Nga duhet të nisë dekriminalizimi i Kuvendit? Një replikë në Facebook-un e ish-kryeministrit

December 19, 2014 13:10

Nga duhet të nisë dekriminalizimi i Kuvendit? Një replikë në Facebook-un e ish-kryeministrit

Një nga kërkesat e PD-së për ‘tu kthyer në Parlament është dekriminalizimi i këtij institucioni.

Deputeti socialist, Taulant Balla, thotë se mazhoranca po pret propozimet e opozitës për këtë kërkesë.

Ai tha se mazhoranca pret që kjo kërkesë të bëhet brenda tre muajve të parë të 2015-s.

“Brenda 3 muajve të parë të vitit 2015 Kuvendi është i gatshëm të marrë në shqyrtim propozimin për dekriminalizimin. Ne jemi të pritje të propozimit, pasi kjo është një kërkesë e bërë nga Partia Demokratike dhe ne duhet të respektojmë këtë të drejtë të saj – thotë ai.

Në rrjetet sociale ndërkohë kjo është “kërkesa e PD-së”  që ngjall më shumë debate.

Shumë mendojnë që dekriminalizimi i Kuvendit është një farsë, por nëe do ishte real, ai duhet të nisë nga Berisha.

Por në profilin Facebook të vetë Berishës, kur flitet për arrestimin e tij, veçanërisht kur përmendet 21 janari, ka përherë tension.

Kur një  prej ndjekëseve të Berishës në Facebook i bën atij paralajmërimin që Rama i ka premtuar Merkel se do arrestohet Berisha, një tjetër përgjigjet flakë më flakë:

“Doktor, Edvin shalëgjati ka premtuar në takimet që ka bërë me Merkel dhe me liderë të tjerë që do të arres­toj ish kryeministrin. Na mbaj të karikuar që të mos na vij e papritur për t’i dhënë përgjigjen e duhur këtij neobllokmeni dhe narkomani. E djegim vendin nëse të prek një fije se këta nuk kënaqen as kur të vrasin siç kanë bërë etërit e tyre”

 

December 19, 2014 13:10
Komento

56 Komente

 1. Tani September 14, 09:49

  Shume trima keta mafiozet e Berishes , do djegin Shqiperine per te ndihmuar nje hajdut, vrases dhe tradhetar qe jep pjese te Shqiperise si te ishte cifligu i trasheguar nga Rame Berisha.Te hane ,,,,,,mu ne …….

  Reply to this comment
  • Tironci September 14, 15:22

   po mire more djem, rrembejini pushket, dhe merrni malet kembezbathur, shkoni andej nga Siria luftoni per shtetin e Ebu Salehut.

   Reply to this comment
  • rezart September 14, 19:51

   Ju jeni ata CUBAT e Berishes,qe donit te SULMONIT JUGUN E Shqiperise ne 97-ten???
   Po cfare bete atehere,a e mbani mend gje???
   Doemos ,qe hengret KOQET TUAJA me dhembe se JUGU ESHTE KOCKE E FORTE ,qe eshte matur me FASHISTET E MUSSOLINIT DHE NAZISTET E HITLERIT dhe i ktheu ne KERMA duke CLIRUAR Shqiperine!
   Ndersa baballaret tuaj atehere bashkepunonin me PUSHTUESIT dhe u conin nenat nazisteve per te siguruar ndonje DOJC pa leke!
   Shkoni e beni analizen e ADN-se dhe gjeni baballaret tuaj:JANE NAZISTET APO KOMUNISTET!!!
   Sidoqofte ju kurre nuk do t’i merrni vesh baballaret tuaj se BUCET TUAJA kane shkuar edhe me SHKIJET!!!

   Reply to this comment
  • XHUME PROTOPOPA December 20, 05:14

   Berishen e mbron me tere forcen e, …. sumes se tij Elvi, i biri i Kastriotit, arqivistit te dosjeve te mykura.

   Reply to this comment
  • Devolliu December 20, 07:25

   Sali Shpellari, ky KRIMINEL GJAKATAR, VRASËS I SHQIPTARËVE.

   Reply to this comment
 2. Kadri Pojani September 14, 09:57

  Aq sa “trima” u treguan edhe lazaratasit, që do bënin namin namin namin. Duhet të dinë se të ishte aq naiv Rama do ta kishte qrrestaur me kohë, por e ka lënë të vetë konsumohet ngadalë, të vetë diskreditohet derisa të krijohen edhe ca kushte për byzylykët e duarve. Janë “porositur” në Gjermani te Merkeli. Prej inoxi.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi September 14, 11:00

   @@@. Berberi që do të qethë salinë në dhomën e paraburgimit të jetë gati! Gërshërët t’i ketë nga ato të dhënve? Urdhër i prerë! Një tmerr pa fund përpara se të vijë fundi i tmerrshëm? Banditët e saliut s’janë gjë tjetër pos turmë injorantësh të joshur me para e favore!? Injorantët dhiten në brekë para te panjohurës dhe befasisë!? Truri i tyre ka kapacitet vetëm te orientojë instiktet dhe kur para tyre shfaqet një problem i vështirë kapitullojnë menjëherë? Hajde sali prit radhën!? Po vjen!

   Reply to this comment
 3. tani September 14, 09:59

  Ju ta qethni o sahanlepires te sal pisit

  Reply to this comment
 4. musolini September 14, 09:59

  arrestojeni ate pleher monster se nuk merr kush arme jane pinnjolle demokratet

  Reply to this comment
 5. populli September 14, 10:06

  Kur do vije ajo dite , se mezi po e presim , ardhte sa me shpejt !!

  Reply to this comment
 6. A.p.S (KATHERINA DIE GROSSE)Madona prej Sauku September 14, 10:07

  Sal Berisha duhet kripos i gjalle per gjith ato krime qi ka ba.
  Te vjedhesh kaq paturnisht as Afmet Zogolli sdo e kish mendu.

  Reply to this comment
 7. ivani i madh September 14, 10:10

  Rama a mund ta beje se keta lepujt qe shkruajne ketu vetem pas ferave mund te ngrene armet se ndryshe te ruajne hebet.

  Reply to this comment
 8. Mesuesi September 14, 10:13

  Duke kotrolluar se kush ishte trimi qe do mbronte Berishen dhe do diegi shqiperine, Ishte vete sali ISLAMIKU, qe idel ne mbrojtje vetes. KY ESHTE ME ANTI SHQIPTARI NE HISTORINE E KOMBIT SHQIPTAR.

  Reply to this comment
 9. Nikolaj September 14, 10:19

  A mund tè indetifikohet ky suzar dhe ta njohi populli se sa trim èshtè me gjith ata tè bandès sè tijè?Nè se po arrestojeni sa mè parè se ka pèr tè vrar ndonjè me porosinè e Sali Demonit.

  Reply to this comment
 10. Laveri September 14, 10:32

  Nga Facebook behen trima te gjithe , por realiteti ka treguar gjithmone ndryshe, eshte ajo thenia: kembet e shpejta faqja e bardhe

  Reply to this comment
 11. maks velo September 14, 10:35

  EDHE ATA TE LAZARATIT THOSHNIN TE NJEJTEN GJE.
  KTO JANE KLITHMAT E UJKUT NE CARK,QE DO TE TREMBE
  ATA QE E KANE KAPUR.

  Reply to this comment
 12. orli September 14, 10:43

  Ju te hani m..in!me dem dollapin do i kapni armet qe me 12 shtator i ka rene te fiket ke k/ministria dhe merrnin uje(me shume shurre)ke gropat pas k/ministrise e ja hidhnin ne fytyre qe te dilte nga gjendja e te fiktit!!enderroni,enderroni por do ta pesoni.

  Reply to this comment
 13. Matrapiku September 14, 10:48

  Hahahaha… Na mbaj te karrikuar i thot ay….
  Po ti po te ishe trim, nuk kishe nevoje te te karikonte Sal dhjeramani…
  Ju kemi pare plera te ndyra se sa trima jeni…Ja u kemi thyer turinjte sa here jemi ndeshur….Si zgjebet jeni larguar…
  Guxoni dhe do shihni se nuk do te merremi me ju…Objektiv do te jete vetem familja salxengitlir…qe ja hoqi edhe tullen e fundit ketij vendi qe quhet Shqiperi.
  Kafshet e shpellave, e keni vendin vetem ne shpelle.

  Reply to this comment
 14. Pëllumb zaimi September 14, 10:54

  Një tmerr pa fund përpara se të vijë fundi i tmerrshëm? Banditët e saliut s’janë gjë tjetër pos turmë injorantësh të joshur me para e favore!? Injorantët dhiten në brekë para te panjohurës dhe befasisë!? Truri i tyre ka kapacitet vetëm te orientojë instiktet dhe kur para tyre shfaqet një problem i vështirë kapitullojnë menjëherë? Hajde sali prit radhën!? Po vjen!

  Reply to this comment
 15. Sokol September 14, 11:05

  O ju salista te hani m…….Keni vra sa keni qene ne pushtet me ate kriminel por dielli juaj ka perenduar.
  Vetem ndonje psikopat nuk e ka kuptuar.

  Reply to this comment
 16. Besa September 14, 11:08

  Sikur te qetesoheshin pak njerezit e te fillonin te mendonin per te drejtat e tyre e jo per jeten e te drejtat e politikaneve do hidhnim edhe ne ca hapa para. Arrestimet qe behen do ndjekin rrugen ligjore, nuk ka me kanune e trima malesh per te nxjerre te drejten ne drite, filloni mendoni per veten se une s’po shoh ndonje ndryshim ne ecurine e jetes nornale, po ata njerez, po ato probleme…

  Reply to this comment
  • Goni September 14, 14:25

   E drejta jone eshte edhe kjo Besa,te kerkojme ata qe na denuan kaq vite me krime,vrasje e tradhetira.Nqs nuk merremi ne me politiken,ajo do merret me ne, apo s’eshte keshtu.S’jemi ne Amerike dhe demokraci te zhvilluar e pa probleme,qe te shohim vetem hallin personal e mos merremi me politike e politikanet tane te korruptuar deri ne palce…

   Reply to this comment
 17. I.Troplini September 14, 11:18

  O trimat e Sali palloshit.!!!

  Dhashte i madhi Zot, qe te vije ajo dite dhe ai kriminel te kete prangat ne dore. Sa iu perket juve “trimave”,,,,,,do iu mirepresim, do iu gudulisim qe te mos e ndalni kurre te qeshuren.
  Ashtu sic treguat “trimerine” tuaj me Enver Hoxhen,,,ku ishit me te zellshmit spiune dhe delenxhinj te sistemit. Ne kohen e sotme, do beheni idhtare te shtetit ligjor,,,,pa personin e kultit. E di qe iu duket e veshtire te jetoni pa iu bere fresk te tjereve, por kjo paska qene “detyra kushtetuese” per te tjeret ne kete vend,,,,tu mesojne malokeve se rrumpalla nuk mund te jete menyre bashkejetese ne nje shtet europian.!!

  Reply to this comment
 18. lexues September 14, 11:42

  Mire berishen e dime ceshte po ti autori i shkrimit mos je gje gjykates dhe na nxore qe Berisha ka apo ska faj per ato qe shkruan ti apo punon gje ne shish e i di mire se ca ka bere Berisha. Pffff shkri militanti qe svlen asnje lek.

  Reply to this comment
 19. lexues September 14, 11:47

  Mire berishen e dime ceshte po ti autori i shkrimit mos je gje gjykates dhe na nxore qe Berisha ka apo ska faj per ato qe shkruan ti apo punon gje ne shish e i di mire se ca ka bere Berisha. Pffff duket si shkrim militanti.

  Reply to this comment
 20. jani September 14, 11:48

  Une per here te pare vizitova Tiranen me 2001, thoshin aty, se do ta vrasi Ramen pas atyne rrenimeve te lana , por nuk doli ashtu dhe Rama ende ashte gjalle.Dhe pas ngjarjeve te fundit shpresoj qe me ne fund ka nis lindja e Shpipnis, kur mos u ketheft Saliu ne pushtet, por vendin e ka ne biruc, si ish kryeministri i Kriacis qe eshte denu me 10 vjet burg. Athere edhe Kosova do te perfitoi nga keto ngjarje per sundimin e ligjit.

  Reply to this comment
 21. Luciano29 September 14, 11:55

  Ju q….. Robt me gjithe 14 shtator Sali qeninn kriminelinn Nuk do ta arrestojmee do ta pjekimm per se gjalliii .vdekje Sali Berishess

  Reply to this comment
 22. Gazetari September 14, 12:02

  Ne radhe te pare per mua duhen te hapen hetimet nga 97 e ketej se eshte bere baderdi me kete popull sot nuk ka te paprekshem te gjitha emrimet ne polici prokurori qe Jane bere sipas udhezimeve te ishe partise se dashur ne pushtet ato qe kane arme ti fusin atje ku duhet ….? Tani erdhi ora per keto njerz politishleshi

  Reply to this comment
 23. shpellari king September 14, 12:02

  Ne jemi 1000000 more jezit…Vetem peshtyme ju hedhim ne det……..E jo më të marrim armet…….

  Reply to this comment
 24. naim September 14, 12:13

  Ky saliu nuk pelqen deklarate e kujdo , ai ka kerkuar qe te shkoj para drejtesise ,qe ti tregoj shqiptareve se respekton shtetin e se drejteskurse ai mjerani i fb moskerkon tja ule autoritetin burri te shtetit, populi ka thene se ka nje zot dhe te nge shtate here dhe po aq te ul,shtriga duhet te vjelle cfare ka ngrene………………

  Reply to this comment
 25. John September 14, 12:14

  Maloket e treguan trimerine ne kohe te xhaxhit! Xhaxhi me batalionin e ndjekjes, 500 burra partizane nga jugu ua mblodhi 8 me 2, ua mblodhi edhe armet, ato qe i kishin dhe ato qe nuk i kishin. Pastaj deshi ti bente njerez, po njerez nuk deshen te behen, ua vuri kufirin ne Laprake dhe jetuan sic e dine vete. Trimeria e ketyre! Vetem kur jane shume, jane trima…

  Reply to this comment
 26. DRENICA E KUQE September 14, 12:22

  Per t’i vene zjarrin Shqiperise e per t’i percare shqiptaret i paguan Serbia felliqesirat e Sali Bishes. E ne do marrim armet e do vrasim Sali serbin dhe ndihmacarte e tij ne Tirane e Prishtin!
  Cili eshte ai qe merr armet per ta mbrojtur nje hajn, vrases e zhvates te pasurise se shqiptarve???
  E pacin nje te mire ata njerez!
  E kam dro Shqiperine dhe kombnin shqiptar, por jo vrasesit dhe kriminelet e popullit, qe jane te zhytur ne korrupcion sa vetem veshet po u duken!…

  Turp te kenem faqet e zeza te Kombit!

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 27. filomena September 14, 12:40

  E SHIKONI KETE TRIMIN KY DHJET NE BREK NGA FRIKA ATA QE HIQEN TRIMA JAN CA LANGOJ QE KAN MAR NANJE KOCK DHE I BEJN QEFIN SALES SE DO BEJN NAMIN??

  Reply to this comment
 28. Agroni September 14, 12:42

  Ky qe ka shkrue eshte nje spiun grek i cili ka detyre me mbrojtur tradhetarin shqiptar gospodin Berishoviçin i cili u perpoq me i dhuruar det shqiptar Greqise.

  Reply to this comment
 29. Zen Viçi doli September 14, 13:22

  😛 Pse e urreni kaq shum baben tem Sal Ram Birishen ose shkurt SRB in 😛

  Reply to this comment
 30. Sherbyesit e mafies se saliut September 14, 13:34

  Ky qe i paska shkrujt berishes keto fjale , duket qe eshte RROTE K…!
  Keta te pabese nuk jane ne gjendje te rujne nerin e motrave te tyre dhe jane nga ai soj qe i nxlerrin ne rruge grate e familjes!
  Ky RROTA E K… kujton se do vije perseri sala ne pushtet dhe per komentin qe ka lene ne fb , do te shperblhet nga sali mafiozi.
  Ky idiot eshte tipik lavire bordellosh!

  Reply to this comment
 31. PECI LUKU September 14, 13:38

  PD-MBAROI E VOTUAM KAQ VITE SHQIPERIA E MJERE VUAJTI U VRA U DOQ NGA SALI BERISHA .NUK ME VJEN KEQ ARRESTIMI I TIJ ESHTE I DOMOSDOSHEM QE MOS BEJE E RAMA NE TE ARTHMEN SI AI ,KU DIET QE TE DY NDRYSHOJNE SI DITA ME NATEN

  Reply to this comment
 32. kolonel September 14, 14:37

  Ketij shpellari serbo-maloku qe do mari armatim e do na vije nga serbija te ndezi shqiperine le te na thote ku eshte qe ti japim shkrepsen, se arusha nuk di me ndez zjarr akoma.

  Reply to this comment
 33. perikli kola September 14, 14:45

  Ti rruani bibilushin saliut mos u beni me pederaset. Edin dhe erionin

  Reply to this comment
 34. LORA September 14, 16:42

  “Ndjekesi” ne facebook,fans i mortjemadhit brekedhjere, qenka terrorizuar nga takimet e Kryeministrit Rama me Kancelaren Merkel.Kujt mund t’i ndodh kjo pervecse dr.dhjeramanit???Keshtu qe ben fet se ky ndjekesi eshte dora vet,dr.krimi.
  Qofte i shenjteruar verdikti i 23 qershorit qe e gozhdoi brekedhjerin e historise ne facebook,,,,,bile duke u bere edhe fans i vetes se vet.

  Reply to this comment
 35. Ben September 14, 17:49

  Mos i shkoj kujt ndermend te merret e te dale Künder shtetit !

  Reply to this comment
 36. spectrum September 14, 20:12

  Eshte e veshtire te arestohet berisha megjithese e merriton plotesisht , atij mund ti arrestojne djalin apo vajzen po vete ate duket e veshtire per momentin,

  Reply to this comment
 37. Kubani September 15, 00:22

  Kot e kini ,nuk ka burre te arrestoje saline.Duhet mandat parlamentar ku ne kete rast votat me te shumta i ka saliu,duke filluar nga ilir floriri me grupin e tij dhe te gjithe verioret e tjere.Nje kapercim po bene ata, ne krahun e djathte qeverisja kalon nga saliu me nje shumice te papare me pare me 109 vota,kete e di fare mire edvini.Nuk e dorezonte kollaj pushtetin saliu pa patur garanci per vete dhe per te gjithe ndjekesit e tij.Endrat jane te bukura por realiteti flet ndryshe,shikoni gjyqin e imamit,ai qe merr vesh nga ligjet e kupton lojen e ndyre.Vetem per opinion dhe per syte e botes keta jane mjeshtra, me vjetersi 24,vjecare ne kete zanat. Pakti do te zbatohet pike per pike,ndersa ne do cfryjme dufin neper komente dhe koha do beje te veten.Ketu do te jemi dhe do te ballafaqojme mendimet neper komentet tona plot pasion e pa sens logjik.

  Reply to this comment
  • Tartufi December 19, 17:03

   Kubani,ky eshte karvan hajvanesh te gjembit.Njeriu nuk do shume per te mesuar ne mashtrimin,ja nje 4 vjecar ,ja dhe nje 4 vjecar tjeter,por 24
   vjet te tera te ngelesh kaq hajvan!!!!! eshte nje cudi e madhe!!!!!!
   Te gjitha keto bhen se eshte ky popull hajvanerije kampion.

   Reply to this comment
 38. xhevrija September 15, 16:44

  Saliu na ha m… se ka fike nga hija e tij me tere ato vjedhje qe ka bere kur do vije dita qe ta fusin ne burg do bihen daullet si per bajram se ai vet me ato qe ka bere eshte ipa fe

  Reply to this comment
 39. Pasquino September 15, 20:10

  Uroj qe te hyj brenda krimineli

  Reply to this comment
 40. Horri i Shqupit December 19, 17:31

  saliu e ka pisk kurse arvizu tha te verteten jo shqup por GALLUP i qelbur prej maloku vuçidoli ju ka perdhunu edhe arvizija siç ju perdhunoj edi rama me 23 qershor shumica ne shqup jane nga malet njerez pa shkolle morraxhi vetem gure duhet tu veme ne shpine se perndryshe ta hajn ate san -benedetin si smerlapi

  Reply to this comment
 41. Mark uk December 19, 19:21

  John:Me siguri ata qe ti i quan malok me siguri ta kan bere me borc.Vertet ne luften civile qe ju vete po e thuani ka ndodhur vllavrasje.Po mos harro se qindra laluc e leber u vran ne veri nga maloket qe ju i perbuzni.

  Reply to this comment
 42. luli December 19, 20:51

  ae dini se nga iher ka te drejt ky legeni

  Reply to this comment
 43. skifteri December 19, 22:22

  Jeten e shkurter e ka hiena plake e geshtenjave te tropojes se i kaloi te 70 dhjetat, eshte i rrudhur i lodhur i mrollur,prandaj kur te vdese kjo specje o’ ” “trim “i tropojes s’ ka lene gje pozitive ,vece krimeve me te shemtuara kunder atdheut tije . Per ta vajtuar merre poturret e babajt e qaje mostren-hijene.,te vicidolit me ligje,dhe rrefeju krimet qe ka kryer para zotit kunder ketij populli,fillo nga te lehtat ,dhe pastaj te rendat, se keshtu shpirti i tije do lehtesohet se kur kerkon falje ,populli e ka zemren e madhe,, ka meshire ja lehteson vuajtjet ,me gjithe se ka nje male krimesh mbi supe qe se njehe historia e ndonje shteti.kete lloje pislloku.

  Reply to this comment
 44. shqiptar sharri. December 19, 22:35

  per,93,vjecarin e pa martuar.
  Or,dabil i zogut,zogu i jot jo qe nuk u martue,se ju dhymshu ju,te qelbosur,por u martue me darsem si nji kriemafioz,edhe pse kishte pas,plot,e perplot,karakurva,ruse,e serbe,turli far striptizerka dhe ate ne vilen e ti,mbretdhjer,or injorante po,te kishe nji fije mende nuk dota qujshe veten,93,vjecar i pamartuar,po cfar dote thush ne dynjan tjeter kur ata engjujt dote pysin se pse je martue?Ata,ty brekdhjer dote thon,po nuk ta fali zoti allatin vetem per tu pshur,por dhe per te bere familje more i shkret,dhe perate dote varin per koces ne ferr.

  Reply to this comment
 45. M A R K O December 19, 22:46

  Ka oferta per vitin e Ri. Eshte ulur dhe çmimi i brisqeve “BIG”, “ASTRA”, “ASTOR” etj. Te rende Berisha e&CO se ju duhen duhen. Keni pune goxha.

  Reply to this comment
 46. enri December 20, 07:34

  Keta malokdt e saliut kerkojne te jene te karizuar dhe jo te karikuar,te hani mune ju,dekriminaliziki do filluar nga saliu qe vodhi,vrau me pa besi,te luli qe vodhi e vrau,tek imamet e rrulet e barbunet qe shkatterruan bujqesi e arsim,dhe e fundit qershia mbi torte te lir meta mister 700000 eurshi e soji i tij,atehere mund te themi qe ka dekriminalizim te parlamentit e te vet shqiperise.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim