Arrestimet e simpatizantëve të PD, Berisha: Na shpallën luftë, të gjithë në këmbë

January 2, 2018 20:02

Arrestimet e simpatizantëve të PD, Berisha: Na shpallën luftë, të gjithë në këmbë

Sali Berisha ka reaguar pas shoqërimit të aktivistes së PD-së, Fiqirije Nezaj në pikën kufitare të Morinës pasi rezultonte të ishte shpallur në kërkim me akuzën e kundërshtimit të policisë gjatë protestës së 18 dhjetorit.

Në një status në Facebook, Berisha shkruan se arrestimet e simpatizantëve të PD natën e Vitit të Ri dhe ditën e parë të këtij viti janë akte terrori dhe shpallje luftë ndaj opozitës.

Ai ftoi qytetarët në revoltë për përmbysjen e qeverisë.

 “Arrestimet naten e Vitit te Ri dhe ditën e pare te tij janë akte terrori, shpallje lufte opozites, te cilat ftojnë mbare qytetaret ne revolte te pergjithshme per permbysjen e regjimit te urryer te Norieges!

Te gjithe ne kembe per oren e fitores! Sb”, shkruan Berisha në Facebook.

January 2, 2018 20:02
Komento

28 Komente

 1. jo January 2, 20:27

  Noriegen do ta permbysem, po ti shko ne burg se aty e ke vendin

  Reply to this comment
  • Che Guevara January 2, 23:37

   Jo ajo,qe leh ti,o qen i zgjebosur,por keto thirrjet e tua per rrezimin e qeverise me force jane akte terrori,qe duhet te arrestohesh ti i pari!
   Kjo qeveri eshte ne pushtet me mbi 1 milion vota dhe ty bashke me cubat e tu maloke,te zhduk vetem me peshtyme!
   Provoje dhe 97-ta do te te duket parajse me lule!
   Mezi presim rastin,te ta nxjerrim gurrmazin me thonj,o kriminel serb, qe shkaterrove Shqiperine dhe veshe nenat shqiptare me te zeza!

   Reply to this comment
  • Toni January 3, 04:58

   Keshtu eshte mesuar ky te thyeje ligjin. Ujku do te beje mjegull qe te shpetoje veten dhe familjen. Ligji mbi te gjithe dhe gjithcka ore esadist! Ka ikur koha kur ti akuzoje komunistet qe po te rrihnin ose te vrisnin, duke organizuar vrasje te te rinjve te pafajshem te PD-se me killerat si Azet Haxhia me Azem Hajdarin. Tani ka cecua bicak i thone nga Jugu. Duhet zbatuar ligji. E theve paguaj ose shko brenda. Ti i vrave ne mes te bulevardit ata qe ishin me duar ne xhepa. Dhe tanoi zotrote na beke thurrje per permbysje te qeverise. Edhe per keto thirrje qe ben duhesh futur ne burg. Pa guxo te besh thirrje ne Amerike per permbysje te qeverise me dhune dhe do te shikosh se ku perfundon. Ti do nje demokraci gallate ku ti te besh ligjin. Demokracia eshte per ata qe zbatojne ligjet e shtetit, perfshire edhe ju bazhibozoket e PD-se, dhe jo te na sulmoni policet ju e te pengoni pune e tyre. Policet me duar dhe me mburoja dhe ju ju thyet kokat me gure.

   Reply to this comment
  • Koqua me koke te dhime January 3, 06:31

   Po o Sale po, per Asmonin tat duhet me shkatrue Shqypnine. Ai osht nji kastravec me fara te medhoja, nje kungull I papjek, injorant tipik nga lanabregsi. Pse merr maloku, me keta tipa don me vazhdue PD, si keta lonxhot e tu? Ik e Sale pirdhu, se sikur po vjen dita qe kan me te shkerdhy rrenjesisht, thellesisht, pambarimisht, keshtu qe merr avdes mire dhe laje summen ta kesh qelibar se paku.

   Reply to this comment
 2. Adih January 2, 20:33

  Sa frike e keni VETTINGUN ,o pardesy bardhet e Ramiz KATOVICES .Ne mezi presim tju shohim ne papilonin 313 ,dhe ju beni thirje per lufte .E dime, qe na keni lene pa dinjitet ne popullin ,por te pakten, mos na beni budallenj.

  Reply to this comment
 3. populli i rropatur nga kerma sali pergjigjet January 2, 20:42

  na hengsh menderen.populli dhe policia ehtene kembe.o ngiht dalengadale edhe drejtesia.juve,bandave tuaja u kane rene breket po ju thyen gjunjet,ndaj doni te ngriheni.a ju vjen njeri prapa?harroje sali.populli te do per gjykim,prapa hekurave.do te shoheh,kur ti te arrestohesh,populli do te festoje.rrofte drejtesia e rivendosur.poshte kermt dejtuese epd,lsi.

  Reply to this comment
 4. nga shetites dhishe ne vicidol ,na e bon president ,kte cop m.ti haleje January 2, 20:47

  qen i terbuar islami ,
  oji i gamiles tande po mbaron .

  do arrestohen te gjithe kriminelat e bandes se shpelles
  edhe vet krymajmuni shpelles ,terroristi islamik ,

  Haleja Berthamore salih abdurrahman brrisha
  from vicidol

  Reply to this comment
 5. nga shetites dhishe ne vicidol ,na e bon president ,kte cop m.ti haleje January 2, 20:50

  qen i terbuar islami ,
  uji i gamiles tande po mbaron .

  do arrestohen te gjithe kriminelat e bandes se shpelles
  edhe vet krymajmuni shpelles ,terroristi islamik ,

  Haleja Berthamore salih abdurrahman brrisha
  from vicidol

  Reply to this comment
 6. Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju o mije kenetash e avoketer te djallit. January 2, 21:00

  Sali-jevic,dridhuni e perdridhuni o ujqer pa dhembe e dhemballe,po vjen minuti qe ne burg do te shkoni,nuk ka rame apo metovicer,bashovicer e medijvicer dhe leke te piset qe t’u shpetoje nga burgu,doni apo nuke doni ju Drjtesia do te behet, se e ka kerkuar me FORCE SOVRANI,SHBA dhe BE-ja.

  Reply to this comment
 7. Berti January 2, 21:21

  Kush shkel ligjin shkon ne burg o kriminel shkerdhate…apo kujton se je akoma ne kurriz te ketij populli…o bajge kombetare..ky popull te ka dhjere ne koke qe ne 2013 dhe tani funksionon shteti o kriminel dhe ti se shoejti do ti takosh ne burg shkelesit e ligjit. Brenda ke per vdekur o qen i zgjebosur…por do dorezosh parate e vjedhura me pare.

  Reply to this comment
 8. Granit Boni January 2, 21:26

  Po te dridhen leqet o Salushe Qoftelargu. Do ta provosh qeline shume shpejt bashke me sypeshkaqenin. o mi gjirrizi.

  Reply to this comment
 9. Zani T. January 2, 21:40

  Shpesh here me ka pyetur nje veteran lufte perse e lane kete vend pa Date te sakte clirimi. Dhe, i kam thene se Shqiperia do te “clirohet” nga Perbindshi Saleh Berisha diten, kur te dalin fotot e pare nga qelia e Recit. Ate dite do ta shpallim edhe Dite te Clirimit nga kjo kerme qe e sterrosi dhe e fundosi kete vend. Ke do te ngreje ne revolte ky pleher? Bod(l)et, Palo(q)et, Kokekuqin, nipin e tradhetareve grekomane, ke fene s’ames do te ngreje. Ta riktheje Shkerdhenin e tij, ku ka shkuar te fshehe e te harxhoje hajnine e te atit e te vihet ne krye te kodosheve politike. Jo vetem per (parti)Zanin T., por per shumicen e shqiptareve, do te ishte e udhes ta rikthenim ligjin e vdekjes vetem per nje individ, per Saliun dhe ta hiqnim prape. Dhe sikur 1000 koka t’i dalin prapaseprape do ta rikthenin ligjin e vdekjes (denimit).

  Reply to this comment
 10. puf lala January 2, 21:41

  o pleher vuçidoli o mut o berdhok o malok o hamshur o surrat qen

  Reply to this comment
 11. alphade January 2, 23:07

  Eshte domosdoshmeri historike arrestimi dhe burgimi i
  perjetshem i kryekriminelit,kryehajnit,kryemafiozit , fashis-
  tit me damke te SaliserbMilloshevicitFasllicit .Ne se kjo
  monster nuk “izolohet” perfundimisht fatkeqesi te medha
  e presin Shqiperine dhe kombin shqiptar. Ky akt do te
  perbeje clirimin perfundimtar nga murtaja e zeze e Vicidolit.

  Reply to this comment
 12. FORSTER January 2, 23:07

  Ke shume te drejte o Sali ,se keta protestuesit e tu ,njihere e shkelen “ligjin”dhe I arrestuan kerse ti e ke shkelur 1.000.000.here dhe leh akoma ne parlament .

  Reply to this comment
 13. h January 2, 23:15

  Qen plehrash.

  Reply to this comment
 14. qytetari pa qytet January 2, 23:37

  Pse si fut njeri nje koqe plumbi ketij qelbesire?

  Reply to this comment
 15. Hasan ku te paca January 2, 23:44

  Me behet zemra mal qe te ghithe te shajne ketu e 30 vjet o plehre se ky eshte emri qe mban ti,po nuk mjafton ,,kur te varesh ne litar dhe ti japesh popullit leket e vjedhura o kurve o kafshe e ndyre atehere do vihet drejtesia dhe populli shqiptar do festoje vdekjen e nje pushti qe I ka ba gropen atij vendi,,mos e arrish 2019 ky eshte urimi im

  Reply to this comment
 16. Fat man January 3, 01:55

  Po flet kari i Vicidolit, Sali Kar-axhic te gjithe ne kembe te mbreteroj Shkerdheni, se ky plaku matuf inatcor dhe i rrjedhur vesh pamper i ben te gjitha nen vete, tani i duhet edhe nje pampers per gojen qe e ka me te ndyre se bythen.

  Reply to this comment
 17. MH January 3, 03:05

  Ky politikani qe u vlersue nga ato politikan qe nuk guxonin te mateshin me te dhe e quajten politikani ma i afti ne shqiperi ne kete cerek shekullit teper te erret.Ky asht prototipi i politikanet qe merr oksigjen nga sherbimi sekret Serb.Ndaj ia ka imponue politikanve ta vlersojne sikur vertet asht politikani ma i afte.
  Me thirrjen per tu cue ne kembe tregon nivelin e politikanit te trunit shterpe.Po te ishte se vertet ka kene politikan i zoti qe ti kete sherbye masave popullore.Nuk do kishte te nevojshme thirrjen.Do coheshin vete masat ta mbrojne.Ndaj i zene ngusht qe nuk di nga t’ia mbajne rikerkon thirrjet per lufte.
  Shpalljen lufte e ka kerkue qe ne ditet e para kur ndihesh era e rreformes per drejtesi.Nuk lane gja prej gjaje pa ngaterrue e pa nxjerre pengesa kunder miratimit te Vettingut.Tashti nese shikon lufte.Lufta vjen nga komandant Vettingu qe do arrije rrezultate konkrete ne rreformimin e drejtesise shqiptare.Ku dizinfektimi do shduke jo vetem, cimkat e Berishes por dhe cdogje bakteriale mikrobiale qe ka damtue drejtesin.
  Loja asht krypur bukurmire.
  Shtangistin e kane vendosur ne krye te Presidences.Nuk mund ta luaj bithen nga te doje.Te ikin sic po flitet per Llallen.Keto e shohin veten te pafuqishem dhe kerkojne te ngrihen ne lufte.Fillimin e ka nisur dibrania me qizme.Qe paskeshin ngrene buke e djath qe me shume veshtiresi te ngrysin naten e te gellijne ne diten tjeter nen simfonin e ahengut te zorreve “boshe” te pa ngopura.Keshtu ishte e gjithe shqiptaria ne kete cerek shekullit.Po asnji buke e djathe nuk ndertoi vila ne lalez.Nuk iu dilte te udhetonin as me tren e jo ma me autobuz apo me makina luksoze.
  Pa pike meshiret:
  Te gjithe rrufianet para vettingut per te ba hesapin me hanxhiun.

  Reply to this comment
 18. Alban Dega January 3, 05:48

  TE GJITHE NE KEMBE PER

  1- te mbrojtur sarajet e dugajat me gjak femijesh
  Gerdeci !
  2- te shpetuar vilat e Argites dhe Monikes ne Lalez
  3- te shpetuar Lul Berishen per 599 milione eurot
  e vjedhura nga Autostrada e Kusarise se
  Kombit !
  4- te ruajtur milionat e vjedhura nga CEZ,
  Rapiscan, Albpetrol, Armo….
  5- per te shpetuar anijen qe po mbytet te Saleh
  Kadafit !
  6- per te shtuar milionat e Butikave te Armines
  7- per te perjetesuar Salikracine !
  8- per te djegur e zhbere perfundimisht
  Shqiperine
  9- per ta rrenuar e shitur jo vetem detin por
  edhe mbare Shqiperine
  10- per tu ekzekutuar ne Bulevardin Deshmoret e
  Kombit vetem qe te perligjim emrin e tij ku nuk
  guxoi te ekzekutoje as fashixmi e as
  Komunizmi….
  1001- Me ne fitojne te gjithe sidomos ata dhjetra mijera te vrare e te sakatuar ne 97-en, ne Otranto, ne Gerdec.
  Tashme ata nuk kane asnje hall, asnje vuajtje, asnje borxh, asnje kokecarje !
  Te gjithe ne kembe !
  Me ne fitojne te gjithe!
  Ne parate dhe luksin!
  Ju mjerimin dhe skllaverine !
  A nuk jemi te gjithe te fituar !
  Te gjithe ne kembe qe tu shkelim gjithnje me kembe e me plumba !

  Reply to this comment
 19. Alban Dega January 3, 05:55

  TE GJITHE NE KEMBE PER

  1- te mbrojtur sarajet e dugajat e Xenit te ngritura me gjak femijesh Gerdeci !
  2- te shpetuar vilat e Argites dhe Monikes ne Lalez
  3- te shpetuar Lul Berishen per 599 milione eurot e vjedhura nga Autostrada e Kusarise se Kombit !
  4- te ruajtur milionat e vjedhura nga CEZ, Rapiscan, Albpetrol, Armo….
  5- per te shpetuar anijen qe po mbytet te Saleh Kadafit e bandes se tij politike e biologjike
  6- per te shtuar milionat e Butikave te Armines
  7- per te perjetesuar Salikracine !
  8- per te djegur e zhbere perfundimisht Shqiperine
  9- per ta rrenuar e shitur jo vetem detin por edhe mbare Shqiperine
  10- per tu ekzekutuar ne Bulevardin Deshmoret e Kombit vetem qe te perligjim emrin e tij ku nuk guxoi te ekzekutoje as fashizmi e as Komunizmi….
  1001- Me ne fitojne te gjithe sidomos ata dhjetra mijera te vrare e te sakatuar ne 97-en, ne Otranto, ne Gerdec.
  Tashme ata nuk kane asnje hall, asnje vuajtje, asnje borxh, asnje kokecarje !
  Te gjithe ne kembe !
  Me ne fitojne te gjithe!
  Ne parate dhe luksin!
  Ju mjerimin dhe skllaverine !
  A nuk jemi te gjithe te fituar !
  Te gjithe ne kembe qe tu shkelim gjithnje me kembe e me plumba !

  Reply to this comment
 20. rudi January 3, 11:59

  Esht me se e qarte qe Sal Ram SHeqere Berisha do tju bente thirje hajduteve kriminelve malesorve qe solli ne tirane dhe dures per kete dite i duheshin por ka haruar nje gje qe tani esht nje kal i ngordhur qe ju prene deget me shum kujdes nga vishot llallat gjinret dhe gjonret e plepave policet hajdute cdo gje u be me qitje te larget tani i erdhi radha super kriminelit te ngordhe ne burg natyrisht me pak kosto por cdo gje eshte parashikuar dhe mir menduar mjer ata saleshe qe do shkojne si koka turku per plakun e pjerdhur SHTETI DO MBROJE LIGJIN MALIQIN TA MBAJE NE B…….E SALA

  Reply to this comment
 21. Dodona mbi Tomorr January 3, 14:27

  ” Ngrihuni” u thua ti ! Po kujt u thua ?Te renet nuk ngrihen me ! Por edhe ti je kal i ngordhur dhe jo kal beteje ! Ne goje vetem “lufta” te ka mbire , por nuk je nga ata ” heronjte ” qe bjen ne lufte e fitojne lavdi . Ti re ne kohe paqe prandaj nuk ke vlere , jo vetem kaq !, por mer me vehte edhe mallkimin e mijra familjeve qe i shkaterrove e i zhyte ne mjerim ,per t’u pasuruar per vehte , familjen tende e atyre qe te vijne pas per t’u dhene ndonje kocke!

  Reply to this comment
 22. Franci January 3, 16:26

  Ne perendim e usa po te besh thirje te permbysjes me dhune te qeverise nuk ta zgjasin shume por te dergojne ne gob te sateme.

  Reply to this comment
 23. fteri January 3, 19:52

  faqe zi ,ti i dogje dhe i poqe për së gjalli shqiptarët ,ti duhet të lidhesh këmbë e duar i pari që sulmove foltoren e kuvendit.raksionar i zi.

  Reply to this comment
 24. Jimi January 3, 20:32

  Jo more!? Per te mbrojtur bythen tende te ngrihemi ne kembe!? Ke gjetur shume budallenj ti more xhahil?
  Ne sigurisht qe do te ngrihemi ne kembe dhe vetem per te cuar ty para drejtesise, nese vetingu nuk e ben kete!

  Reply to this comment
 25. JustiniAmerike January 3, 23:55

  Boboooo qekan mbledh gjithe kelyshat komuniste ketu dhe vjellin vrer kundra PD.O na hankshi mutin o plehra,si morra do tju shtypim qelbesira, rilindas leshi,prostituta dhe pederssta.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*