Arben Frroku shpallet në kërkim ndërkombëtar, nuk dihet vendndodhja e tij

July 1, 2015 13:46

Arben Frroku shpallet në kërkim ndërkombëtar, nuk dihet vendndodhja e tij

Arben Frroku është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana pas vendimit të Gjykatës së Apelit që e dënon me burgim të përjetshëm për vrasjen e kryekomisart, Dritan Lamaj.

Frroku, u largua nga Shqipëria pak ditë para vendimit të Gjykatës së Apelit ndërsa një ditë para vendimit u ndalua për disa orë nga policia e Malit të Zi ku u verifikua nëse ishte person i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Arben Frroku po kalonte me një automjet kufirin Mali i Zi – Kroaci dhe sipas autoritete shqiptare dalja e tij në kufi nuk është pasqyruar në sistemin TIMS. Aktualisht ende nuk dihet vendndodhja e Frrokut.

Gjykata e Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda e shpalli atë të pafajshëm, vendim që më pas u rrëzua nga Apeli.

July 1, 2015 13:46
Komento

10 Komente

 1. Une... ti... ne te gjithe... July 1, 14:31

  Ah! UaLerofte te gjitheve nga gjykatesit qe leshuan e deri tek ilir metes edi rames e bujar nishanit.

  Jujeninje varg I gjat njerezishteqirenebythe.

  Reply to this comment
 2. grazi July 1, 17:42

  mos e shpallni ne kerkim nderkombetar, se do tallin bythen te huajt me ju …turp shtet me nder…..m

  Reply to this comment
 3. ismeti July 1, 18:19

  po qu ba me at derr gjykatsin

  Reply to this comment
 4. Toni July 1, 19:18

  Po car lesh TIMS lihni juve, ky frroku hante e pinte neper restorante 5-yje e siper bashke me agron kulicaj+grupi CIFTELIA dhe ju thoni TIMS,te ulesh dhe te hashe+te pishe me agron kulicaj do te thote te ulesh me saliun-adiatik llallen-shikun-gjin gjonin-zaganjori-KLD-e keshtu me radhe..

  Reply to this comment
 5. Edi July 1, 19:38

  Me kete sistem gjugjesor qe ka edi rama i humbe votat ne 2017

  Reply to this comment
 6. Darius July 1, 21:10

  Germo TAHIR germo…..se qenin e ngordhur do gjeni.

  Reply to this comment
 7. SS July 2, 00:22

  Nuk eshte kollaj te luftohet korrupsoni kete far te keqe qe mbolli Berisha Vetem Enveri kishte dhunti te rrall per keta lloj tipash i fuste ne boten e nentokes qe te mos ndotnin ajrin e popullit

  Reply to this comment
 8. luli July 2, 05:38

  cvbn

  Reply to this comment
 9. atdhetari July 2, 08:05

  Po nese nuk dorezohet, justifikohet me se miri fakti i te qenit fajtor.

  Pra ja beri vetes.

  Me mire keshtu, do hallakatet si shkerdhate pa identitet neper bote.

  Reply to this comment
 10. Sholla July 2, 08:06

  Kot e kerkoni neper bote. E keni ne qenefet e SHQUP-it

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*