Arrestohen dy 17 vjeçarë për vjedhje

June 2, 2015 13:30

Arrestohen dy 17 vjeçarë për vjedhje

Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë një 17 vjeçar me inicialet H.F. Arrestimi i tij u krye në lagjen “Lef Sallata”, né njé internet, pasi i ka vjedhur në çantë një sasi parash prej 20.000 lekë të reja, shtetases: N. S., vjeç 37, banuese në Vlorë.

Ndërsa policia e Sarandës, është vënë në ndjekje dhe ka arrestuar në flagrance, shtetasin GJ. H., vjeç 17, banues në Vlorë. Ky shtetas, pasi ka vjedhur automjetin tip “Hyndai­xhip” në pronësi të shtetasit: SH. R., është larguar nga Saranda në drejtim të Vlorës dhe menjëherë forcat e policisë i janë vënë në ndjekje dhe kanë bërë të mundur kapjen e tij 30 km larg Sarandës, në aksin rrugor Sarandë­Himarë.

Gjatë hetimeve paraprake rezulton se një ditë më parë, më datë 31.05.2015, ka vjedhur një automjet tjetër tip “Toyota” në pronësi të shtetasit: TH. K dhe e k

June 2, 2015 13:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim