Arben Tafaj bashkohet me Partinë Agrare Ambientaliste

May 11, 2016 16:57

Arben Tafaj bashkohet me Partinë Agrare Ambientaliste

Partia Lëvizja Demokratike për Vlera Mirëqenie Progres(LDVMP), me kryetar Arben Tafaj është shkrirë duke iu bashkuar Partisë Agrare Ambientaliste (PAA), me kryetar Agron Duka.

Arben Tafaj do të mbajë detyrën e nënkryetarit të PAA, ndërsa kryetar i partisë do të vazhdojë të qëndrojë Agron Duka.

Në fjalën e tij, Duka tha se ky nuk është një bashkim mekanik njerëzish, por një shkrirje organike i dy formacioneve të pjekura politike.

Nuk është vendi dhe as koha sot për të bërë një analizë të gjatë e të thellë politike, por besoj që të gjithë jemi dakord se tregu politik është i etur për një forcë të re politike, me program të qartë e alternativa realiste.

Nënshkrimi i marrëveshjes së sotme është fillimi i një bashkëpunimi masiv me të gjitha forcat e interesuara për një politikë aktive dhe serioze e po ashtu edhe të aktorëve civilë.

PAA është e hapur për çdo bashkëpunim, duke i qëndruar , natyrisht, parimeve të luajalitetit dhe moralit politik”, tha Duka.

 

May 11, 2016 16:57
Komento

3 Komente

 1. Tarrasi . May 11, 19:06

  Hajde parti me kile e kuntile kush do … hajde parti me kile e kuntile kush do …
  Po Parta e Saliut dhe e Rames sa do e kete pazarin ???

  Ska faj Tom Doshi cdo gje eshte per shitje mjafton te kesh kesh !!!

  Reply to this comment
 2. polua May 11, 21:14

  Kush e krijoi, kush e drejtoi dhe kush e mori Partine Agrare! A egziston me te vertete Partia Agrare? Ne fakt jo, se Meno Gjoleka e krijoi me nje grup specialistesh ne Vlore, e transferoi ne Tirane dhe per aresye shendetesore ja dorezoi , kuptohet me zgjedhje, Lufter Xhuvelit. Ai filloi ti ndryshoje emrin, njesoj si behet me bizneset dhe firmat sot per te shpetuar organeve te hetimit apo falimentimi, pastaj u fut ne koalicion me Saliun , nderoi gjithe ate game specialistesh dhe fshatin e tij Tragjas e mbasi i mori thelat qe desh per vete ; femijet dhe shoket, ja paska dorezuar partine Agron Dukes! Nuk e di se mos ja ka dhene me konçension. Kjo eshte historia e shkurter e nje partie politike shqiptare me palaço intelektualet e saj, perveç atij qe e krijoi qe kishte me te vertete ideale kombtare, por shendeti dhe jeta beri punen e saj.Nuk e di eshte regjistruar ne hipoteke si prone private apo jo.

  Reply to this comment
 3. Patriot May 12, 00:29

  Parti e re me buce e cakej te vjeter,nje porosi nga lart.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*