Arrestimi i Veliut në Kosovë, Prokuroria: Nuk ka urdhër ndalimi

May 28, 2018 15:50

Arrestimi i Veliut në Kosovë, Prokuroria: Nuk ka urdhër ndalimi

 

Pas ndalimit që Policia  e Kosovës i ka bërë shtetasit shqiptar Albert Veliu, i njohur ndryshe si “Dëshmitari X”, ka ardhur edhe reagimi i Prokurorisë shqiptare.

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka deklaruar se nuk ka asnjë urdhër ndalimi për Veliun.

“Prokuroria për Krime të Rënda po kryen hetime në procedimin penal Nr. 95/2018 regjistruar për veprën penale të “Trafikimit të narkotikeve” parashikuar nga neni 283/a i Kodit Penal. Ndaj shtetasit Albert Veliu nuk ka urdhër ndalimi apo urdhër për ekzekutimin e ndonjë vendimi të Gjykatës për Krime të Rënda”, deklaron organi i akuzës.

Sakaq policia e Kosovës tregohet e rezervuar mbi arsyet e ndalimit.

l.h/ dita

May 28, 2018 15:50
Komento

13 Komente

 1. demo May 28, 15:58

  Babalia fitoi.E shkrova para nje jave,qe i vetmi i fituar ne kete mes eshte Babalia,qe u be i famshem i pasur, i persekutuar politik dhe do ti jepet statusi i Azilantit politik ku ti doje qejfi Babales.

  Reply to this comment
  • Tani May 28, 17:45

   Ketij i duhej ndaluar udhetimi derisa te sqarohen akuzat e bera. Prokuroria e Berishes poi e le te lire keshtuqe ky ti shpetoje burgut me gjenjeshtren e madhe qe hodhi ne treg. I duhet marre pashaporta dhe te kthehet ne Shqiperi. Madje te mbahen edhe nen mbrojtjen e Prokurorise derisa te provohen apo mohohen akuzat qe beri. Nese ka mashtruar atehere duhet futur ne burg. Fakti qe ky do te iki eshte se ai eshte genjeshtra dhe do ti shpetoje burgut.

   Reply to this comment
 2. XXXL May 28, 16:12

  I paska ardhur fundi Ba-boles, si cdo deshmitar mashtrues qe perdor Berisha, kur del i pavlere dhe perben rrezik e vetmja gje eshte eleminimi fizik i tij.
  Kete fund do te kete edhe burgaxhiu, pijaneci, deshmitari mashtrues dhe kumarxhiu Ba-bole.

  Reply to this comment
 3. Paul Tedeschini May 28, 16:13

  Politika shqiptare Pozite-Opozite qe merret me nje NJERI KOT.

  Reply to this comment
 4. Sali bolleku per familien e tij May 28, 16:16

  Kush do nxjer mandat arresti?hajdarmutaj apo shoket e tij.
  Ketu mund te vjedhesh te vrasesh te shpifesh ,mjafton te mbash anen e njeres pale dhe je hero.
  Kush eshte me i rrezikshem saliu apo babolja,keta qe meren me montazhe apo babolja

  Reply to this comment
 5. kasem gahinji May 28, 16:19

  e kam lexuar ,sakte.keshtu e ke thene dhe ke te drejte.per prokurorine :-a nuk duhen marre masa ndaj personave e jane nen hetim dhe qe perpiqen ti hmangen hetimit?hyrja e paligjeshme ne nje shtet tjeter ose dalja e parregullt nga vendi me qellim shmangie nga hetimi a nuk eshte akt i paligjshem ndaj te ciles duhet vepruar?i intereson prokurorise zhdukja e deshmitareve?si puna e llalles qe nuk gjendej ku ishte per tiu fshehur organeve te vetingut.ai u ndalua nga policia gjermane pertu pyetur.po prokuroria cben?nuk ka urdher ndalimi.po,sepse eshte e korruptuar dhe e fjetur.me ritmet e saj shpresat e qytetareve per drejtesi te drejte zhduken si dosjet e durresit

  Reply to this comment
 6. Lala May 28, 16:53

  Pse ne Kosove?
  Mbase e dergoi Sala tek miqte e tij me pas u be pishman dhe mori ne telefone policine.(megjithse nuk e besoje”ka bese burri,,).

  Reply to this comment
 7. Gegë Matrënga May 28, 17:35

  Tek ne urdhër ndalimi del pasi personi i dyshuar ia mbath jashtë.

  Reply to this comment
 8. ALBAN DEGA May 28, 19:26

  BABLJA I VLORES DHE…
  HAVALJA E SHQIPERISE !

  PARTIA NE SHERBIM E NE MESHIRE TE :

  1- NJE NARKOTRAFIKANTI,
  2- NJE HUMAN TRAFIKANTI
  3- NJE KUSARI MAKINASH
  4- NJE RRENUESI TE FAMILJES SE VET
  5- NJE PIJANECI E BURGAXHIU KRONIK !

  ESHTE PARTI

  1- NARKOTRAFIKANTESH,

  2-HUMANTRAFIKANTESH,

  3- PARTI MEGAKUSARESH

  4- PARTI VRASESISH SERIALE,

  5- ESHTE PARTIA E VETSHKATERRIMIT E
  DEGJENERIMIT TE VETVETES !

  ESHTE PARTIA SALI LUL MUL EDI ALIBE BABALJA… E SHQIPERISE !

  ESHTE HAVALJA= FATKEQESIA E SHQIPERISE !

  Reply to this comment
 9. TROPOJANI May 28, 20:09

  I PASKA RA SHKURT KY TROPOJANI I AMERIKES? SI DUKET ESHTE ME BARK E TE VJELLA!!

  Reply to this comment
 10. ALBAN DEGA May 28, 20:29

  BABALJA APO HAVALJA E PDSH-SE DHE SALI BERISHES !?

  – KU… KU SA POSHTE KA RENE SALIKRACIA !?
  – MOZOMAKEQ !

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  NARKOTRAFIKANTI….
  HUMANTRAFIKANTI….
  PIJANECI KRONIK….
  HAJDUTI I MAKINAVE…
  KUMARXHIU I FAMILJES DHE FEMIJEVE TE VET … BABALJA ESHTE BERE TASH PESE DITE JO VETEM KALI I BETEJES PER KARRIKE E PUSHTET POR EDHE EMBLEMA DHE SIMBOLI I PDSH-SE DHE LSI-SE , I OPOZITES SE PALLUAR E SHPARTALLUAR ME KEQ SE GJERMANET NE STALINGRAD !
  “ BANDA E GANGSTEREVE” DHE KRYPESHQVE TE SAJ SALI LUL MUL MONA CIZME XEN ENKELED SALIANJIN EDI PALOKARIT …. ESHTE KATANDISUR SI MOS ME KEQ !
  BABALJA I TYRE, SIC E TREGOJNE DESHMI E PROVA E FAKTE TE PADISKUTUESHME ME ZE E ME FIGURE ESHTE KTHYER E DO TE JETE HAVALJA E KRYPESHQVE POLITIKE, JURIDIKE, MEDIATIKE, BIOLOGJIKE TE “ KESAJ MAFIA QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT” NGA PANIKU DHE TMERRI I REFORMES NE DREJTESI DHE VETINGUT NE DREJTESI E POLICÍ, NE ADMINISTRATE E
  POLITIKE !!!
  SHQIPTARE KUDO QE JENI!
  SHIHNI SA POSHTE KA RENE KARTAGJENA E SALIKRACISE !
  SHIHNI KE KANE KTHYER NE SIMBOL, EMBLEME E TOPUZ TE TYRE PER ARDHJEN NE PUSHTET ME KOMPLOTE, INTRIGA , MASHTRIME, POSHTERSI IDIOTESKE, QESHARAKE, TE NEVERITSHME DERI NE KRUPE !?
  NESE KINI DYSHIM HIDHNI NJE SY VETEM FOTOGRAFISE SE TIJ SY E FYTYRE KUQE NGA ALKOLI E STRESI I KRIMEVE TEPER TE RENDA TE TIJ TE PERMENDURA NE FILLIM TE
  SHKRIMIT
  CFARE NUK PRITET NGA NJE “BANDE GANGSTERESH “ QE PERDORI ARKIVOLIN DHE KUFOMEN E AZEM HSJDARIT, NJE VIKTIME E SALI BERISHES QE E NXORI NE PRITE, SI TOPUZ PER TE SHQYER DYERT E KRYEMINISTRISE DHE PET TE ORGANIZUAR GRUSHTIN FASHIST TE SHTETIT TE 14 SHTATORIT 1998 NE BASHKEPUNIM ME UDB-EN E SLLOBODAN MILLOSHEVICIT E STANISHICIT DUKE IA FUTUR FLAKEN SHQIPERISE DHE THIKEN MBAS SHPINE VELLEZERVE E MOTRAVE SHQIPTARE TE KOSOVES, MAQEDONISE, MALIT TE ZI DHE LUGINES SE PRESHEVES NE CASTET ME TE RENDA, NE KULMIN E HAZEPIT DHE GENOCIDIT ANTISHQIPTAR SETBOMADH NE KOSOVE TE VITEVE 1997-1999 !
  BABALJA I KESAJ BANDE GANGSTERESH NUK ESHTE GJE TJETER VECSE NJE KRIJESE MJERANE NJE DRU ME PRE I HAVALES SE SHQIPERISE I KRYPESHKUT E KAPOBANDES SE KESAJ MAFIE TE KORRUPSIONIT E KRIMIT TE ORGANIZUAR NE SHQIPERi ME EMRIN SALI RAM BERISHA E CO !
  SI I TILLE BABALJA PO DHE DO TE KTHEHET EDHE NE HAVALEN E HAVALES SE SHQIPERISE SALI BERISHA!
  KU… KU SA POSHTE KA RA SALIKRACIA !?
  JANE BERE PER TI MESHIRUAR E PER TI VAJTUAR PER SE GJALLI !
  ZOT FALUA MEKATET ! NUK DINE CFARE BEJNE TE GJORET, DO TE THOSHTE MARK ANTONI PO TE RINGJALLEJ !
  MOZOMAKEQ ( MOS ZOT MA
  KEQ ) THEMI NE MALESINE E GJAKOVES !

  Reply to this comment
 11. Alban May 28, 22:11

  ILACI I “TERRORIZMIT TE BARDHE” – LIGJI DUERTE!

  – Narkotrafiku vellai Siamez i Terrorizmit

  – Terrori i Bardhe dhe terrori i Zi … !

  – Cila eshte zgjidhja !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jo vetem Babalen, por po te ishte ne doren time te gjithe narkorafikantet, humantrafikantet e Shqiperise dhe Botes do ti dergoja per “Azil “tek Duerte ne Filipine
  Brenda 2 minutash do ti conté me doren e vet ose perkrahesve te tij perfshi te forcat e rendit dhe zbatimit te ligjit ne “Azil te perjetshem” ne Rroten e Semes shkurt ne RRS !
  Ndersa Terrorizmi i Zi ala Al Kueida, ala ISIS, ala Boka Haram… vret me plumba, vret me eksploziv, vret me arme te te gjitha llojeve perfshi kamione.., terrorizmi i Bardhe vret per se gjalli me “ pluhurin e Bardhe”, me “ Miellin e Bardhe” … miliona te rinje e te reja, miliona njerez ne mbare Boten !
  Jo vetem viktimat, por edhe familjet e tyre !
  Jo vetem per se vdekuri, por edhe per se gjalli !
  Jo vetem kaq, por i detyron viktimat dhe familjet e tyre te paguajne sa frengu pulen per “armet dhe municionet “ e tyre hashashin, heroinen, kokainen dhe drogat sintetike ala Malli, Ekstazia … e dhjetra te tjera !
  Terrorizmi eshte terrorizem pavaresisht nga ngjyra !
  Ndaj duhet goditur me te gjithe forcen e ligjit e ne te gjitha mjetet !
  Zgjidhja perfundimtare, ilaci i tij eshte Ligji Duerte !

  Reply to this comment
 12. alfons May 28, 22:47

  pse ka frike ky bolja njeri me “integritet”si perdeja i dhane dhe 2000000 EVRO nga te ruges te kombit(nje qime b…..)°Per lulin ki te verteta tha sipas palokes dhe keta lloj burgaxhinj nuk para genjejne nonjher me te dendur trafikant hesapi!HAJDE PD KU KE KATANDISUR U LIDHE PAS BOLEVE TE DASHIT

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*