Argjentina eliminohet nga Kupa e Botës, tifozët “shpërthejnë” në lot

June 30, 2018 21:36

Argjentina eliminohet nga Kupa e Botës, tifozët “shpërthejnë” në lot

Të trishtuar, zemërthyer dhe me lot në sy. Kështu u hasën nga aparatet fotografike fytyrat e tifozëve argjentinas, pas skualifikimit të ekipit kombëtar të tyre nga Kupa e Botës.

Ndeshja Argjentinë-Francë u përmbyll me rezultatin 3-4.

Heroi i “gjelave” ishte Kylian Mbappe, i cili me dy golat e tij dhe me një penallti të fituar kaloi francezët në fazën e çerekfinaleve.

Ky rezultat i befasishëm në “Rusi 2018” duket se nuk është pritur mirë nga tifozët argjentinas, të cilët prisnin më shumë nga kombëtarja e tyre.

s.a/dita

June 30, 2018 21:36
Komento

1 Koment

  1. enverdjali July 1, 12:30

    Mezi e kam pritur nga Franca qe ti eliminoje keta legena qe si shof dot me sy qe ne 78 kur i benin hile Hollandes duke u shtrire ne toke e duke vonuar lojen. Pty fare e keqe mos u pafsha kurre mire.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*