Arrestimi i kryebashkiakut të Lezhës, reagon Lulzim Basha

March 17, 2018 12:22

Arrestimi i kryebashkiakut të Lezhës, reagon Lulzim Basha

Një ditë pas arrestimit të kryetarit të Bashkisë së Lezhës, Fran Frokaj në kuadër të hetimeve për abuzime me pronat në bregdet, ka reaguar edhe Kreu i PD-së Lulzim Basha.

Në një konferencë për shtyp, nga selia Blu, Basha tha:

“Sot dua t’u them të gjithë shqiptarëve se ne shpresojmë dhe urojmë që Fran Frrokaj të jetë i pafajshëm. Qëndrimi im dhe i PD është i pandryshuar, të gjithë duhet të jenë të barabartë para ligjit, nga qytetarët e thjeshtë tek politikanët më të lartë.

Ne kërkojmë që hetimi të jetë transparent, jo politik dhe i paanshëm. Shqiptarët meritojnë një drejtësi të pastër dhe jo një drejtësi të kapur dhe të ndikuar nga axhenda politike, ndaj një krahu politik në favor të një krahu tjetër”.

o.j/dita

March 17, 2018 12:22
Komento

8 Komente

 1. Mos ! lylzimeja HaPi Gojen . March 17, 12:32

  Kur do arrestohet ky kriminel ,spiun,tradhetare,
  vjedhes buxheti shteti ,nashrues ordiner ,
  injorant e peder ,
  qe mban pas bythe disa pasaporta te huaja ,
  si me qen nji rropsi internacionale ,
  i Licensuar me u shkerdhy me gjithe mafiozet
  e planetit ,me arab,te bardh e te zi , nji
  art sozie e bleona qiretit !
  yyyyyyyyyyyyyyyyyyyt rrace rropsie e njerezimit .

  Perse e le te lire ala Prokurorja e Pergjetheshme kte
  karaputane antishqiptare ?
  Perse shtetti Shqiptare nuk rrit presionin Prokurorise
  te Arrestoje kokat e bandes Antishqiptare ,
  por luan me ndjenjat e te ardhmen europiane te shqiptareve ?????????

  Reply to this comment
 2. LORA March 17, 12:48

  Prononcimi eshte korrekt,,,,,deri tani.

  Reply to this comment
 3. Mos u merzit do fillojme nga e shkuara drejt realitetit te sotem te pushtetareve te korruptuar pa dallim feje ideje apo ngjyre politike ! March 17, 13:05

  Krimi nuk ka ngjyre politike apo patriotike ! Partia nuk duhet te jete streha e maskarenjeve ! Larg duart nga prona Publike !

  Reply to this comment
 4. Spartaku March 17, 13:10

  Eshte per tu respektuar zoti Basha per kete qendrim te drejte qe ka bere per arrestimin e krytarit te Bashkise se Lezhes.Ai ja ka lene te drejten drejtesise,dhe eshte ajo qe do ta nxier kryetarin te fajshem apo te pafajshem.E shohe per here te pare Bashen te flas kaq drejte.Nga padrejtesit,pd-ke ka urrejtjen e popullit shqipetar.Ishalla,ndryshojne rruge,me qellim qe ti kthehet besimi.

  Reply to this comment
 5. A ndonje demokrat te vertete PD March 17, 13:25

  A ka ndonje demokrat te vertete ne PD e salih dhe lulqim buces more ?
  Po si Keshtu more ju qe sollet demokracine sot jeni strukur pas ketyre krimineleve tashme me damke nga USA dhe BE
  Cfar prisni o zgjebsa qe marrkeni fryme nga bytha e salihit dhe e lulzim serbo-Russia

  Reply to this comment
 6. Gezim March 17, 13:26

  Kush ka vjedhur te arrestohet nuk ka rendesi majtas apo djathtas. Qendrimi I bashes ne kete rast eshte korrekt

  Reply to this comment
 7. Adih March 17, 15:00

  Ju te PD o Bashe ,e sollet kete katrahure ,direkt mbas 91 .U tallet me popullin gjoja te” djathte” ,e vodhet ,e kompozuat te paret kete korrupsion ,qe filloi me pak lek e tani luhet me miliona .Ku F Nano e gjeti te gateshme ,me Majko ,Meta e deri tek E Rama . Nuk e di o Bashe ju falenderojne keta ,dhe ja u dine per faleminderit ,qe e gjeten te gatshem korrupsionin e servirur dhe e dirizhuar me kujdes nga ju te PD ? Ju shkateruat ,i rropet te gjelle ,i vodhet pronaret e trojeve .I bete zbor me brutalitetin me cnjerezor ,me keq si ky Rama sot .,pa haruar dhe trojet shteterore ,ku shkateruat natyren me betonizimet ,e vetem per fitime ..Prandaj ju o Bashe duhet te shkriheni si PD ,pa haruar dhe LSI .E them kete o Bashe ,se te gjitha partite PS ,PD e LSI keni te njejtin program .Me mire te leme nje parti vetem PS ,E dime qe eshte binjakja e juaj ,por te pakten kursejme nga taksat tona ,per rrogat tuaja e deri milionat per lobingjet ,per te bere nje resme ,tragjedi e komedi o Bashe njekohesisht ?? Ju lumte ju katovicareve ,dihet fain e ka populli dele qorre ,qe sju fshin nga faqeja e dheut qe te gjithe ju , mbare ku jeni Rri i qete o Bashe ,do filloje prokuroria e gjykate edhe me zyberet e PS , te garantoj ..

  PS : Leri ipokrizite o Bashe ,keto denimet behen jo nga Rama ,por behen ,nga reforma ne drejtesi dhe Vettingu ,qe e beri Amerika dhe BE ,I jemi mirenjohes per jete Amerikes dhe BE .Zoti ti bekoje popujt vendet e tyre .

  Reply to this comment
 8. Amerikani March 17, 16:41

  Deklarate ne teresi korekte me perjashtim te fjalise se fundit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*