Ardian Fullani lirohet nga masa “arrest shtëpie”

November 5, 2014 12:18

Ardian Fullani lirohet nga masa “arrest shtëpie”

Ish-guvernatori i Shqipërisë, Ardian Fullani, nuk do të jetë më në “arrest shtëpie”.

Kjo, pas vendimit të Gjykatës së Lartë.

Kjo e fundit ka vendosur sot masën “detyrim paraqitje” për Fullanin.

Vendimi është marrë pas rekursit të bërë nga ana e avokatit të Fullanit.

Ish-guvernatori ndodhej në “arrest shtëpie” pas vendimit të Gjykatës së Apelit.

Po gjatë ditës së sotme, kjo gjykatë dha të njëjtën masë edhe për ish-inspektoren Elivar Golemi, e cila mbahej në burg.

November 5, 2014 12:18
Komento

21 Komente

 1. sokol kolonja November 5, 12:37

  Kush shpreson se ne SHQIPERI do te ket drejtesi …….. eshte idiot. Popull ,shteti po tall bythen me ne.! Mjer populli I thjesht…..

  Reply to this comment
  • Indrit November 5, 12:55

   oooo zogu ke 2-qeveri paralele kujt i referohesh ti se keto lirime i ka qeveria berisha presidence-shish-gjykata-kryeprokurori ndai mire gjerat mos i hy kanfuzionit edhe ti….

   Reply to this comment
   • i drejti November 5, 15:03

    Keto padira si fllucka sapuni sigurisht qe vjen nje moment dhe plasin. Keshtu ishte dhe padia e tocit per fullan,elivarin, e disa te tjere. Ne kete rast fajin nuk e ka gjykata dhe as posizioni i ketyre njerezve po Prokuroria qe arreston kot me kot se ja kerkon politika. Tani e gjitha beri mu se ky u arrestua se donte ta hiqte politika ashtu si e hoqi. Mos sajoni kot histori kunder gjykates se nuk ka bere asgje me shume po cpoi fllucken e sapunit te prokurorit Toci.

    Reply to this comment
    • lutfi November 5, 16:06

     Llum ai qe vodhi,llum gjykatesi qe leshoi e llum ti qe mbron hajduterine.

     Reply to this comment
     • i drejti November 6, 14:33

      hajduterine e pi…..satom mbroj une mor koke k……

 2. Artan November 5, 12:59

  Fajin e ka Saliu!

  Reply to this comment
 3. ty November 5, 13:06

  shqiperia vendi me mjeran eshte nje somali mes te europes

  Reply to this comment
 4. Rimi November 5, 13:54

  Me pelqeu shume fraza qe ka perdorur nje komentues i mesiperm por nese me lejon do ta perifrazoja “KUSH MENDON SE NE SHQIPERI DO TE KETE DREJTESI -ESHTE POPULL” dhe “KUSH MENDON SE DO TE KETE NDESHKIM ESHTE IDIOT”! RROFTE MIQESIA “SHQIPTARO-KINEZE”!

  Reply to this comment
 5. Naci November 5, 15:46

  Tani,po te pret tava e peshkut? Kjo eshte drejtesia!!!! Denohet nje njeri per nje pule lirohet Fullani me 7 miljard….rilindja ne rruge te gabuar..perfundimisht po suportohet krimi dhe vjedhja ne shqiperi…keshtu do veproj dhe guvernatori qe do pasoj Fullanin siq mungoi drejtesia per te denuar Xhuvanin( Kostandin)

  Reply to this comment
 6. Mahmuti November 5, 16:00

  po gjynah , gjithe ato lek , ne arrest shtepie nuk mbarojne per 100 vjet……………..

  Reply to this comment
 7. ivani i madh November 5, 16:05

  tani ky mostera ka te drejte rikethimi ne detyre dhe kombesim per shpifje ndaj tij Kjo drejtesi tek ne do duhet renuar nga themelet jo se mori ne qafe popullin se per te sbehet merak po po shkatron shtetin nen drejtimin e sakatit te presidences me urdher te kriminel Berishes Me nje mazhorance te meshte e frikacake qe seshte e zonja te heqe nje kamikaz sakat nga presidenca mos prit te tjera dhe ne bejme komente kot,Po su prene fijet qe lidhin politiken e majte e te djathte keshtu do vazhdoje mos kini shpresa per permiresim te drejtesise se kalbur me krimbin e plehut siper BAKE NISHANIN.

  Reply to this comment
 8. normal November 5, 16:18

  ti shqiperi me dhje nder……..me dhje emrin…….politikan!!!!!!

  Reply to this comment
 9. kris 1 November 5, 17:47

  Fullani do shperblehet dhe per ditet e arestit.Natyrisht me pagen e guvernatorit.per paret mos u beni merak se na i jep borxh kurva(banka)boterore

  Reply to this comment
 10. Rea November 5, 17:56

  Fullanit do tia bejne gropen shoket e vete,Fullani duhet te ruhet per tu gjykuar dhe per te miren e tij duhe te qendroje ne burg.Largimi nga shqiperia dhe kerkesa e azilit ne ndonje shtet tjeter eshte nje mundesi per te jetuar

  Reply to this comment
 11. Tironsi November 5, 19:10

  Ky vendim i Gjykates se Larte tregon se sistemi i Drejtesise eshte Menderosur TOTALISHT.Z.Zaganjori kisha nje fare shprese tek zoteria Yte se do te beje dicka spektakolare , per ti treguar vendin Fullhajnit dhe Fullhajneshes qe ke ne Staf.Turp te kini.Ju zente haka e ketij populli te zhgenjyer.

  Reply to this comment
 12. Grida Sum-duma November 5, 20:12

  Zog-gamorit nuk na boni gja. Na e la kete Full-hajnin ne liri, te haje peshk e ngjala, sa ti shtohet fara.

  Reply to this comment
 13. kimi November 5, 20:59

  KETA JAN HAJDUT TE DY KRAHET E REABILITOJ LIKJA KETE HAJDUT DHE GJETI MOMENTIN QE PO BEHEJ ZHURM PER 4 VRASJET QE E DHAN SI LAJM??

  Reply to this comment
 14. VIKTORI November 5, 21:26

  DO VIJE DITA QE KETO GJYKATES E PROKURORE DO TEJAPIN LLOGARI DERI NE NJI

  Reply to this comment
 15. Tartufi November 5, 21:51

  Merjani nje lapce…. dhe mos u tronditni shume. Nje popull qe reshtohet vet pa e shtire shum,per ta vene ne vargan,me kete turrme te gjitha te shemtuarat mund te ndodhin.
  Ne nje popull normal me qeverine e tij normale,nuk arestohen dhe izolohen qytetaret e tij
  kot se koti dhe me pas te lerohet si i pa fajshem? Si legener qe jane keta qe qeverisin,
  bejne nje shou per turrmen kopene qe e ndjek,qe kjo turrme te gezohet e me pas ti thote kesaj kopeje,te mos hane shum,se kete e dime ne, qe ju udheheqim.

  Reply to this comment
 16. Jace November 6, 04:40

  Ore vonon po s harron ai djal demiraj gjynaf po i jati vet prokuror eshte ai do mete nderhyr per vet lirimin e Qitesit Xhuvani dhe i vrau te birin po aty te ishte vete i jati dhe jo djali do te ishte mire

  Reply to this comment
 17. studenti November 6, 10:20

  Ka ndodhur diçka nga me te zakonshmet,ketu mendja,zotesia,pergjegjesia nuk jane tek koka,jane tek koqet,qe eshte pushteti i rrumpalles qe mbahet me llogjet.Nuk jane gjetur as avionet me para ne Zvicer qe i kishte pare nje miku i Tritanit ne Rinas,as thesari i bankes dhe i Kerrabes dhe as nuk do te gjenden kurre sepse jane te pafund guvat e shpellave te Sales. Jane gjyqetaret qe bente Sala nen hije te plepave,qe u sprovuan nen hijen e thanes,me raki te forte dhe ujin e Qafshtames.Gjykata u sherben parave te mafies,drejtesia vete ne te semes,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim