Arrestohen gjashtë të rinj që tërhoqën para me kartë amerikane të klonuara

December 1, 2015 20:30

Arrestohen gjashtë të rinj që tërhoqën para me kartë amerikane të klonuara

Gjashtë të rinj janë arrestuar pasi dyshohen për “Mashtrimi kompjuterik”, pasi, nëpërmjet kartave të klonuara, kanë tërhequr shuma të konsiderueshme parash nga bankomantët e një banke të nivelit të dytë në Shqipëri.

Këta shtetas, me banim në Lushnjë dhe Kavajë, pasi kanë falsifikuar karta debiti (tërheqje parash) kanë tërhequr shuma të ndryshme në bankomate në Lushnjë, Kavajë dhe Durrës dhe i kanë shpenzuar ato për blerje karburanti për automjetet e tyre ose për sende të tjera.

Nga hetimi rezultoi se 6 të rinjtë kanë tentuar të kryejnë transaksione (tërheqje) edhe nga disa karta të tjera, por këto tentativa kanë rezultuar të pasuksesshme.

Të arrestuarit janë:

Klodjan (Klajdi) Kodheli, i dtl. 1992
Sajmir Krasnaj, i dtl. 1988
Denilson Dusha (Vilson Camko), i dtl. 1998
Besmir Kollçaku, i dtl. 1992
Andi Hylviu, i dtl. 1993
Marius Shehi, i dtl. 1993

December 1, 2015 20:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim