Sadiku, fantastiku!

June 20, 2016 00:55

Sadiku, fantastiku!

Armando Sadiku sulmuesi nga Elbasani hyn në histori.

Ai është golashënuesi i parë shqiptar për kombëtaren në një kampionat europian.

Sadiku shenoi me koke pas nje krosi te Memushaj në minutën e 43′ të ndeshjes kundër Rumanisë në Europianin 2016 në Francë.

607758759_JF_9554_1FFBF88BEAC450421133F83AF93F971C_3314607758759_MS_8405_1EA220977D2B37C35EAF7964EB469065_3314607758759_MS_8385_A67F13107E84F39CEF0539EAF247A469_3314607758759_JF_9593_098387FB9F4C83CB41F8D335B95653B6_3314

June 20, 2016 00:55
Komento

2 Komente

  1. E verteta June 19, 23:53

    ju lumte na nderuat,jemi Krenar per ju te gjithe.Zemra na gufon nga gezimi qe na dhate o shqiponjat e Skenderbeut.Faleminderit ju dhe Zotit Debiazi.Me ne fund te barabarte Si gjithe kombet e tjera ne Europe. Zoti ju bekofte te gjitheve.

    Reply to this comment
  2. Darius June 20, 03:10

    Shqiponja eshte e Pirros se Epirit…Ndihem si SHQIPONJE DHE JU(ushtareve)JENI KRAHET E SAJ,me keto fjale Pirro ju tha ushtareve para se te shkonte para dyerve te ROMES!!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*