Arrestohet ‘çifti’ i tmerrshëm, vidhnin në Tiranë

February 13, 2016 09:41

Arrestohet ‘çifti’ i tmerrshëm, vidhnin në Tiranë

Dy të rinj, një vajzë dhe një djalë, janë vënë në pranga dje gjatë një operacioni të forcave të Komisariatit nr.1, pasi akuzohen se në bashkëpunim me njëritjetrin kanë realizuar vjedhjen e disa banesave në Tiranë.

Gjatë operacionit të koduar “Dyqanet”, u arrestuan 25-vjeçarja Xheni Hysenbegasi dhe miku i saj, Florian Drushku, 29 vjeç. Ky i fundit, sipas Policisë, ka qenë i dënuar edhe më parë për veprat penale “dhunim banese” dhe “vetëgjyqësi”. Policia sqaroi dje se ndalimi i këtyre shtetasve u bë pasi dyshohet se janë autorë të disa vjedhjeve të banesave, ku si rezultat i hetimeve të kryera prej disa javësh, nga specialistët për Krimet e Hapura është bërë dokumentimi i tyre me prova ligjore.

Tri prej ngjarjeve të denoncuara gjatë muajit janar në Komisariatin nr.1, vjedhjet e banesave të shtetasve A.B., M.N. dhe N.V., tashmë janë dokumentuar me prova shkencore. Në këto ngjarje ka rezultuar se Xheni Hysenbegasi dhe Florian Drushku kanë vjedhur shuma të ndryshme parash, celularë dhe disa bizhuteri floriri.

February 13, 2016 09:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim