Arrestohen dy shpërndarësit e kokainës në Vorë

April 26, 2015 10:16

Arrestohen dy shpërndarësit e kokainës në Vorë

Policia e Tiranës ka  arrestuar  2 persona, të cilët akzuohen  për trafikim të lëndëve narkotike.

Sektori për Trafiqet dhe Narkotikët Tiranë, në bashkëpunim me Prokurorinë për Krimet e Rënda, pas një hetimi dy mujor,  finalizuar operacionin gjatë të cilit janë arrestuar 2 shtetas për veprën penale “Trafikim i lëndëve plasëse në bashkëpunim”.
Të arrestuarit janë Zyber dhe Eltan Zeneli të cilët shisnin lëndë narkotike në Vorë.

Në kuadër të këtij operacioni u bë e mundur sekuestrimi i një qese me 1828 gr kanabis sativa, ndërsa në cilësinë e provës materiale i sekuestruan gjithshtu 15 doza kokaine dhe 3 celularë ,të cilat u gjetën në banesën e Eltan Zenelit.
Policia po punon për zbardhjen e plotë të trafikut të lëndës narkotike nga këta shtetas të arrestuar.Materialet në ngarkim i kaluan Prokurorisë për hetime të mëtejshme.

April 26, 2015 10:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*