Arrestohet deputeti i Vetëvendosjes Faton Topalli

December 8, 2015 15:14

Arrestohet deputeti i Vetëvendosjes Faton Topalli

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe deputetin tjetër të Lëvizje Vetëvendosje, Faton Topalli. Sipas deklaratës së Lëvizjes, ai u arrestua brenda ambienteve të Kuvendit të Kosovës.

“Kjo polici sot arrestoi dy deputetë që janë vënë në mbrojtje të Republikës. Sikur Albulena Haxhiu që u arrestua derisa po shkonte në një tubim, deputeti Topalli po kryente detyrat e veta në Kuvendin e republikës kur u arrestua.

Megjithatë, as kjo polici e asnjë instrument i pushtetit të Isa Mustafës e Hashim Thaçit nuk do të munden ta ndalin kundërshtimin e “Zajednicës” dhe marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi”, thuhet në reagim.

 “Kundërshtimi i këtyre marrëveshjeve po rritet sikurse është në rritje edhe numri i të përndjekurve nga ky pushtet për këto marrëveshje. Ne kërkojmë lirimin e menjëhershëm të deputetëve dhe kërkojmë tërheqjen e marrëveshjeve kriminale. Vazhdimi i arrestimit të opozitës do ta tensionojë edhe më shumë situatën dhe do ta thellojë krizën”, thuhet më tej. /Dita/

 

December 8, 2015 15:14
Komento

3 Komente

 1. mirel December 8, 15:40

  Ka ngel njeri pa arrestuar nga Vetevendosja?

  Reply to this comment
 2. Arben December 8, 18:04

  ZAJEDNICA NUK KALON

  KOSOVA ESHTE SHQIPERI

  PERPARA VETEVENDOSJE.

  Reply to this comment
 3. Arben December 8, 18:07

  KOKA E MUHABETIT E “PERPJEKJEVE INTENSIVE” TE GJITHANSHME PER DIALOG POLITIK NGA LLOJ LLOJ GRABITESISH, BYTHLEPIRES.

  ZAJEDNICA NUK KALON

  KOSOVA ESHTE SHQIPERI

  PERPARA VETEVENDOSJE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*