Arratisja nga burgu në Pukë, gjykata lë në burg dy policët

September 13, 2017 13:24

Arratisja nga burgu në Pukë, gjykata lë në burg dy policët

Pas arratisje së 21-vjeçarit Emirjon Nika nga Komisariati i Pukës, dy inspektorë janë lënë në arrest me burg.

I riu ishte prangosur pasi akuzohej për grabitje, por ka mundur t’u shpëtojë forcave të policisë.

Lidhur me ngjarjen, strukturat më të larta kërkuan hetim të rastit dhe vënie para përgjegjësisë të inspektorëve të policisë.

Ndërsa, Gjykata e Shkodrës për ngjarjen ka dhënë masën e sigurisë ‘arrest me burg” për inspektorët Dodë Preka dhe Pajtim Bushi.

Sakaq, policia është ende në kërkim të 21-vjeçarit Emirjon Nika, i cili akuzohet për disa grabitje.

September 13, 2017 13:24
Komento

2 Komente

  1. aty September 13, 13:34

    Ti mbajne brenda deri sa te kapet hajduti qe e lane te lire vete.Keshtu ata mesojne veten dhe policet e tjere qe nuk duhen bere leshime kur je ne sherbim.Sa me shpejtvte te kapet grabitesi aq me shpejt vene prane familjes se tyre keta dy te papune se kapelja u iku badhke me rrogen.Te vene atje nga kane ardhur padi jane treguar idiota.

    Reply to this comment
  2. aty September 13, 13:36

    Ti mbajne brenda deri sa te kapet hajduti qe e lane te lire vete.Keshtu ata mesojne veten dhe policet e tjere qe nuk duhen bere leshime kur je ne sherbim.Sa me shpejte te te kapet grabitesi aq me shpejt vene prane familjes se tyre keta dy te papune se kapelja u iku bashke me rrogen.Te vene atje nga kane ardhur pasi jane treguar idiota.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*