Korrupsion në Universitetin e Elbasanit, arrestohen dekani, pedagogë dhe sekserë

May 9, 2018 08:57

Korrupsion në Universitetin e Elbasanit, arrestohen dekani, pedagogë dhe sekserë

Tre pedagogë në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” të Elbasanit, janë arrestuar nga policia ditën e sotme. Në pranga kanë rënë edhe 4 sekserë, të gjithë të akuzuar për korrupsion.

Të arrestuarit janë Albert Riska 55 vjeç Dekan i Fakultetit të Shkencave Humane në Universitetin e Elbasanit, Elvira Lumi 54 vjeç shefe e departamentit të Gazetarisë dhe Erjola Çalja 29 vjeç pedagoge e jashtme në Fakultetin Ekonomik.

Kurse sekserët e arrestuar janë Petrit Kodra, Admirim Kala, Adem Ngjela dhe Marius Çalja student.

ABC News raporton se pedagogët dhe sekserët janë arrestuar rreth orës 02:00 të mëngjesit. Ndërkohë, të tjerë persona janë marrë në pyetje nga policia.

o.j/dita

May 9, 2018 08:57
Komento

2 Komente

  1. lato May 9, 09:13

    Keto te tre i keni qa.Kane 30 vjet qe i rropen studentet.Keni harru edhe Dulle bullarin,Cecin dhe ca te tjere qe ju dogjen karrocat.

    Reply to this comment
  2. lato May 9, 09:18

    Elvira Lumi shurron ne klase.Ksaj i ka fluturu petlla qe 20 vjet.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim