Arrestohen dy vëllezërit e shpallur në kërkim ndërkombëtar

July 25, 2015 09:23

Arrestohen dy vëllezërit e shpallur në kërkim ndërkombëtar

Të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia për trafik droge dhe prostitucion, policia e Elbasanit ka arrestur dy vëllezërit Hi.

Geron Hasanbelli, 41­vjeç dhe Mikel Hasanbelli, 37­ vjeç u ndaluan nga efektivat e policisë, pasi Gjykata e Milanos Itali ka lëshuar urdhër arresti për veprat penale: “Trafik droge”, “Organizatë Kriminale, ndihmë dhe nxitje prostitucioni”, parashikuar nga nenet 3,4, 416 të ligjit 75/58, si dhe nenet 73,80 të Ligjit 309/90 të Kodit Penal Italian.

Ndalimi i tyre është bërë me qëllim ekstradimi për në Itali.

July 25, 2015 09:23
Komento

1 Koment

  1. Dita July 26, 10:24

    Film sherifash.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?