Arrestohen dy djemtë e Rrapush Xhaferrit për mashtrim me firmat piramidale

May 21, 2015 10:00

Arrestohen dy djemtë e Rrapush Xhaferrit për mashtrim me firmat piramidale

Policia e Tiranës ka arrestuar dy djemtë e Rrapush Xhaferrit.

Ata janë arrestuar për mashtrim me firmat piramidale.

Komisariati nr 2 i Policise se Tiranes, pas nje “operacioni blic” arrestoi dy djemte e Rrapush Xhaferrit, krijuesit te firmes piramidale “Xhaferri”.

Perparim Rrapush Xhaferi rezulton i denuar me 9 vjet burg nga Gjykata e Tiranes dhe Pellumb Rrapush Xhaferi eshte denuar me 10 vjet heqje lirie nga e njejta gjykate per “Vjedhje me ane te mashtrimit me shuma te medha”dhe Krijimi i firmave Piramidale.

Vendimi i gjykates eshte i formes se prere.

Ata u kapen ne shtepine e tyre prane “Pallatit me Shigjeta” ne Tirane”, thuhet në një deklaratë të policisë.

May 21, 2015 10:00
Komento

4 Komente

 1. Drago May 21, 10:03

  Ooo ore paska pune policia keto dite. Shiko cka dale nga deklasifikimi i dokumenteve te amerikaneve per vrasjen ne komunitetin mysylman

  http://www.everteta-al.com/2015/05/21/ekskluzive-ja-kush-e-vrau-sali-tivarin-sipas-amerikaneve/

  Reply to this comment
 2. libi May 21, 10:09

  sa shpejt. sa vite kane kaluar?! https://goo.gl/GtxXo1

  Reply to this comment
 3. Shahisti Klasik May 21, 19:21

  Suksese policise shqiptare! Perpara tani per te kapur Hamit Matjanin!

  Reply to this comment
 4. lato May 21, 19:48

  Firma bamirese Rrapush Xhaferri,ishte i vetmi fondacion qe ndihmoi popullin shqiptar me planin “Marshallah”,tre fishi ne dore per dy muaj.Nuk e kam gjetur ende burimin e parave te Xhaferrit,por te them te drejten parate i mora.Edhe kur e sekuestruan,e vodhen,perseri i shperndau 60%. Rahmet shpirti Rrapushit,lironi djemte se nuk kane faj.Mua me vodhi faturistja elektrikut,jo Rrapush Xhaferri,se Rrapush Xhaferri me doli hakut me tha mos shit shtepine,mos shit lopen!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim