Arben Ristani kërkon pafajësi: Ramën e kam akuzuar në emër të PD-së

May 29, 2015 09:42

Arben Ristani kërkon pafajësi: Ramën e kam akuzuar në emër të PD-së

Arben Ristani vazhdon të këmbëngulë se akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, i ka bërë në emër të PD-së, dhe për këtë arsye, ai pretendon se nuk mban asnjë përgjegjësi.

Ai ka kërkuar nëpërmjet avokatit të tij Ivi Kaso, që të shpallet i pafajshëm.

Kërkesa është bërë gjatë seancës së sotme në Gjykatën e Lartë.

Gjatë kësaj séance nuk ka qenë as Ristani dhe as Rama.

Kryeministri Rama e ka paditur për shpifje ristanin, pas akuzave të këtij të fundit, se Rama është i lidhur me krimin.

May 29, 2015 09:42
Komento

22 Komente

 1. pro dhe kunder May 29, 10:01

  ..ooiiiii..s’kam fjale!!

  Reply to this comment
 2. LORA May 29, 10:06

  Gerdecin e beme me VKM i thane zyrtarish shqiptareve monstrat brekedhjera ,pas krimit shteteror ne Gerdec,me 15 mars 2008 ,dy jave para marrjes se fteses se antaresimit ne Nato,ne samitin e Bukureshtit.
  Veshja e cdo krimi dhe papergjegjshmerie ekzekutive dhe politike me kolektivitet eshte nje nga gjemat e modelit te shtetit gangster te pas-nentedhjetes.Ja tek kjo alibi kapet me thonj edhe ristan efendiu,,,,,duke pohuar ,nga ana tjeter. qe ky frymor nuk ka me emer te vetin;ate (ish-emrin e tij) ka vendosur t’a nise ne drejtim te paditur qyshkur ka vendosur te kaloje filtrin shqup-s brekedhjere.A do te funksionoje me kjo alibi
  shtet-moral-ligj-shkaterruese?????Jemi ne dore te korporates kriminale “gjin gjoni” ,per t’a marre kete pergjigje.

  Reply to this comment
 3. asteri May 29, 10:10

  akuzat e pavertata te PD-se duhen te gjykohen dhe te denohen ne qofte se ato jane te verteta,
  pamvarsisht se nga goja e kujt dalin,ne rastin e ristanit,qe e heq veten si jurist profesionist,perse ben zedhenesin e nje shpifje pa patur prova,per kete duhet te mbaje pergjegjsi penale,edhe kur eshte i dehur.

  Reply to this comment
 4. Sokrati May 29, 10:51

  Vetem nje njeri pa tru, si puna e Ristanit , e pranon se te shash tjtrin mtiae gojen tende,sepse keshtui paska thene partia. PO mire ,edhe ne po te shajme mbar e prap ne emer te partise …………………Ti duhesh kalbur ne burg. Pse do partia e ti je injorant,pianec ,rrugac ,hajdut, imoral,kurvar( keto po t’i them ne emer te partise) te pelqejne………. Kaq idiot te jesh? PO me maskarenj do jene gjykatesit ne raste se nuk te denojne ty,jo me burg po me nje sasi te konsiderueshme parash…… pse c’je t’i nje pacavure e PD?

  Reply to this comment
 5. faketi May 29, 10:54

  A e shikoni c’fare kryetari KQZ je kemi patur me 2011 ne zgjedhjet lokale kur ja dha Bashes ne tavoline fitoren me gjithese Ambasadori Amerikan i perveshi lleret por maskarai mbetet maskara ky eshte arben ristani dhe tani thote se fola ne emer te PD se dhe mire e ka pra ka marre urdhera si edhe ne KQZ kjo eshte poshtersia me e madhe qe mund te beje nje Parti dhe nje individ si puna e Ristanit pala po eshte edhe jurist ky duhrt te kalbet ne burg atje ku e nisi Sali shpellari dhe ai u kethye ne QEN BESNIK I TIJ.ashkosum i qofte.

  Reply to this comment
 6. "Horri i Bulevardit" May 29, 10:57

  Une mendoj se gjykata duhet te mare parasyh, vetem shpifjet e kurvave, ato mund ti nxjerre te pafajshem, se jane thene ne emer te kurvllikut dhe te gjithe e dime, se kurvat kane perparsi, ne shume drejtime, vecanerisht ne shpifje.

  Reply to this comment
 7. koli May 29, 11:03

  Me kujtohet nje barcalete:
  nje femije i lutet nje kalimtari qe ta ngreje lart per ti rene nje zileje dere, sepse nuk e arrinte dot. Pasi kalimtari e ndihmoi femijen duke e ngritur qe ti binte ziles dhe femija i ra pa pushim, femija ja mbath me vrap dhe i thote:
  Ik xhaxhi se do te kapin!

  Edhe Ristan Rakia, kur e kapen, si femija:

  Na fal o xhaxhi, na fal!

  Reply to this comment
 8. tomorri May 29, 11:05

  Me thene te drejten nuk i dime mire rregulloret dhe rregullat e partive por ne se ka nje rregull apo nen ne rregullore te partise keshtu siçpretendon ky saharoshi ,une i bej thirrje gjithe popullit qe :Kurre mos u inkuadroni ne parti te tilla se nuk jane nje bashkim vullnetar por nje bande qe duane te vrasin popullin e tyre.Kete kutoheni mire ju qe vuani nga pashkollesia dhe kuptoni ceket gjerat ne jeten e perditeshme.

  Ah te ishja 5 minuta gjykates dhe ta gjykoja kete rast me qetesine me te madhe,sa do fitonte DREJTESIA shqiptare.

  Reply to this comment
 9. PESIMISTI May 29, 11:28

  PO TE QELLOSH DIKE ME DACKE NE EMER TE PARTIS SI I BEHET,DENOHESH APO SHPERBLEHESH..PO SIKUR NE EMER TE PARTIS DHE TE VRASESH NDONJ ROB BEHET GJE.JO BESOJ SE PARTIA ESHTE MBI LUGJIN.KESHTU KA QENE ESHTE E DO JETE.PARTIA MBI TE GJITHA.KESHTU QE THATE JU NGANJE TARG PARTIE ME VETE DHE BAM SHAJ MALLKO VRIT…..SA KAM QESH ME KETE POPULL.

  Reply to this comment
 10. guri shabani May 29, 11:29

  Po te gjithe njerzit qe shajne duhet te mbrohen prej partise.Kjo nuk eshte e drejte.Iliri nuk denohet ,Paloka jo Ristani jo e jo atehere te denohen ata qe shahen

  Reply to this comment
 11. mushkonja May 29, 12:05

  po ne emrin e pragut shtepise tande e ke akuzuar ndonjehere more pijanec i ndyre qen rrugash smerlap

  Reply to this comment
 12. Bureto May 29, 12:33

  Nuk zgjidhet gje me te sharat tona per keta pisa, politikane dge gjyqtare e prokurore. A ka ndonje ilac tjeter? Mendoj se po ! Te mos votohen, si parti kur na dalin perpara me listat ku kane futur te tille tipa hajdute, shpifes, te korruptuar etj. Pastaj domosdo qe me politikane me te pergjegjshem e te ndershem dominvije rradha edhe drejtesise. Rruge tjeter nuk ka, ndryshe keta edhe pse vete zgare do te na perqeshin duke thene “qente le te lehin, karvani te shkoje perpara”. Atehere kush e ka fajin?

  Reply to this comment
 13. Ashtueshte May 29, 12:46

  Po mir mer jahu.
  Edhe denimin le t’ja japin dyfish, per vehte qe foli pa u mendu dhe par PD qe e shtyu me honger MUT.

  Reply to this comment
 14. semanjaku May 29, 12:47

  Ti Ristani je kriminel, hadut,,,shkeles ligji,,immoral,,,pijanec,,,drogaxhi,,servile sahan lepires,,medioker,,,I denuar per korrupsion etj etj une te akuzoje po ti ske cme bene,,,akuza ime eshte ne emer te parties.

  Reply to this comment
 15. Lena May 29, 14:28

  i ziu ti qe partia te futi ne qorrsokak e nuk del dot, mos u merzit nuk ke cfare ti besh, keshtu e kane punet e partise, e ha ndonjehere.
  kujdes heren tjeter se ben vaki, “qofte larg” te thote partia te heqesh poturet, kujes se eshte turp, ku de daleshi ti, “nje politika i nderuar” pa poture rrugeve te tiranes. kujdes, kujdes….

  Reply to this comment
 16. skifteri May 29, 14:36

  Sipas ketije modeli Arben Ristani ky kriminel qe keyen nje krim me goje ,mendje,dhe veprime ne publik me televizon komtar duke denancuar nje krim te rreme ,perveç demit qe I shkakton viktimes ne rastin tone eshte nje figure politike me e rendesishmja siç eshte (kryeministri) I vendit kjo cenon edhe strukturen baze te partive ne pluralizem e ne rastin konkret strukturen baze te partise demokratike qe partite munde te kryen krime dhe nuk ndeshkohen nga kodi penal!!!!????.., kjo forme mbrojtje te Ristanit ku krimineli nxjerr rregullat e veta per kete çeshtje nuk eshte demi me I madhe qe I shkakton ky partise demokratike ,por uzurpon autoritetin e parties duke e ngarkuar me mbajtjen e krimeve mbi supe te saje dhe duke e ekspozuar P.D-ne si gjeneruese te krimeve qe ajo duhet te mbaje mbi supe ,megjithese kete krim e kryen nje figure kryesore e saje!?…Po te vritet nje njeri nga Arben Ristani e paska pergjegjesine P.D-ja duke ju shmangur pergjegjesise kriminale penale te tije dhe duke ja hedhur ate Parties me I madhe opozitare dhe duke krijuar mendimin e rreme se çdo krim qe kryen ne emer te parties nuk ndeshkohet ?!.Nga sa u trajtua me larte munde te kuptojme arsyen e rrezikshme te deshirave te kriminelit Ristani qe krimet qe kryen vete te ja ngarkoi partise demokratike ,qe ne thelbe fjala parti s eshte asgje.Çdo krim I kryer nga individet ,pergjegjesi per rreziçet dhe demet I mbane individi.Dhe ndeshkimi I Ristanit duhet te jete shume me I madhe se sa shmangja qe ristani munde te marre prej tije.Aq sa I sigurte munde te jete RISTANI se nuk munde te kapet nga ligji aq me I rende duhet te jete ndeshkimi nga gjykatsit e devotshem.Kur ky person ka kryer dhe krime te perseritura ,dhe ndeshkimi duhet te perfshije dhe jo vetem perfitimin e krimit te fundit,por dhe ato qe nuk jane zbuluar akoma ,si vjedhja e votive ne tavoline te L.Bashes per kryetar bashkie.Denimi te jete I ndryshem per tu pershtatur çdo neni te kodit penal dhe rrezikeshmerine .Ndeshkimi I Ristanit te shkaktoi te njeten dhimbje qe shkaktoi krimi tije kundrejt viktimes(kryeministrit)..

  Reply to this comment
 17. Arben May 29, 17:43

  KY NUK VETE NE BURG, PO NUK KA RAKI.

  Reply to this comment
 18. miroo May 29, 20:10

  risto eshte i pafajshem ahahahah PSE pijaneci …. kur pine RAKI shane te QR, dhe jo me QR.

  Reply to this comment
 19. Palok Ristani May 30, 00:23

  Risto dhender je bere, po nusen nuk po e pallon se te kane zene hallet .Keshtu eshte justifikuar ajo tek ai qe po i reh taven.Nuk eshte shpifje e bere nga Partia o lumadh eshte e vertete.Po thoite se nuk te ngrefet, apo po shkon me te tjera.

  Reply to this comment
 20. TRADHETI May 30, 02:56

  Ristani duhet te prgjigjet per gjuhen e qelbur dhe akuzat ndaj kryeministrit. Te thuash ne emer te PD ne kupton qe ti je debil dhe te perdorin si “SHKOP HALEHE”. PD nuk flete, eshte abstraksion, por kjo nuk eshte e mjaftueshme per te justifikuar KRIMIN TEND.

  RISTANI MBAJE ME SHENDETE AKUZEN KRIMINALE, DHE MBYLLE ATE HALE.

  Reply to this comment
 21. dystabani May 30, 08:02

  Ne emer te P.D.Ja ka lene babai prone.Akoma do vazhdoj P.D. me keta jagosher,belbecer,doracer te na diskretitoj.Ska lume te na laj nga budallalleqet e ketyre pijanecerve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim