Arben Malaj: Familja ime është kërcënuar, me Ramën do përballem në Kuvend

December 16, 2019 11:29

Arben Malaj: Familja ime është kërcënuar, me Ramën do përballem në Kuvend

Arben Malaj ndodhet para anëtarëve të Komisionit të Ekonomisë pasi qeveria nisi procedurat për shkarkimin e tij nga posti i anëtarit të Këshillit Mbikqyrës.

Malaj tha se procedurat për shkarkimin e tij janë të gabuara por se do ia thoshte në sy në parlament se cfarë po bën keq kryeministri Edi Rama. Ai shprehu shqetësimin se pushtetet gjithnjë e më shumë po mblidhen në një dorë.

“Nuk e kam merak do jem apo s’do jem anëtar i Këshillit Mbikqyrës. Në respekt të familjes time, sakrificat për mandatet e vështira deri në kërcënime familjare, sepse për të ikur familja ime në Amerikë procedurat i ka zbatuar Ahmetaj me ata që kërkuan të ikte urgjentisht se kërcënohej njësoj si familja e një profesori tjetër. Gjërat nuk janë kaq të lehta sa i shikoni. Ngrihet natën Edi Rama dhe i çon sms Erion Braçes shkarkoni Arben Malaj, jo jo, s’janë të lehta.

Pjesën politike do ta bëj vetëm në parlament.

Sepse në kulturën time Komisioni i Ekonomisë është thellësisht profesional, në parlament me poezinë e Reshat Arbanës, do tia qartësoj se çfarë është duke bërë keq dhe pse duhet ndalur sa më parë për të mirën e tij dhe të popullit.

Unë jam I majtë I përkas të majtës dhe raportet e mia me të majtën nk I kam të kushtëzuara me karrige politike apo profesionale.”

o.j/dita

December 16, 2019 11:29
Komento

9 Komente

 1. hasani December 16, 11:54

  Eh, more malaj e majta me hajdut nuk shkon. Ne fakt ti je hajdut dhe jo i majte e as i djathte.

  Reply to this comment
 2. alphade December 16, 14:28

  Nje filosof i madh thote: “Sikur aksiomat gjeometrike te
  preknin interesat e njerezve ,me siguri ata do t’i perge-
  njeshtronin”, idem rasti konkret i Zotit Malo qe eshte
  bere xhind e s’permbahet dot sepse I iku “llokma qyl”qe
  merrte duke qene ne Bordin e majme te BSH qe sic kam
  degjuar punonjesit e saj kane privilegje marramendese,
  ku governatori parardhesi I saj ish-governatori Full-Hajni
  bente qoka duke shtruar dreka e darka me tava peshku
  per miqt e tij te kupolave politike,effekti I te cilave u duk
  tamam ne kohe te “veshtira” te Zotit Fullhajni: U arrestua,
  ndenji “5 dit ne burg” ,doli nga “suiti I burgut si I pafaj-
  shem “, I zhvati shtetit, me falni jo shtetit por taksapa-
  guesve shqiptar nja 450 milion leke dhe tash, I mesuar
  nga Saliu si bashkehajdute qe t’i drejtohet Strasburgut
  per te kerkuar “te drejten e rikthimit ne postin e gover-
  natorit” sepse iu eshte henger “haku” packa se vodhi ,se-
  bashku me Saliun 21 milion Euro,vjedhje kjo qe ne kohe
  te shkuara nuk do Ju gjindej as varri ketyre hajnave !
  Por “dhimokracia” si e jone e ka ves Hajduterine dhe si e
  tille do te vazhdoje persa kohe kemi ne krye kete klase
  politike,djathtas apo majtas, synimi I te cilave eshte marr-
  ja e pushtetit jo per t’i sherbet popullit por per te vjedhur
  dhe per t’u pasuruar me rruget e format me te ndyra e te
  pista makiavelike ! Keto 30 vjet Anarkizem kete Kane
  treguar qysh kur per fatkeqesine e madhe te shqiptareve
  erdhen ne pushtet,pas rrezimit te komunizmit, dy elemen-
  te antisociale: cifti Berisha- Nano,duke iu shtuar nje horr
  I treti: Meta duke formuar “Trinitetin e Shejte” per te plac-
  kitur Shqiptaret me ligjin Famekeq 7501 ! Pikerisht ketu
  fillon “kanceri i demokracise” shqiptare,metastaza e te
  cilit sot ka mberthyer cdo qelize te shoqerise shqiptare.
  Kjo semundje “terminal” do te jete e veshtire ne mos e
  pamundur me kete klase politike ekzistuese ! As SPAK-u
  dhe as BKH nuk do te mundesohet ne keto kushte pa
  cuar para Drejtesise,ne radhe te pare “Trinitetin e Shejte”
  Eshte e gabuar rruga qe ka ndermarre SPAK-u keto dite
  qe po merret me arrestimet e disa pergjegjesve per paso-
  jat e termetit ! Ka kohe per keta ! “Demi duhet rrokur prej
  Briresh” ,thote populli. Shqiptareve anonime kjo iu duket
  e gabuar dhe ne rastin me te keq behet qellimisht per te
  devijuar vemendjen e shqiptareve ne ceshtje jo sekun-
  dare por qe mund te presin. Urgjente sot per shqiptaret
  eshte te shohin “Peshkaqenet” prapa hekurave, REC,
  me qe fatkeqesisht eshte abroguar ligji i denimit kapital.
  Zoti PP ka kohe per “CIRONKAT” merreni urgjentisht me
  “PESHKAQENET” : dosjen e LLALLES e keni gati sepse
  iu ka derguar AMERIKA ! Pse e zvarrisni ?! Edhe “Trinite-
  tin” po ashtu,,pse I zvarrisni ?! Mos e humbni besimin te
  shqiptaret dhe AMERIKA ! Ju do te thoni cili eshte Ky qe
  na “jep keto keshilla” tash qe keni zene kolltukun e PP ?
  Une jam nje qytetar anonim,nje njeri krejtesisht i zakon-
  shem por qe kam pare shume,fale moshesh,mbi 80-tat.
  Kam pare mytebere “trimoshe” ,I kam pare edhe kur iu
  vareshin pantallonat kur iu hiqesh sa hap e mbyll syte
  KOLLTUKU ?

  Reply to this comment
 3. kasem gahinji December 16, 15:27

  Me duket se edhe ky do iki ne zvicer prr azil politik.i rezikohet jeta…

  Reply to this comment
 4. kasem gahinji December 16, 15:27

  Me duket se edhe ky do iki ne zvicer prr azil politik.i rezikohet jeta…

  Reply to this comment
 5. fati December 16, 15:45

  Zoti malaj kuvendi eshte shtepia e deputeteve dhe jo e hajduteve, prandaj ti nuk dhet te kesh qasje atje, bile as nga jashte.

  Reply to this comment
  • mirel December 16, 16:36

   o fati na e mbushe mendjen. Kur flisni ju plerat e bodrumit eshte e qarte qe e vertete eshte e kunderta
   Me sa duket asnje qe nuk eshte hajdut nuk do te mbijetoje dot ne kuvend.

   Reply to this comment
 6. tomorraku December 16, 17:06

  Edhe ky si Agron Tufa ,qenka kercenuar me vdekje; vetem se nuk na thote se ne cilin shtet do te kerkoi strehim politik!

  Reply to this comment
 7. Florida December 17, 04:54

  Ti je nje bukeshkale ,Fajin e ka ai qe te vuri ty atje se , ti nuk e meritoje ate vend, shko behi fresk Ilir Metes tani se me vone te la shendene e ke ne Rec.

  Reply to this comment
 8. Arta January 24, 13:00

  Trockisti Arben Malaj kunder Srtalinit Edi Rama.
  Eshte nje turp i ulet ky shkarkim.
  Bravo Arben Malaj koha do tju jape te drejte.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim