Arrestohen rreth 300 roje të sigurisë së Erdoganit

July 22, 2016 22:09

Arrestohen rreth 300 roje të sigurisë së Erdoganit

Të paktën 283 anëtarë të rojës së sigurisë së Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan janë arrestuar nga policia pas tentativës për grusht shteti të javës së shkuar, më 15 korrik.

Rojet janë anëtarë të forcave speciale të regjimentit të vendosur pranë pallatit presidencial në Ankara. Regjimenti ka gjithsej 2 500 anëtarë në total transmeton CNN Tur.

July 22, 2016 22:09
Komento

2 Komente

  1. Ben July 22, 22:24

    Cmenduria vazhdon.

    Reply to this comment
  2. shqiptar July 23, 13:03

    pastroji njeher e mire keto plerat e gylen dhe vazhdoni perpara ne fuqizimin e ekonomise sic keni bere deri tani, te gjithe e dime qe bota eshte hipokrite dhe sic tha dhe nje nga ministrat e erdogan qe nese puci do dilte me sukses, te gjithe mediat boterore do te sinkronizoheshin sic dhe bene ne fillimin e pucit duke e paraqitur si sukses dhe lideret boteror do thonin fjale te tjera ndryshe nga ato qe thane. sjam as pro turk as pro kinez, por nje lider qe e don shtetin e tij e kujdeset e perpiqet ne rimekembjen ekonomike dhe gjenerale, ne shqiptaret te pakten e duam nje te tille dhe kemi nevoje, rendim si te marrosur pas europes por harrojme qe per te rendur pas europes rrogat sduhen te jene 25000 leke, pa rruge pa asnje lloj infrastruktur, me politiken me te korruptuar ne europe dhe nder me te korruptuarat ne bote. etj etj te metat e shqiperise skane te numeruar.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*