Armina kundër Ramës? Moos

October 4, 2014 08:47

Armina kundër Ramës? Moos

Kur vjen puna te prekja e simboleve, qoftë kombëtare, qoftë edhe atyre që kanë mesazhe lirie dhe demokracia ndjeshmëria njerëzve dhe sidomos e politikës është e lartë.

Kështu ka ndodhur edhe gjatë kësaj jave, ku të gjithë po merren me prishjen e Obeliskut të Demokracisë në qendër të Kavajës. Mjaft figura të Partisë Demokratike reaguan kundër shembjes së tij dhe e drejtuan gishtin nga kryeministri Rama.

Selia Blu kërcënoi me shembjen e karriges së Ramës. Mes atyre që reaguan është edhe djali i ish -kryeministrit Berisha, Shkëlzeni. Me të është solidarizuar edhe Armina Mevlani, e dashura e tij, lidhjen me të cilën Zeni e bëri publike vetë pak ditë më parë.

Në profilin e saj në Facebook, Armina poston një status të të dashurit. Në të shkruhet se “Djali i skulptorit të Enverit rrëzon Obeliskun e demokracisë. Enveri nuk po ringjallet vetëm me portrete apo parulla, por edhe duke shkatërruar simbolet e lëvizjeve që çuan në rrëzimin e tij”. Ja ku u shtuar edhe një opozitare tjetër në familjen Berisha. Boo boo si do ja bëjmë tani, ajo ka dhënë prova që kur do të marrë diçka, ja del pavarësisht çmimit!

October 4, 2014 08:47
Komento

7 Komente

 1. taku October 4, 09:54

  Pyete nje here ate qe mbane ne shtrate.Ku i gjene miljonat e eurove qe ti dhe SHB fshin djersen mbas ballove dhe bordellove.Ato jane leket dhe gjaku i popullit jane leket e mija .Zeni vodhi ,vrau,perdhunoi,shketerroi dogji Shqiperine dhe ne fund vodhi edhe pasurine time dhe ti del e talle trapin.Pyet ka hapur librezen pune ai manjaku qe ti mbane ne krahe.
  U shofshi fare e keqe,rrace ku…
  Shko moj beje ndonje orgji dhe lere pallavarat e krimineleit SB.Mos u murzite pas Sadijes e ke radhen ti,lere ku.. ti politiken shane ti Kryeministrin shurdhjes,pordhe e madhe ti..u shofshin kur… ne Shqiperi..

  Reply to this comment
 2. lary October 4, 12:13

  dava kurve,rospie dhe putana.mos u merni me me kete familje te degjeneruar

  Reply to this comment
 3. ILIRET October 4, 13:11

  Po si i behet moj zocke, qe vjerri yt perulet dy here ne vit perpara veprave te pictorit te Enverit?
  Perkulet para monumentit “Nene Shqiperi” dhe para monumentit te pavaresise ne Vlore.

  Reply to this comment
 4. Mark uk October 4, 13:42

  lary:Me vjen keq qe paske ate hall familjar futi edhe nje gote vere e harrohet.

  Reply to this comment
 5. iri October 4, 16:02

  Ty pse te dhemb aq shume prapanica o uku mark , kur flitet nga stani berishist ?

  Reply to this comment
 6. ivani i madh October 4, 16:31

  po terekurvat qenkan shqetesuar pe kermillin e Kavajes dhe me te drejte ku do te vene tani ta kruajne se ai per ate pune ishte bere Te kenaqete kurvat e reja e te kujtonin jeten e rinise te vjetrat si ne pozicione e ne kruajtie.Edhe kjo zoga pule tani ka filluar ti mbaje ere bajgave te gomar Saliut.

  Reply to this comment
 7. arif October 4, 17:55

  Ja u shtua dhe 1 buce te familja e buceve. Ik o buce rembe na 1 euro na ato dreket tona ti dhe ik bej na 1 tallava rrugve. Po kesaj mire qe prindit si degjon,po dhe Zenin se degjon kjo buce. O buce je dashnoria e babait te femijve ti,nuk je ajo dashnoria e pricit te kalter. O idiote e pa riciklushme

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*