“Arrestimet në Fier”, Xhafaj: ‘Forca e Ligjit’ e dha goditjen, spastrim dhe sekuestrim të aseteve kriminale

November 15, 2017 18:38

“Arrestimet në Fier”, Xhafaj: ‘Forca e Ligjit’ e dha goditjen, spastrim dhe sekuestrim të aseteve kriminale

Pas operacionit të sotëm në Fier ku u arrestuar tre persona sio të dyshuar për përfshirjen në një rrjet kriminal ka reaguar ministri i Brendëshëm Fatmir Xhafaj.

Me anë të një postimi në ‘Tëitter’ Xhafaj ka shkruar se kjo ishte goditja e parë e operacionit ‘Forca e Ligjit”.


xhafaj

Tashme kemi një grup kriminal më pak shkruan Xhafaj.

Postimi i plotë:

Në Fier u realizua goditja e parë e #ForcaELigjit: Një grup më pak nga lista e narkotrafikut, tashmë i asgjësuar. Përgëzime Policisë Fier dhe strukturave të Drejtorisë Qendrore për këtë sukses!Të vendosur për spastrim të plotë të grupeve kriminale dhe sekuestrim të aseteve të tyre.

Gjatë ditës së sotme policia e Fierit bëri me dije se në kuadër të operacionit “Grand” u arrestuan 3 shtetas, anëtarë një grupi kriminal në fushën e narkotikëve, vrasjeve e rrëmbimeve.

Të arrestuarit janë:

– Kujtim Kuçi, 45 vjeç, banues në fshatin Sulaj, Fier.

– Bashkim Ahmeto (Kuçi), 43 vjeç, banues në fshatin Sulaj, Fier.

– Dritan Tusha, 47 vjeç, lindur dhe banues në Shijak.

November 15, 2017 18:38
Komento

4 Komente

 1. Flori hasani November 15, 19:09

  U fol shum per kte aksion, disa bertisnin qe nuk do te kishte sukses, disa bertisnin se ishte deshtim qe ne nisje. Tani jam kurioz te di se cfare do te thon

  Reply to this comment
 2. Edona Kastrati November 15, 19:10

  E mbeshteten nderkombetaret dhe qeveria si nisme dhe e shau opozita. Populli eshte me i qarte sot se kush punon e kush ben gam gam kot.

  Reply to this comment
 3. Anxhela Bazhella November 15, 19:12

  Nje shprehje thot qe 2 shqiptar ne nje mendje nuk i ben dot por ne kte rast vallaj dyshoj se do jet ndonje kundra.

  Reply to this comment
 4. Dritan Suleimani November 15, 21:03

  Kur ka pune te mira si keto e njerez qe i realizojn nuk ka nevoje as per spektakle pa kuptim as fjale boshe qe mundohen te shpjegojn rezultatet. Ne cdo levizje qe behet synimi i vetem paresor edhte rendi dhe siguria.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*