Arrestimi i Gjuriç, Vuçiç merr në telefon…

March 26, 2018 19:20

Arrestimi i Gjuriç, Vuçiç merr në telefon…

Presidenti Aleksandar Vuçiç është lidhur drejtpërdrejtë me presidentin rus Vladimir Putin, nga i cili pret përkrahje për zgjidhjen e situatës kritike në Mitrovicë, ku është arrestuar drejtori i “Zyrës për Kosovën e Metohinën”, Marko Gjuriç, shkruan Gazeta Express.

Krahas kësaj, Vuçiç ka thirrur urgjentisht për sonte në orën 19:30 mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, mbledhje e cila fillimisht ishte menduar për t’u realizuar nesër.

s.a/dita

March 26, 2018 19:20
Komento

2 Komente

  1. Aliu nga Selenic March 26, 19:35

    Shteti do te funksionoje .Nuk ka dy shtet brenda nje shteti.Ate qe nuk e ben per shqiptaret e Presheves perse e kerkoni per Serbet.? Kujdes Vucic se shteti do te jet funksional per te gjith njelloi.? Si per Serbet dhe per shqiptaret.!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*