Arrestimet në Kukës, Vasili: Nga sonte Prokuroria është nën akuzë për rrëmbim

April 15, 2018 22:13

Arrestimet në Kukës, Vasili: Nga sonte Prokuroria është nën akuzë për rrëmbim

 

Kryetari i grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka sulmuar Prokurorinë për arrestimet e protestuesve në Kukës, në orët e mbrëmjes së ditës së diel.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Vasili shprehet se, “Prokuroria është nga sonte nën akuzë për rrëmbimin natën të qytetarëve kuksianë.”

Kam ditë të tëra që ngre me forcë një dhunim të tillë shumë të rëndë të ligjit.

I kam bërë thirrje publike prokurorisë të hetojë.

Prokuroria ka heshtur.

Pamjet e bëra publike në Fax Neës nga avokati Altin Goxhaj e ka kthyer sot prokurorinë në të akuzuarën e madhe pasi me mosveprimet e saj ka lejuar e ligjëruar shkelje flagrante të ligjit dhe falsifikime monstruoze të dokumenteve të denja për një shtet banditësh.”

Sipas tij, “Prokuroria e përgjithshme e komanduar nga zyrat e kryeministrisë ka treguar publikisht kapjen e saj të plotë, ajo tashmë është thjesht një mashë e mjerë në duart e qeverisë.”

Në përfundim të reagimit ai thekson se, “Populli është i detyruar ta zgjidhë ai dhe askush tjetër këtë moment kritik kur policia rrëmben njerëzit në mes të natës dhe prokuroria i bekon këto veprime të poshtra.”


l.h/ dita

April 15, 2018 22:13
Komento

5 Komente

 1. Cuku April 15, 22:39

  Doli ky koqja kandarit
  Ik o trap ,hale
  Po te vjen radha
  Bythelepires I peshtire

  Reply to this comment
 2. na qeka zhduk llapmadhja e partis ? April 15, 22:49

  KE PASKAN RREMBYER
  TET´EM O NASTRADINI I PARTIS ???
  HAHAHAHAHAHAHHA
  TI DO CIZMET TURINJVE O SURRAT PORDH

  Reply to this comment
 3. Fat man April 15, 23:37

  O Vasilis o rrote kari sic te quan Edi Rama, u mesuat me Llallen fshatarin e Gramshit, po nashi Cecua ka bicak dhe po ju a pret, ndersa Mones po i pret thumin e pi… se e shpartalloj Liken.
  Oh sa per te qesh, eshte bere me nder “agresiv” kokekrrjepuri.

  Reply to this comment
 4. vlonjati April 16, 06:55

  Petrit llapaqeni na bere per te qeshur

  Reply to this comment
 5. Klodian Komneni April 16, 07:54

  Arrestimet i ben policia jo prokuroria…. Keta hajdutet e Leshelise po ndjejne lakun qe u shtrengohet

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim