Arqile Gorea presion Bashës: Unë jam aset i PD, mos të kandidojë të fortët

March 20, 2015 09:16

Arqile Gorea presion Bashës: Unë jam aset i PD, mos të kandidojë të fortët

Arqilea Gorea, ish-drejtor i Postë Shqiptare, ka vënë nën presion Bashën për ta kandiduar atë në Durrës.

Ai ka dalë kundër kandidaturës së Agron Dukës, që shihet si favorite kryesor për të kandiduar në Durrës.

Unë besoj që PD-ja do më përzgjedhë si kandidat për Durrësin. Do punoj që ta bëjmë Durrësin një qytet të parametrave europianë. Unë kundërshtova pretendimin e zotit Mediu që relatoi se Agron Duka do ishte përfaqësuesi më i mirë për Durrësin”,thotë Gorea.

Ai shtoi gjithashtu se “ka ardhur koha të konkurrosh me modele. Qytetarët nuk i duan më të fortët e pasur në pushtet”.

Gorea u shpreh gjatë intervistës se ai është një aset i PD-së dhe se kapacitetin që ka mund t’ua vinte në shërbim qytetarëve.

Jam aset i PD-së dhe i Durrësit.

Do ishte e papranueshme për mua që kapacitetet që kam të mos i vë në shërbim të qytetarëve, ma kërkojnë këtë qytetarët përditë.

Unë i ofroj Partisë Demokratike dhe PD-së projektin tim për ndryshim. Durrësi është i qytetarëve”, tha ai.

March 20, 2015 09:16
Komento

5 Komente

 1. miroo March 20, 09:52

  je kokrra hajdutit , jo aset i p.d……..plehre

  Reply to this comment
 2. qerosi March 20, 13:20

  tha mir fatos nano o gore

  Reply to this comment
 3. SHQUP i nevojtorshem(nevojshem) March 20, 14:12

  Pyesni per perfundimet e Auditimit te KLSH-se ne Posten Shqiptare (ne kohen qe Gorja ishte Drejtor)qe te kuptoni se cfare kryekusari eshte ky idiot i certifikuar.
  Durresi ska asgje te perbashket me surratin e kesaj monstre.

  Reply to this comment
 4. Ana March 20, 15:07

  GJU ME GJU ME KRIMIN! keshtu mund te lexohet kjo foto.

  Reply to this comment
 5. info analitike March 20, 17:12

  Kiles i hakan duart si puna e Artan Lames.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*