Arrestohet deputetja e AAK-së, Donika Kadaj Bujupi

November 18, 2015 09:59

Arrestohet deputetja e AAK-së, Donika Kadaj Bujupi

Kryetarja e grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj Bujupi është ndaluar nga policia e Kosovës mëngjesin e sotëm.

Lajmin e ka konfirmuar për mediat kosovare, asistenti i saj, Argjend Zejnaj. Bujupi është dërguar në Pallatin e Drejtësisë në Hajvali (lagje në Prishtinë).

Urdhri i arrestit ndaj saj është lëshuar një ditë më parë nga Gjykata e Prishtinës për shkak se deputetët e opozitës ka protestuar dhunshëm dhe kanë bllokuar punimet e Parlamentit të Kosovës. /Dita/

November 18, 2015 09:59
Komento

2 Komente

 1. Goni me November 18, 12:34

  Ashtu si edeshirojne serbet po shkojne punet ne Kosove.Drejtuesit mbareshqiptare ne kosove e me gjere duhet urgjentisht te mblidhen e t,i japin rrugezgjidhje problemit ose situata do penetroje thellesisht keq gjithmone ne dem te ceshtjes se madhe shqiptare.O sot o kurre,ndryshe do rikthehen pushtuesit!,,,

  Reply to this comment
 2. Arben November 18, 15:42

  PERPARA VETEVENDOSJE

  ZAJEDNICA NUK KALON

  GJITHE SHQIPETARET JANE ME JU.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*