me qene i majte nuk i jap voten nje partie qe me konsideron shpellare. Dhe me te tilla qendrime nga 29 deputet qe ka veriu as 7 nuk i merr rilindja. Dhe ne jug do e hani se jeni treguar injorant duke i vene kunder njeri tjetrit njerzit. Shqiptaret te bashkuar me dt 23 do shkojne per ti dhene nje vote kunder Edi Rames dhe per te lene pergjithmone ne opozite ata qe i thone popullit te vet shpellare dhe qe bejne ndasi te turpshme. TURP !

  Reply to this comment
 6. musai March 31, 22:55

  Fantomas ke te drejte. Keto i ka perhapur nje fryme lokaliste e nje segmenti te turpshem brenda PS qe i konsideron verioret si shpellare, malok…madje Rama vet i quan cecen ne ambiente intime. Ky eshte modeli i rilindjes. Ky pis do ta ndaje kombin. Sa i perket ketyre burreceve le te dalin ne rruge me fytyre dhe ti thone nje malsori shpellare….le ta provojne.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*