Rama: Presion, në shqip apo gjuhë të huaj, s’më bën dot askush

April 19, 2018 22:10

Rama: Presion, në shqip apo gjuhë të huaj, s’më bën dot askush

 

Kryeministri Edi Rama ka bërë një tjetër deklaratë lidhur me rastin e Saimir Tahirit.

I pyetur në një studio televizive nëse realisht ka pasur presion ndërkombëtar ndaj tij që peshku i madh të ketë një emër konkret, atë të ish-ministrit, ai u përgjigj: “presion mua, në shqip apo gjuhë të huaj, nuk më bën dot asnjeri”

Përgjigja e plotë Rames:

“U bë kjo puna e peshqve pak si banale por s’ka rëndësi. Sa iu përket presioneve, unë e kam thënë dhe herë tjera, presion mua në shqip apo gjuhë të huaj nuk më bën dot njeri, kushdo te jetë, kësaj qeverie, sa të jem unë në krye të saj, si bën dot presion njeri.

A ka individë dashamirës apo jo, që janë të interesuar të kuptojnë më shumë për këtë çështje, duke qenë të huaj, patjetër që ka. Patjetër ka pasur interesim për të kuptuar si qëndron çështja se e gjithë balta e propagandës së këtushme është përcjellë andej dhe natyrisht njerëzit andej nuk gdhihen dhe ngrysen me Shqipërinë, shkojnë drejt të vërtetës duke dëgjuar një palë, pastaj dëgjojnë palën tjetër.

Rama deklaroi se nëse prokuroria sjell një provë, jemi gati të japim autorizimin.

Tahiri është kërkuar të arrestohet 2 ditë pasi ka dalë një publikim i përgjimeve të dy personave të tjerë, të dy përfaqësuesve të llumit të shoqërisë ku përmenden dhe emri i ti, pa u pyetur ai vetë, prokuroria ka kërkuar arrestimin në shkelje të plotë të kushtetutës dhe ligjit duke iu referuar imunitetit

Nuk dua të merrem me Tahirin. Prokuroria nëse ka një provë të vetme është e mirëpritur të rikthehet në komision dhe ne nuk kemi asnjë lloj problemi të japim autorizimin”, deklaroi Rama.

l.h/ dita

April 19, 2018 22:10
Komento

27 Komente

 1. Doni apo nuke doni ju o tigra prej kartoni,dhe avoketer te djallit,Drejtesia do te BEHET. April 19, 22:45

  O ramovic,o i dhjere,por “krenare”,te jeshe kaqe “trim”sot berishovicet,bashavicet e metovicet me shoke e shoqe te denoncuar per vrasje e superkorrupsione me ze,figure dhe deshmi te gjalla sa istitucionale aqe dhe me teper popullore e medjatike ,ata te marre sebashku do te ishin duke vuajtur denimin ne burg dhe jo te bejne lojra fjalesh e lloqe kavajsish;thote populli.Mjaft me duke bere te fortin nga fuqia e pushteteve,kur dihet se ti dhe soi juaj keni bere shurren ne breke.Kujto qeverine rama-basha-berisha dhe meta,pra me vrases te Gerdecit,1997-8,te 21janarit dhe bindu per trimerite tuaja.Ti vetem nje trimeri ate te bashkejeteses me boten krim-korrupsionit-mafjozo-ekstremisto-imoralo-politik ne Tiranen zyrtare ne dite e vite deri me sot,prastaj na u mburr per “trimerite”tuaj.Turp dhe bashkefajesi kur shikon se akoma nuke jane thare gjurmet e gakut te derdhur me 1992,1997-8,te tragjedive ne dete e toke si Otranto,Gerdeci e 21 janari pa harruar mijra te vrare vetem per gjakmarrjen,pronat,droga,prostitucioni dhe korrupsioni zyrtar apo i biznesit te piset dhe pastaj na u trimero,o mije kenetash.C’do dite qe kalon ne bashkejetese me vrases e te superkorruptuar nga fuqia e pushteteve,vetem se do t’ju shtojne vitet e heqjes se lirise,o te pabreke qe ju la dita dhe miljonere ju ngrysi nata.Besoni,biondini se trimeria nuke eshte prone e juaja dhe pastaj rrefehuni,qe SOVRANI,SHBA,BE e Ligji dhe ZOTI t’ju meshirojne.

  Reply to this comment
 2. intelektuali April 19, 23:01

  Ky Kryeminister monist dhe karagjoz pa shkolle i bindet vetem George Sorosit,

  NE GJUHEN HEBRE

  Reply to this comment
  • korçari April 20, 10:52

   Jane ngritur gjithe plehrat me ne krye Inelektualeshi i pasuar nga Mark ukatadihet orat etj kush te shaje me shume duket se jeni inojrante dhe handikapate pasi shteti ligjor po forcohet çdo diteEuropa eshte me afer vetingu ne drejtesi do te çoje ne Reç shume nga maskarenjte te cilet u gdhine milionere me pasurine e ketij populli Salehu&i biri&Basha&Meta&Bode&Imami&Pollo etj .Faleminderit USA dhe Europes o pro ruse te vonuar …

   Reply to this comment
   • intelektuali April 20, 12:24

    Ore korcar enveristi po ke shan ti o halabak fanatik?

    sepse:

    Une te them qe t’i besh te fala Mikut per koke te Edi Rames ne BE, Sergei Stanishev, agjent i KGB me pasaporte ruse dhe sovjetike ne xhep qe i fryu ne vesh komunistes Mogherini:

    HAPI NEGOCIATAT EDVINIT SE SHOKET SOVJETIKE ME KANE LAJMERUAR SE DO TA KOLLOSIFIN SHQYPNINE SI NE KOHEN E QEPES TE ENVERIT

    Kush eshte PLEHRA ketu?

    Reply to this comment
   • mirel April 20, 16:17

    E di si eshte puna or ti korcari. Njerezit jane ne llogoren e gabuar.
    Menyra per ta goditur krimin nuk eshte te kapemi te prokuroria, por tek koncesionet.
    Ato implikojne direkt Ramutin dhe nuk ka nevoje te merresh me te tjeret se bien vete.
    Shiko miliardat e eurove qe marrin nga FMN dge i japin koncesionareve per rruge..dhe perfundojne duke i paguar perseri me ane te traut. Cfare llogjike ka ljo pervec kusarise.
    Rruga paguhet nga taksat e popullit, sepse i paguan FMN dhe traun e ve koncesioni te cilit i paguhen tarifa te tjera.
    Per cfare?
    Per kete duhet zene per gryke Ramuti dhe te mos sillemi si popull prostitute si tha ajo mesuesja.

    Reply to this comment
  • tirona April 20, 13:48

   ti thuash nje intelektuali shumdimesional si Rama i pa shkolle me e pakta eshte te jesh injorant ose filoserb

   Reply to this comment
   • intelektuali April 20, 14:27

    Uaaaa se na mallengjeve shume sidomos me cilesimin:

    EDI RAMA SUPERMEN SHUMDIMENSIONAL???

    3D apo 4D? qe te veme Syze “Shumdimensional” kur ta shikojme si Gjeli Maje Plehut cdo dite ne TV

    Po ku e ka dipllomen Kryeministri Yne “Shumdimensional”?

    sepse:

    Nuk ja kemi pare deri tani dhe sepse keshtu thonte edhe Enveri do kohe me pare qe ka mbaruar ne France, por doli se nuk kishte mbaruar gje fare dhe te gjitha lekat qe ja kishte derguar kunati i tij, Bahri Omari i kishte harxhuar ne Bordellot te Frances.

    Reply to this comment
 3. Ora April 19, 23:40

  Degjojeni më sa pergjegjesi flet kryemuti yne…une e mbroj krimin, une bej c’ të dua se e kam prone timen Shqiperine….si nuk di cfare eshte turpi ky njeri ….po ju jeni të zhytur të gjithe more të mjere….po ju e quani gjithe diten njeri tjetrin kriminel e hajdut në parlament e fusni në burg kuksianet se u rebeluan ngaqe nuk kane për të paguar ngaqe varferia eshte ulur kembekryq ne token même …ju duhet më ju mbledh në parlament të gjitheve e me ju hedh në ere të gjitheve ndryshe nuk ka shpetim ky vend i shkrete

  Reply to this comment
 4. Adih April 20, 00:25

  [email protected]……..Prit reformen ne drejtesi dhe vettingun ,dhe pastaj do i shikosh qe te gjithe ne REC te SHKODRES .Rri e qete ,.Zullumi i tyre eshte bere mullare .
  Me gjithese se ky Rama ,neokomunisti i diteve te socme ,e mban vehten si cub ,keni per ta pare ,si do hyje ne uje .Me beso ,gjumi nuk i ze naten nga frika. ..

  Reply to this comment
 5. Liri April 20, 06:43

  T’u lumte Z.Rama! Nje kryeminister krenar dhe i vendosur t’u shkoje puneve deri ne fund, megjithe shkopinjte e shumte qe futen nder rrota, i duhet sot Shqiperise. Perpara ne kete rruge. Le te bertasin e çirren ata qe duan te livadhisin e te pasurohen mbi kurrizin e popullit.

  Reply to this comment
 6. skrapari April 20, 07:37

  Edhe ju ,o komentues,na cat menderen me kete Xhoxh Sorosin. Deri dje krenoheshit me te . Mori burs nga fonacioni “Soros” Financon fondacioni “Soros ” flisnin me krenari si politikanet e qeveritaret,por edhe populli.. Ata qe kane perfituar me shume,shajne me shume. Kini mar shembull nga ata komuniste qe i sherbyen me shume atij sistemi dhe filluane ta shajne me shume. Keta quhen Bythepepires. C’;te keqi kini pare nga fondacioni “Soros? deri tani ?

  Reply to this comment
  • intelektuali April 20, 08:59

   O skraparliu i Sulo Gradecit dhe Like Floririt,

   E keqja me e madhe e Sorosit ne Shqypni eshte Kryeministri Yne Karagjoz dhe pa shkolle, Edi Rama qe e mbuloi me kanabis Vatanin dhe hapi doganat per kokainen kolumbiane dhe jo vetem kaq por qe po kthen Kohen e Qepes te Monizmit te Enver Hoxhes ne Shqypni qe mallkoi dhe ofendoi si halabak Presidentin e SHBA, Trump kur George Sorosi i dha urdher ne terrin e nates, si nje REZIL i vendit tone ne syte e Botes.

   Reply to this comment
 7. Drinizi Bardhi April 20, 07:58

  Ja ky është kryeministër i cili u a jep përgjigjen të qartë, serioze dhe pa asnjë dyshim. Pra po ka prova prokuroria tja japë komisionit përkatës dhe jepet autorizimi, sipas ligjeve. Por prokuroria, e cila ka akoma skutat saliane, nuk ka prova por bazohet: “Më tha ai apo më tha ky”. Deri sa po zgjat afatet e hetimit tregon pa aftësi dhe mungesa provash. Nëse do ishte arrestuar Saimiri me thashethemet , që edhe ndofta mund të jetë ashtu, do ishte 6 apo 7 muaj brenda, pa prova. A është e drejtë kjo? Jo për rastin në fjalë por për çdo person. Ju që e kërkoni arrestimin , ndihmojeni hetimin duke dhënë provat që të mbyllet kjo punë. Nëse nuk keni rrini në vendin që u takon dhe mos hidhni shashka sepse po trazoni dynjanë. Edhe komentuesit pa ditur të vërtetën kur flasin të jenë më seriozë. Personalisht do të isha i qetë që po ka prova pa hezitim të arrestohet dhe po qe kështu ky rast është një turp i madh për ne shqiptarët. Ai që abuzon me detyrën shtetërore akoma më keq me statuse të tillë të dënohet më me rreptësi kur provat janë të sigurta. Saimiri po qe se ka hyrë në këtë llum i takon që të deklarohet vetë . Me një veprim të tillë i mbetet pak burrëri dhe ndërgjegje shqiptari. Në të kundërt nëse i vërtetohen dënimi të jetë nga më të ashpërit.
  Edhe një herë bravo kryeministrit. Është tepër i qartë i sinqertë dhe mbrojtës i zbatimit të ligjeve.
  Drinzi Bardhi

  Reply to this comment
 8. Mark U.K April 20, 09:24

  Po ce don proven ma te madhe se 23 drejtus te policis jan ne arrati te implikurar ne trafikimin e droges.Po jeni ju more mashtrus qe je drejtusi i ktyre mafiizve.

  Reply to this comment
 9. Paul Tedeschini April 20, 09:42

  Ky pushti i Erdoganit.

  Reply to this comment
 10. AM April 20, 10:08

  Prokuroria s’ka prova dhe eshte mese e qarte qe ish prokurori , Lalla, qe tashti eshte (ndoshta) nen hetim, eshte perdorur politikisht per te bere kete veprim. Sic u perdor kur urdheroi arrestimin e Haki Cakos. Sic nuk arrestoi gjithe vitet qe ishte ne sherbim asnjke nga personat qe papritmas u bene kriminelet numer nje ne gjithe boten per opozite, Po mos te harrojme se ata qe e akuzojne tahirin jane vete ata qe nuk e kishin luftuar vete as mbjelljen as trafikimin e kanabinisit. S’eshte hera e pare qe PD nderton legjenda mbi asgje. Kryeredaktori i ketyre eshte Sali Berisha, ai i stilolapsave pistolete dhe i cadrave thika. I njejti qe gerdecin nuk e dinte c’ishte dhe nuk njihte as baxhanakun e vet. Eshte Basha, qe nuk shkoi te jepte llogari per rrugen e kombit duke ofruar nje raport mjekesor. I njejti qe i hapi lufte ambasades amerikane me genjeshtra deri sa u be qesharak gjate votimit te ligjit te vetingut. Keta mbajne mbas vetes nje grup trupjerdhurish qe i besojne pordheve te ketyre dhe do vazhdojne ti besojne.

  Reply to this comment
 11. A April 20, 10:31

  Nder plehrat EDI RAMA eshte me plehu dhe me shkerllata.

  Reply to this comment
 12. intelektuali April 20, 12:33

  Shikoni si e vertisin BYTHEN kurvat enveriste per Saje Qorrin e Edvinit dhe duan prova

  PO SAJE QORRI U KAP ME PRESH NE DUAR BASHKE ME HABILAJT E TIJ

  Po komisarin e Policise se Shtetit Dritan Zagani pse e masakruan mafiozet me liber shpie?

  prandaj:

  PROVAT E SAJE QORRIT JANE SI PROVAT E LIKE FLORIRIT QE EDI RAMA E BERI PRESIDENT

  Reply to this comment
 13. rapsodi popullor April 20, 13:07

  O more Rame, o more loqe,
  tu zbardh koka e nuk u poqe…

  Reply to this comment
 14. skrapari April 20, 13:17

  Sa per dieni ,o Intelektual, qe faktikisht nuk e di a je intelektual, pasi nga shprehjet je nje ordiner i rendomte, edhe neraste se isha i Sulo Gradecit do ta kisha per nder . Ishte besnik e nuk permbyste kupen pasi hante buken si Saliu Juaj. Ate Like Floririn ,emrin , te cilit ia pagezoi Saliu i Vicidolit,mbaje per vete se ta kam falur.Po ta fal se edhe ai eshte intelektual si ti. Eshte e mira te mos e kruash shume me Sulo Gradecin..

  Reply to this comment
  • intelektuali April 20, 14:40

   E KAM TAKUAR SILLON E ENVERIT

   E kam pare ne Kanada Sillon nga Skrapari, ku po kerkonte azil politik dhe kur i hapi barkun inteligjencave te huaja dhe dorezoi videot me incizime reale per MONSTREN Enver Hoxha qe kishte mare persiper ta ruante nga ARMIKU i brendshem dhe i jashtem dhe qe dolen se ishin miqte e tij me te ngushte komuniste, vegla te bindura te sadistit pederast qe falimentoi ekonomine dhe renoi shtetin si kurre me pare ne histori.

   Reply to this comment
 15. Adih April 20, 14:16

  skrapari @………………………..Pash zotin mos na e permend e lavdero Sulo Gradecin ..Ta mesosh nga une ,Suloja i yt i kontrollonte zhepat e deri te breket ,per ndonje thike e revole te gjithe antareve te byrose politike ,para se te shkonin tek diktatori Enver Hoxha . Ja kete pune ka bere skraparliu i yt i dashur .Dhe as edhe nje gje me shume .Te lutem mos na i mburr..

  Reply to this comment
 16. Paul Tedeschini April 20, 16:17

  Falimentove o Vllai i turkut Erdogan!!!!

  http://joq.al/artikull/357722.html

  Reply to this comment
 17. return of the saint April 20, 16:40

  Ça thua o i marre ty nuk te ka ne llogari njeri kur flasim per presion gjithmone kemi idene e ndonje presioni mbi ndonje fuqi atomike, ti merr urdhera dhe do ti zbatosh

  Reply to this comment
 18. Atdhetari April 20, 17:48

  Nje numer jo i vogel idiotesh te lindur apo te fabrikuar, apo edhe te infektuar flasin me nje papergjegjshmeri te admirueshme, sikur te kene keni thithur aromen e lules se Narcisit… Ca thone se jane intelektuale, ca rapsod(e), muk apo mark uk, ca tedeschini e ca ora, te gjithe horra, na jane bere bashke dhe i thone lloj-lloj epitetesh ofendues kryeministrit te Shqiperise, Edi Rama.
  Kuptohet se keta idiote jane edhe te instruktuar nga te paret e tyre bp (bashkepunetore) te fashisteve, nazisteve, esadisteve, zogisteve, ballisteve e legalisteve, te cilet sa qe Enver Hoxha gjalle, nuk pushuan se ardhuri si bandite naten per te vrare shqiptaret dhe per te shkaterruar ato, qe populli i ndertonte me aq mund e djerse diten.
  Keta vrastare per vrasjet e te pafajshmeve, per sabotimet dhe shkaterrimet e bera, jane dekoruar ne dem te interesave te popullit, jane dekoruar nga narcist nishani dhe marrin para nga taksat e popullit.
  Te semure, diote te dashur! Vazhdoni te beni detyren, se per ate edhe merrni ndonje kocke, mbase edhe te majme, por te dini nje gje: -Shqiperia do te ece perpara, doni apo nuk doni ju.
  Edi Rama eshte nje kryeminister, qe e ka marre mandatin nga populli permes votes se lire, jo me falanga si saliu juaj ne 1992 (duke bere vrasje me 2 Prill) dhe me 1996 duke i mbushur qendrat e votimit me shik-as e duke rrahur opoziten e lideret e saj.
  Kur vendi renkonte nga protestat e popullit fukara, per shkak te humbjes se parave te kursyera ne firmat piramidale, sali katrani i gezohej mandatit te vjedhur dhe te grabitur me dhune te presidentit, ndersa eunuket e parlamentit e duartrokisnin farsen, qe ai vete e kishte pergatitur.
  A i kuptoni dot ju valle, se ke rendojne sharjet tuaja?
  Duke share kryeministrin, ju shani ne radhe te pare veten tuaj dhe ofendoni popullin shqiptar. Ju tregoni se sa te vobekte jeni ne drejtim te edukimit, sa te varfer shpirterisht dhe sa te pakulturuar tuaj. Jeni mjerane dhe per te ardhur keq.
  Me veten tuaj ju mund te beni cfare te doni, por me popullin dhe kryeministrin cfare kini?!
  Kini ndonje ide(?), apo vetem sharje e sharje pa fund.
  Eshte marre, te merresh me ju te semure mendore.
  I shkruajta keto radhe per te mbeshtetur dhe bashkuar me ata shqiptare, qe jane realiste dhe qe kane nje gjykim te shendoshe ne komentet e tyre me siper.
  Kryeministri, Edi Rama, nuk i mbron fajtoret. Ai nuk pengon drejtesine te hetoje e gjykoje kriminelet. Ai shprehet qarte: -”prokuroria (te )sjell një provë, jemi gati të japim autorizimin”.
  Ne kampin e narcisteve therresin: -E duam ne burg Tahirin! Te arrestohet Tahiri! Te zbohet nga Parlamenti! Sillni ketu ne parlament edhe balilet!…
  Ju jeni ne nje kor ma ata, more te nderuar te semure. Qetesohuni! Sherohuni, prisni dhe duroni! Koha e ndeshkimit te krimineleve ka ardhur, por juve nuk e kuptoni, ose me mire beni sikur nuk e kuptoni.
  Kryeministri nuk i mbron fajtoret apo shkelesit e ligjit ne asnje rast. Ky eshte nje fakt i pare e provuar ne disa raste.
  Perpara Shqiperi!…(megjithese 1000 pengesa ke nga antishqiptaret shqiptare)

  Reply to this comment
  • Ora April 21, 00:07

   Ti mor zoteri apo zonje thuaj mendimin tend ne kemi mendimin tone e mos u perpiq te besh analistin se tipa si ti degjojme perdite e na e shpifet… Në dashte të vine mirë në dashte keq kryemuti yne e mbron krimin dhe eshte hajdut…nuk jemi ne antishqiptare po klasa politike shqiptare eshte antishqiptare..,. ..po Sajmiri e Rama janë të lidhur më 1000 fije më njeri tjetrin
   Cfare provash doni o qorra e te verber
   Po kur arriti ta bej Meten président e e ne presim drejtesi….

   Reply to this comment
 19. info analitike April 21, 13:52

  Ka ca qe kujtojne se me nofka te tipit “atdhetari” mund te legjitimojne gomarlleqet qe shkruajne. Plasi droga sheshit e u blene votat me paturpesine me te madhe aq sa Dibra na doli e mbushur me came e qy flet per vote te lire. Te keqen e mendjes! Nuk u ka mbetur me argument rilindjoteve tani qe u zgerlaqen keqas publikisht. Une ua pata thene qe diten e pare qe kriepsikopati u ul ne kolltukun e krieministrit qe ky do te katandiste me keq se Saliu po mu turren si qente militantet. Sot shikoj qe kane mbetur ende dy tre te lodhur qe i mbajne akoma ison violines se ndryshkur te Rames pavaresisht se shumica e ka provuar ne kurriz idiotesine, arrogancen e ligesine e kripsikopatit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*