Arrestohen dy shqiptarë, trafikonin drogë në Kretë

February 23, 2018 10:19

Arrestohen dy shqiptarë, trafikonin drogë në Kretë

 

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar mbrëmë në Rethimno të Kretës, nga punonjësit e Departamentit të ndjekjes së drogës e të sigurisë, në Rethimno.

Dy të arrestuarit, të moshës 29 dhe 31 vjeç, janë akuzuar për trafikim dhe posedim të lëndëve narkotike në Rethimo.

Gjatë operacionit policor, është lokalizuar zona specifike (cavanza) e përdorur nga 29-vjeçari për të fshehur drogën. Kur policia identifikoi 29-vjeçarin, ai ishte duke furnizuar 31-vjeçarin me lëndë narkotike.

Dy shqiptarët u ndaluan dhe u arrestuan nga oficerët e policisë. Nga kontrolli parë që u bë, rezultoi i se shqiptarët mbanin me vete:

  1. Një sasi të vogël kanabis (është konfiskuar)
  2. Tre telefona celularë
  3. Shumën prej 55 euro cash

Më pas, vijoi një kërkim i dytë në zonën që 29-vjeçari përdorte për të fshehur drogën (cavanza), ku u gjetën dhe u konfiskuan tre pako të improvizuara që përmbanin gjithsej 330 gram kanabis.

Kontrolli i tretë konsistoi në hulumtimin brenda banesës së 29-vjeçarit ku u zbuluan dhe u konfiskuan:

  1. 137.7 gram kanabis
  2. Një sasi e vogël e substancave haluçinante (kërpudha)
  3. Një shumë monetare prej 510 euro.
  4. Automjeti që shërbente për transportin, në pronësi të 29-vjeçarit

l.h/ dita

February 23, 2018 10:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*