Ardian Bitraj u dorëzua vetë në prokurori?

August 3, 2014 16:19

Ardian Bitraj u dorëzua vetë në prokurori?

Ardian Bitraj duket se është vetëdorëzuar në prokurori.

Të paktën kështu raporton gazeta TemA.

Sipas kësaj të fundit, vjedhja e Bankës së Shqipërisë është denoncuar nga vetë Bitraj në prokurori.

Vetë Banka e Shqipërisë ka thënë se vjedhja është konstatuar dhe denoncuar nga ajo.

Mbetet e paqartë ndërkohë, përse Ardian Bitraj është vetëdorëzuar.

Ai ka arritur që të vjedhë plot 7.13 milion dollarë nga Banka e Shqipërisë.

Vjedhje të cilën e ka kryer për vite me radhë, por çuditërisht nuk ishte zbuluar nga banka./b.l

August 3, 2014 16:19
Komento

3 Komente

 1. Lleshi August 3, 19:13

  Adrian Bitrajn e kane kapur prej disa vitesh keta , por mendja debiloro-djallezore e Fullhanit , nuk ka bere ze ! Po te shtrengohet personi qe ka ne ngarkim kamerat do ta nxjerre kete bllof ! Fullhani e ka “toleruar” Bitrajn pikerisht per kete dite , sepse Fullhani e ishte duke vjedhur vete me Stokun e Parase dhe Bitrajn e donte per Alibi !
  Ky debili Bitraj u perdor njelloj si Azemi me Haklajt .
  Nje presion miqesor ne vesh nga “shoke” te tij lidhur me auditin (pse u shty disa here auditi ? Pritej kapitullimi, rrefimi dhe dorezimi i bedelit Bitrajt “autori i rrezikshem”) dhe Bitraj u rrefye para se te hynte auditi ! Ha…ha…ha lojra trashanike ! Bitraj vete nuk dinte gje per LOJEN E MADHE te Fullhanit dhe politikes dhe deklaoi se kishte marre aq sa kishte marre 600 milione leke te vjetra !
  Po 7 miliarde leke kush i morri ? Sa eshte shifra reale e pervetesuar dhe ku eshte perdorur ? Kush ka genjyer per shifrat e inflancionit ? Prandaj mbahej larg Banka Boterore apo FMN ?

  Ehhheeee sa ka loja !!???? Nuk e mbyll dot qarkun vetem bedeli Bitraj ! Kush ben sikur e ha kete “sallate ruse” nuk eshte tjeter vecse bashkepunetor jo vetem ne vjedhje por edhe ne veprimtari antishteterore dhe antikombetare !

  Reply to this comment
 2. Alex August 3, 20:54

  Edhe MARTIN LEKA DREJTORI I KOMANDUAR I RTSH-se do DOREZOHET NE PROKURORI , por Pas Pushimeve se ne Shtator fillo ANTIKORRUPSIONI !!!!!

  Reply to this comment
 3. DEBATIKU August 4, 11:34

  Thirje e hapur drejtuar:
  — Kryeprokurorit te pergjithshem te Republikes se Shqiperise z.Adriatik Llalla..
  — Z.Kryeminister I Republikes se Shqiperise z.Edvin Rama..
  Per dijeni e veprim urgjent te ligjit,e kushtetutes .
  -z.Ilir Meta ,kryetare I parlamentit Shqiperise
  -z.Shkelqim Cami.Minister I Financave te Republikes se Shqiperise
  TIRANE
  Shqetesimi mbare popullor e I vendit,per me shume se 24 vite,pervec vrasjeve ,shitjeve dhe plackitjeve te pasurise kombetare nga antishqiptari dhe tradhetari me i madh I kombit ,qe ka nje emer Sali serb krimineli, e qe flet per skenare qe I ka ndertuar ne qorbat e serbise dhe qe po kerkon te riktheje destabilizimin e vendit idem si ne vitin 1997 ku populli e ka te qarte se lexon vepren e tij ,ku ka shkelmuar plotesisht drejtesine ne 8 vitet e tij te pushtetit gjakatar… dhe I akteve te njepasnjeshme qe po ndermerr pas 23 qershorit te vitit 2013,ku populli e pushkatoj me vote,por qe drejtesia duhet ta pushkatoje fizikisht,e pse hesht???dhe rasti I fundit ,te vjedhjeve ne degen e thesarit te Bankes se Shqiperise…intelektualet edhe populli I ndershem e shume I vuajtur I ketij vendi ,I shqetesuar po perdoret per te realizuar cmontimin e gjykimit te ndodhur prane kesaj banke te shtetit shqiptare,pse?
  1.- Guvernatori I bankes se Shqiperisez.Adrian Fullani,eshte ne ate detyre si kandidature e Partise Demokratike dhe e personalisht e antishqiptarit,ish/kryeministri ne detyre me vota te vjedhura z.Sali Berishes,mbasi ky person,z.Fullani mbare ne vehte nje te kaluar jo korrekte , ne CV e tij ,kujtojme gjykimin e tij me te famshmin”beun e Saukut”,per vjedhjet marramendese te fermen ku financier I ketij “beu”… ishte z.A.Fullani,dhe cuditerisht nuk u denua,por me “besueshmeri,e ndershmerine e tij ”, e shfrytezon antishqiptari Sali…I shquar per keto veprime antiligjore…
  2.- Guvernatori ka kryer nje veprim antikombetare ne kundershtim me ligjin gjate kohes ne kete detyre,mbasi ka hedhur ne treg “bono thesari “me perqindje te larte” duke mbajtur ne kembe me patrerica qeverine Berisha dhe si kembim ju dha pronesi bankes se Shqiperise ish”Hotel Dajti” qe mjerisht e shume rendomte eshte ne germadha idem nelloj si SALI –Fullani,e funderrinave te palo HAJDUTEVE, dhe per kete eshte sot ,ky guvernator ,po-po eshte rende ne konflikt interesi me tere popullin shqiptare ,qe z.SH.Cani,Min. I financave e ka shume te carte qe kjo eshte nje piramide brenda shtetit ,idem bile akoma me keq se si e vodhen popullin shqiptare ne vitin 1997, qe kurre nuk u gjykua e u denua saliu,edhe pse justifikuan qe “eshte skenar I antishqiptarizmit Serbo-Greke”,por si pardon Fatos Nano, “beri amnisti…pse???Po,po dhe kjo eshte ne skenarin e Sali-bodes,per te goditur qeverine Rama te P.S , ne kembim urretjes se votes mbare popullore,qe kjo do te jete me permasa me te medha,me e rende ekonomikisht e kercenim social se e vitit 1997,edhe se detyrimet te pa paguara te Sali antishqiptarit,e antiligj per shpenzimet e pa paguara si per E.Elektrike, uje e shpenzime telefoni etj nga vete qeverisja e PD ne vitet 2005-2013, mbasi keto ne vend qe t’u gjykonin nga drejtesia ,merr persiper ti paguaje me borxh ,e theksoj me borxh…=?qeveria e P.S e dale nga 23 qershori,pse z.Minister financave veproni keshtu,valle mos jeni ne ate detyre per t’u kthyer ne ‘”Jorgan “ per padrejtesite e saliut, drejtohuni drejtesise…se po vazhdojne I njejti skenar me piramiden e mesiperme e vjedhjen e thesarit te shtetit…?apo mos keni akoma frike saliun qe te vret me pagese ne mes te Tiranes…oh sa ka ky kriminel…e ne se nuk denohet Saliu,ikni se nuk beni detyren ligjore e kushtetueshmerine qe populli jua besoj juve ,mos shkoni per pushime,kur lendon vendi fizikisht ekonomikisht,Turpin e ideon saliu,por jua le juve ne der, si veproj me Lazaratin e gjithe shqiperine…Pse nuk dergoni padi ne Hage apo Strasburg,kur nje gjyqtare nuk mund ta gjykoje drejtesia sepse ka frike plumbat e saliserbit?? -Z.Kryeparlamentare,pse heshtni ?e nuk veproni kur nomeklature e parlamentit eshte emerimi I Guvernatorit te Bankes se Shqiperise,cfare prisni me heshtje,urdherin apo reagimet e saliut?
  3.-Skenari I aktivizuar ,hedhur ne veprim ne kete moment,nga Sali antishqiptari ne bashkepu
  nim me paramendim qe me pare me grupin Ekonomiko -Kriminal- te Bodes +kriminelin A.Fullani,apo Vjedhja e kryer ne thesarin e Bankes se Shqiperise,eshte nje akt vetedenancues apo sic thote edhe I pandehuri,qe eshte vetedeklaruar,”vjedhjen e kam kryer me lejen e titullareve “( deponime te lexuara ne median e shkruar) flet qarte per skenaret ugurzi te opozites dhe deklariomet e Saliut ne f.b e tij apo edhe skenari I ri I kryetarit te P.D ne detyre I pa konfirmuar,per akuza ndaj qeverise me marveshjet e bera me kombanine Cez sh.a,kjo me qellim largimit te vemendjes se aktit criminal ne banken e shqiperise???kane nje qellim…demtimin ekonomikisht te qeverise se 23 qershorit, te varferimit te skajshem te popullit dhe uljen e imazhit te vendit ,si vend kanditat ne BE…
  Po behete thirje popullit te dali ne proteste per doreheqjen e guvernatorit A.Fullani,pse kjo eshte zgjidhja,ai duhet arrestuar,por kush drejtesi ta beje? Ajo nuk po bene 21 janarin,gerdecin rrugen e kombit…por aktivizojne organizatat e antaresuara tek krimineli Sali serbi si ajo aleanca kuq e zi me isht KLD e hafijet e Shkelzenit, sepse paguhen mire nga ky pardon me parat qe ka pervetsu familja berisha…mos se e keni gabim, mos lejoni proteste , kerkoni drejtesine ne veprim, per nje vjedhje orginere ,veproka ligji ,pse per Sali-bo0de, fullana e funderina te ketij palo “shtetit ligjor”.+ligji e vetem ligji””” etj gerthitje te Sali serbit….populli I dha denimin…po nga juve cfare pritet?????ke keni frike,te ikin k/prokurori ne se e fret saliu,parat,nga populli e rrogat e majmura qe marrin kot ,kur nuk bejne punen???
  4.- Z. K/ryeminister, qe kur na paskish ardhe “demokracia” keni vetem nje goditje apo pushkatim qe ja drejtoni te kaluares se sistemit ,apo sillni” fajtore” vetem sh.Enver…jo ,jo gaboheni rende dhe populli do t’ju gjykoje si bashkefajtoret e krimit per shkaterrimin e sistemit, pasurise kombetare shitjen e plackitjen e vendit e pasurise se popullit dhe varferimin e popullit shqiptare, qe sh.Enver la pasuri perrallore qe plasen duke pervetsu e perseri ka,qe e la popullin ne pune me uzina fabrika e kombinate, me hidrocentrale e hekurudha dhe te arsimuar e shume te emancipuar…
  Sot ne tere vendit dhe ne disa media ju del nga goja e popullit lavdia dhe mesimet qe na udhehoqi sh.Enver….Sot me shume se kurre e kerkojme ,per te kthyer shtetin e vertete shqiptare,ate qe perfaqeson interest e punetorve e fshatarve e intelektualeve, ate shtet qe nuk guxoj asnje nga fshinjet te thurin marreveshtje shitje deti apo toke ,nuk guxonin te hynin ne kete vendin e shqiponjave, por e keni shpartalluar si fizikisht,ekonomikisht edhe ne fushen e mbrojtjes, sa ne ditet ne vijim, PD e Imaneve e saliut antishqiptare shiten armatimet qe kishte jo vetem ne repartet e inkuadruara por edhe ato ne lagje e njesit afer banimit ,qe populli u pregadit per mmbrojtjen e vendit dhe te vete populates, se ato bunkjeret e Topalles ,antishqiptares,qe na I ka vendosur ne boulevard, po-po ,do te kerkohen me mbrotur kokat e popullit,se te kakat e tradhetareve kane vetem nje vende…denumin me vdekje…
  Ndaj mos guxo te nxirni nga goja alibite per sh.Enver,te merrni ne krahasimet Tuaja te pa baza, te pa verteta ,me shpifjet dhe skenaret e Sali serb vicidolit e ushtrise se ristaneve e te sahane lepiresve, sepse do vuani ju vete…shiko se cfare skenare te tjera po te ndermerr saliu,krimineli me I madh I botes….
  Jeni shprehur,se “kishit shprese”z.K/minister te aleati Juaj strategjike…USA,…se do t’ju ndihmonte,por fakti qe lejohet saliu te neperkembi shtetin e drejtesine te marri mbrotje hajdutet,duke shkruar qe mos tentoni te trondisni sistemin bankare ne shqiperi” sikur ky kerkon te jete “ZEUSI” ky qe vjedhi e mos te leje gje pa bere per shkaterrimin e qeverise qe ju drejtoni, qenka ashtu sic e ka thene sh.Enver”tiger prej letre”=U.S.A…
  Fakt I pa kontestueshem eshte veprimi dhe qe kjo situate shendoshet vetem me pervojen e mesimet e udheheqes sh.Enver Hoxha,mesimet e tij jane dritedhenese,udherrefyese edhe per Ju ,qe keni shpifur njelloj sic po te bene saliu,qe dihet boterisht eshte tradhetari me I madh I kombit shqiptare., dhe para se ti sherbeni saliut,ken I popullin,qe fort ju mbeshtete.
  V.O-E KETE TIGER -SALIU E HA ME NJE KAFSHATE SE SHIKON SE SA SHUME ESHTE FRYRE TRUPI I TIJ I TRADHETISE……APO TE PYES ,E KERKOJ PERGJIGJE…
  Pyes me te drejte…-pse hesht min I financave, kuadrot n e pushtet edhe ato te drejtimit e hetimit te krimit ekonomik, ekspertet kontabel, ne fushen e ligjit ekonomiko –financiar per demet ekonomise shqiptare qe le ky krim?qe kurr s’kane ngritur zerin sepse pajtohen me heshtjen, se mbulojne pasurit e tyre etj pafundesi kuadrosh te korruptuar…qe titujt I kane marre ne menyre korruptive?- e qe duhet hequr titulli,ndaj shprehem se shtet e kuadro, e drejtesi te vertete ligjore ,kishte vetem nen udheheqjen e sh.Enver, sistemit qe ju e akuzoni…por qe kurre nuk mundet e s’ka shanse qe t’I afroni, se politika e juaj eshte pasurimi I pushtetareve e klases borgjeze qe ju ndertuat tash 24 vite qe genjyet shqiptaret.. e varfer qe skane pune, buke e jete te sigurte…?
  Shtoje se ky skenare eshte sajuar nga krimineli Sali fullan, me mos denimin e rastit,per anollogji njelloj qe kur u vodh floriri ne rezervat e shtetit, pervec dy fshatereve ,qe u ekzukutuan, I akuzuar ishte ne ate skenar te ndertuar edhe vete z. Ilir Meta ,qe kurre nuk u gjykua e sot ky fshatar I civilizuar I bankes se shqiperise,qe ka vjedhur parate , e ritheksoj sipas deponimit tij,“me lejen e drejtuesve te kesaj banke ”…e qe popullin sot kerkojne ta hedhin ne proteste , me skenare e kane hedhur Sali e luli hajnise,ku kerkojne doreheqjen e Fullanit, e kjo per te ikur e per te mos u denuar ,po,po idem si Ilir Meta me vjedhjen e floririn…pse perseritet qellimisht I njejti skenar,a mos z.Meta eshte nen urdherat e saliut?
  Jo ,e jo z.Kryeminister , pra Saliu me skenaret e hedhjen ne proteste ne keto dite nxehta Gushti,kur deputetet paskan ikur ne vende te paditura…per pushime se jane lodhur shume??? e ato te PD ne kembe me lum akuzash , per qeverine qe ju drejtoni,per mua qe e studjoj ,po do te-thote:
  Pse nuk u denua aso kohe edhe krimineli -ILIR META ,ne vjedhjen e thesarit, ashtu te mos denohet edhe Guvernatori I krimit.A.Fullani,por vetem te dorehiqet si pergjigje e protestave..sepse familja e krimit te Argites me gruan e Fullanit, nje menu pregatitin??apo jo z.Kryeminister???
  Kete SKENAR, te hartuar ,pop o nga qorbat e te krimi I saliut, kurre nuk do t’jua falte as populli ,e nje dite fort mire e dini se do tju gjykoje sic gjykoje sh.Enver,fill pas clirimit, per rimbekembjen e vendit sic e dine qe ishte tmersisht I varfes I sapo dale nga lufta, taman njelloj sic ta la qeverine Sali hajduti juve te rilindjes, filloj menjehere sekuestrimin e pasurise tek klasat e pasura,mbas clirimit sepse idem si keto te sotmit kishin vene pasurite ne kurriz te popullit,qe pervec varferimit e kontributiti ne clirimit te vendit plackitnin e shfrytezonin ne palce djersen e pasurite e popullit,..Ahere ju keshilloj..te beni edhe ju sic beri I madhi sh.Enver ,qe kishte mbeshtetjen e popullit e po te ishte sot sh.Enver ,do ta dergonte ne vendin qe meritonit veprimet e Fullanave e te gjithe salite e botes se krimit, se sh.Enver kishte drejtesine e udhehequr nga diktatura e proletarjatit qe, denonte ,pa asnje perjashtim te gjithe ato qe benin korrupsion e cdo veper kriminale….,e fort mire e ke te carte si drita e diellit ,kete kusht te kerkon edhe B.E ,detyre kjo per ju si vend kanditat???te veproni menjehere z.K/minister sot qe situate nuk te precipitin edhe me keq,sepse kushti vendimtare eshte qe sot ,po sot Ju ,-keni mbeshtetjen mbare popullore,e vertetuar me mbi nje miljon vota popullore,ku 100% keni mbeshtetje per denimin e tyre, te korrupsionit,vjedhjes se bandave te Sali serbit…e Lulit ,ku ky eshte nje nga premtimet e PS para shqiptareve…..sepse PD ,eshte hedhur ne offensive ..ku cdo dite vjedh vrere me lum akuzash per ju…per te larguar vemendjen nga vjedhja e parave ne banken e shqiperise ,ku per kete te jesh I sigurte ,me cdo mjet prêt shkaterrimin e kesaj qeverie, e qe ka skenare e qe kerkon te beje edhe nje “grusht shteti” iden sic e beri ,me ushtrine agjenturore e antishqiptare ,po ne shtatorin e vitit 1998,e perseri nuk u denua per kete grusht shteti,Sali krimineli,vrasesi I pagjykuar I 21 janarit,pse???Kush e mbron,thuaja hapur popullit???e mos u beni bashkefajtore….
  Si qytetare ,Komuniste e kuader I larte e qe kam te drejte morale tju drejtohem ,mbasi jua kam dhene voten ne kolicionin e perbashket per te larguar antishqiptarin me te madh te kombit Saliun me ushtrine e tije te pafund, me lind e drejta te pyes??
  ”DERI KUR DO LEJONI TE VEPROJE NJE USHTRI ANTISHQIPTARE NE KETE FORME”,po kunder shtetit ligjitim te dale nga vota e popullit, a e zbatoni kete palo c’demokraci qe keni sjellur Ju,dhjetorist e Ramiz Alise????apo po lejoni te behen eksperimente nga USA =njelloj si Putini ne Ukrahine….
  Ahere,ne komun istet e qytetare te ndershem ju keshillojme qe…ne detyren Tuaj si kryesherbetore I ketij populli,duhet te ndryshoni kursin e drejtimit te vendit…e per kete sa me pare kerkohet VEPRONI,C’PRISNI,populli te ka drejtuar syte tek veprimet e Juaja e jo ne pushimet e gushtit,te deputeteve..kur vendi ankon…e saliu , e lulja vrasese e hajnise .qe I kane ikur drejtesise,..pikerisht,sot me skenare akuzon,e kjo me qellim per te coroditur popullin e pa shprese,,qe ju do t’ju demtoje,shume ne ato objektiva qe keni ndermarre per te rilindur vendin…
  Keto jane e vetma shprese,me besimin tek vota e 23 qershorit 2013..???
  Cdo shqetesim yni sheh e analizon qe ky eshte fakt veprimi ,antiligjor antishqiptari , te ndermarra nga opozita me ne krye Sali,lul etj fullane ,kjo edhe ne vijemsi edhe atyre te pa denuara , deri me tani edhe pse popullit jua keni premtuar? Kjo na qenka e pamundur ,se akoma me kete drejtesine =prone saliut apo edhe tjetren qe faktikisht shihet e lexohet ..sepse SHIK I saliut,qe po drejton nje shtet jo ligjitim por mafjoz,po brenda shtetit ligjitim ,…por qe ka edhe nje mbeshtetje kapter ne sherbim si president.i PD , ai I korrupsion qe urdheron ushtaret qe gjerat pa te verteta tit hone ne mediat e ne publike me protesta,apo ka plot media si ne pronesi te PD,e te mirefinancuara qe kryejne edhe rolin e drejtesise mediatike ..ne mbrotje te krimit e krimineleve .ku kerkon te hedhi ne veprim skenare tjera ne dem te shqiptareve e qe ka per qellim shkaterrimin e vendit …Heshtja juaj te shuhet me aktivizimin e ligjit e vetem ligjit,shtati I ligjit ..dhe denimi I krimineleve…Ja do shohim sa do denohet Fullanet e k/prokurorit qe merr zbaton udherdhera-vetem nga antishqiptari SALI…..

  Tirane,me 04.08.2014

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim