Arrestimi i Tahirit/ Ruçi: S’kam kërkesë nga Prokuroria për heqje imuniteti

October 19, 2017 17:09

Arrestimi i Tahirit/ Ruçi: S’kam kërkesë nga Prokuroria për heqje imuniteti

 

Këshilli i Mandateve dhe Imuniteteve pritet të mblidhet në orën 19:00 për të shqyrtuar kërkesën e Prokurorisë për heqjen e mandatit të Saimir Tahirit.

Me urdhër të kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, fati i Tahirit për autorizimin e Prokurorisë për ta arrestuar ose jo, do vendoset pikërisht sot.

I kontaktuar nga deputetët e PD-së, Gramoz Ruçi thotë se nuk ka marrë një kërkesë nga Prokuroria dhe nuk jep një orë të mbledhjes së Këshillit të rregullores dhe Imuniteteve

October 19, 2017 17:09
Komento

1 Koment

  1. Konti Sbalta October 19, 17:45

    Ndoshta prokuroria ja ka derguar Saliut se e quan ate kryetar partije , kryetar kuvendi, kryeminister, president me nji fjale Llalla njeh vetem Saliun!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim