Kreu i ri i OSHEE, për akuzat e PD-së: Nuk ka asnjë hetim ndaj meje (FAKSIMILE)

December 5, 2014 12:22

Kreu i ri i OSHEE, për akuzat e PD-së: Nuk ka asnjë hetim ndaj meje (FAKSIMILE)

Administratori i ri i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike Adrian Çela, ka hedhur poshtë akuzat e Partisë Demokratike, se ndodhet nën hetim nga Prokuroria.

Ai tha se kjo nuk është e vërtetë.

Çela tha se për këtë ka edhe vendimin e Prokurorisë së Durrësit.

Kam objektiv të çoj përpara këtë kompani që synon të rrisë shpenzimet e qeverisë.

Sa i përket akuzave unë jam i qetë dhe i ftohtë pasi akuza të tilla politike vijnë herë pas here.

Për akuzën konkrete jam i pastër ku kam deklaratën e prokurorisë Durrës.

Zyra e medias do ta shpërndajë dhe do të jetë në dispozicion”,  tha Çela.

Ai u akuzua një ditë më parë nga PD se po hetohej për abuzime me tenderat gjatë kohës që ishte nënkryetar i Bashkisë së Durrësit.

December 5, 2014 12:22
Komento

8 Komente

 1. alfons December 5, 13:10

  Pergjigja me e besushme do te ish ne se zedhensja e prekuroriste te sqaronte ceshtjen ne fjal ja fut kot pijanec RISTANI apo ky zoteria mbron vehten

  Reply to this comment
 2. linda December 5, 13:29

  Nuk e di por kur emerohesh ne nje post te tille gjeja e pare qe te kerkohet eshte deshmia e penalitetit ,nje njeri me integritet kujdeset qe mos te pergojohet nga asnje Ristan.

  Reply to this comment
 3. Sokrat Marina December 5, 13:43

  JO mor zotni ,Ardian ! Ju nuk e dini ne se jeni nen hetim apo jo .Kete e dine ata te Pd.PO tha PD qe je nen hetim je e nuk e luan topi I allamanit. Madje edhe pse banon ne katin e 4.5,6…… po tha PD qe ti apo une ke buall ne shtepi ,Eke c’ke me te ……. madje po se pate shko blie qofte dhe manikin e vendose ne shtepi qe kur t’i dalrakia Ristanit …te thote se paska qen loder femijesh…….pse anuk qelloi nje here lodra pistolet ne nje ndeshje futbolli ,apo harrove……..

  Reply to this comment
 4. Arben December 5, 14:35

  LETRA BEJ SA TE DUASH OR MIK, POR NJE GJE ESHTE E VERTETE

  JE DENDUR ME TENDERA.

  TE TJERAT JANE FJALE BOSHE.

  Reply to this comment
 5. Flamurtari December 5, 15:26

  Po Ristani, Basha, Berisha, Bode, Shehu, Pollo, Imami a jane në hetim?

  Nr.2 i Partise Demokratike, Arben Ristani, nuk ka fytyrë te dale neper ekrane dhe te kerkoje llogari per nje problem, kur ai personalisht eshte i denuar per vjedhje dhe korrupsion. Drejtori e OSSHEE eshte nje zyrtari i ulet po ta krahesosh me Bashen dhe Berishen qe akuzohen nga prokuroria per vrasje.
  Basha, Bode, Pollo, Shehu (Sherefedini), Pollo, Imami, etj. jane te gjithe ne hetim per vjedhje dhe korrupsion me shifra qindra milioneshe euro duhet te heshtin deri sa gjykata te shprehet per mospafajesine e tyre.
  PD duhet te pastrohet vetë, pasi gjysma e deputeteve te saj kane qenë bashkepunetorë te Sigurimit te Shtetit dhe kanë bërë gjynahe te panumurta kunder popullit shqiptar, ndersa gjysma tjeter jane te akuzuar per vjedhje dhe korrupsion këto vitet e fundit.

  Reply to this comment
 6. Miri December 5, 18:57

  Ti Ad Cela je nje cike pusht….por pushtlleku yt nuk i prish pune Rilindjes.

  Reply to this comment
 7. SuloKapedani December 5, 23:10

  Ristani tani qè u bè sekretar i pèrgjithshem i partisè bolshevike e ka problem ne tè folur se mè mirè e bukur flet kur eshtè rrumbullosur me dopje rakie e pule me pilaf falas nga shoqata e pijaneceve profesionist te shqipèrisè e mbarè diaspores.Mbas shperblimit qe mori tani kerkon triumfin e ri ne gènjeshtrat e radhès.Partia ka gjetur njeriun e duhur pèr te gènjyer e mashtruar sepse eshte i pafytyre nè sy tè publikut.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*