Arrestohen “shëtitësit” që grabitën 40-vjeçaren në Fier

September 3, 2018 12:47

Arrestohen “shëtitësit” që grabitën 40-vjeçaren në Fier

Dy adoleshentë vlonjatë janë vendosur në pranga, pasi kanë grabitur çantën e një shtetaseje 40-vjeçare me inicialet V.Ll.

Ngjarja ka ndodhur dje në lagjen “1 maji të Fierit” dhe shtetasit e ndaluar janë R.L, 14  vjeç, dhe K.B, 13 vjeç.

Gjatë kontrollit të banesave të tyre, iu është gjetur çanta e 40-vjeçares, 659 mijë lekë të reja, pasaporta dhe karta identiteti.

Pas finalizimit me sukses të operacionit “Shëtitësit”, veprimet hetimore në ngarkim të dy adoleshentëve i kanë kaluar Drejtorisë së Policisë në Fier.

s.a/dita

September 3, 2018 12:47
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*