Argita: Përfshirja në politikë? Për momentin i jam përkushtuar jetës akademike

March 2, 2015 09:23

Argita: Përfshirja në politikë? Për momentin i jam përkushtuar jetës akademike

Argita Malltezi, vajza e Sali Berishës, ka botuar së fundmi një libër me titull “Gjykata shqiptare në shoqëritë tregtare”, në bashkautorësi me Jorida Rustemajn dhe Armela Kromiçin.

Duke folur në një intervistë për “Mapo”, ajo thotë se për momentin është e përfshirë në jetën akademike dhe nuk ka në plan të përfshihet në politikë.

Angazhimi në punën akademike ka qenë zgjedhja ime e parë kur kam mbaruar studimet për drejtësi ; është një ambient, ku më duhet vetëm një çast për t’u rikthyer e për ta ndjerë veten si peshku në ujërat e veta.

Aktualisht, në tavolinën time të planeve apo të punës janë realizimi i disa botimeve të tjera.

Politika vazhdon të mbetet jashtë planeve të mia”, thotë ajo.

March 2, 2015 09:23
Komento

11 Komente

 1. Christ March 2, 09:30

  UUUU …Argita ?!
  Ti duhet ta kishe botuar me kohe kete liber.
  Ti je star ne fushen juridike.
  Por ti je verberuse veçanerisht ne fushen e mafias dhe krimit.
  Sa miliona ke bere gjer tani?…

  Reply to this comment
 2. shpatar March 2, 09:45

  Mos u cudisni nga keto deklarime .Keshtu ndodh me familjet superbose .Mabsi ndihen te plotfuqishem me kapitale gradualishte hyjne ne politike.Nuk bene cudi qe ne zgjedhjet e ardhshme elektorale te vere kandidaturen per politikane .Mbas pleqerise se te jatit ta zvendesoje ate .

  Reply to this comment
 3. metlaj March 2, 10:12

  Z MALTEZI eshte e vertet qe juve e mbaruat juridikun dhe ambasada amerikane dhe nenrrogoze padronet e babajte tuaj te organizuan ty dhe lule bashen per nje kontigjente te afte per te garantuare te djathten e vertet ne shqiperi por juve ju terhoqi korupsioni per pasuri jashte ligjeshme si dhe futjen ne loje te grupeve te fasllicit e te tjere te ci9let i ka cvlersuar pjesa e sinqerte e europes dhe e perkrahin disa te korruptuar juve jo se nuk doni te merreni me politk por dini rezultatet dhe mendoni se kujtesa shqipetare eshte afate shkuter per sa i perkete librit dihet se ne gjendjen ekonomike qe jane kandadisur intektualet ne shqiperi e ndaj kuntributin duke futur si bashke autor dhe ndonje koke boshe megjithate ju pranuat tepjeseshmen e aurorsise kurEDI morri aurorsine eplote te librit dhe me te mendon te justifikoj te ardhurat e jashte ligjeshme bravo te rrinjeve si juve qe vrasin shpresen e vendit

  Reply to this comment
 4. mete March 2, 10:30

  Cfar na bere, ne mezi prisnim qe ne politike me te fund, te zinim vendin e pare edhe para Gjermanise, per politikanen me te shemtuar ne bote.

  Reply to this comment
 5. ismeti March 2, 10:58

  ciles akami asaj vrasese apo plaqkiteses

  Reply to this comment
 6. lapashtica March 2, 11:22

  pri kur te vije babai juaj ne pushtet atehere hyr ne politike se noshta vjen prape ai AL ANSARI dhe ban nji dore te mire me pare

  Reply to this comment
 7. Arben March 2, 11:40

  JEPI MOJ MIKE, TALL B…. ME KETE POPULL.

  PER JU ERDHI KJO DITE.

  Reply to this comment
 8. gjermani i fundit March 2, 12:14

  Oooooooooooo, figure e shquar nderkombetare. Poshte Smith, Keynes me shoke, ne “tavolinen e planeve”???!!! duhet te keni tre kopje te librit te zonjes, dhe blijini shpejt se do mbarojne e pas kesaj ku i dihet, do merret pak me politiken e madhe te PD direkt e kryetare.

  Reply to this comment
 9. bato March 2, 12:54

  Shoku Agita!
  Si po te shkon 3 %? Apo nuk eshte me baba kryeminister qe te dergoj ne zyren tende te gjithe sipermarresit dhe biznesmenet? Ne politike futu pasi te vrisni Bashen dhe me arkivolin e tij ne krah te beni grusht shteti, si ne rastin e Azemit. Atehere do te keni me vete edhe ndihmen e daje Fazllicit qe do rikthehet t’ju qendroj prane me keshilla dhe urdhera!

  Reply to this comment
 10. Ben March 2, 13:44

  Kjo eshte bija apo nusja e djalit te nje dallkauku dhe psikopati ? Dhe kjo flet per jeten akademike ?

  Reply to this comment
 11. DRENICA E KUQE March 2, 15:33

  Ua ngrente dreqi juve jeten “akademike” dhe “politike”, te dy palve, PD ne Tirane dhe LDK ne Prishtine!!!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*