Arrestohen dy persona në Fier, u kapën me 6 kg drogë

October 1, 2015 08:18

Arrestohen dy persona në Fier, u kapën me 6 kg drogë

Dy persona janë arrestuar në Fier, pais në automjetin me të cilin po udhëtonin po transportonin 6 kg droge.

Policia bën me dije se në flagrancë u arrestuan shtetasit Bujar Merdani, 25 vjeç dhe Klaus Mahmuti, 23 vjeç, banues në Fermë-Çlirim Fier.

“Arestimi i tyre u bë pasi më datën 30.09.2015, rreth orës 20:15, në vëndin e quajtur “Levan”në automjetin tip “JEEP” me targa 5470 DLS , janë gjetur 6 kg lëndë narkotoke “Canabis Sativa”- njofton policia.

Në cilesinë e provës materiale u sekuestruan: 6 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa, një automjet i tipit JEEP, me targa 5470 DLS dhe dy aparate celularë.

October 1, 2015 08:18
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*