Arrestohet gjyqtarja dhe avokati, morën ryshfet në këmbim të favorizimit

June 11, 2015 13:19

Arrestohet gjyqtarja dhe avokati, morën ryshfet në këmbim të favorizimit

Gjyqtarja Parashqevi Ademi e rrethit të Laçit dhe avokati Gjovalin Prendi janë arrestuar në kushtet e flagrancës, paraditen e kësaj të enjteje.

Lajmin e bëjnë të ditur burime policore, sipas të cilave, prangat u vunë pasi u zbulua se Ademi dhe Prendi kishin marrë ryshfet për një çështje gjyqësore-raporton TCH.

Në momentin e arrestimit, atyre iu gjet shuma prej 200 mijë lekësh, që dyshohet se ishte ryshfeti i marrë.

Investigimin për këtë rast, do ta ndiqni të plotë sot në mbrëmje, në emisionin “Fiks Fare”.

June 11, 2015 13:19
Komento

10 Komente

 1. METEH June 11, 13:24

  Po sa gjyqtar ka te till ne kete vend qe po rjepin popullin dhe Nishani i mbron siç mbron Gjin Gjonin.Drejtesia eshte kthyer ne fatkeqsi kombetare,ku nderkombetaret po ulerasin vetem Presidenti yn nuk degjon

  Reply to this comment
  • adri June 12, 05:56

   Ne Lac duke filluar nga Kryetari i gjykates duhen hetuar . te gjithe avokatet kete pune bejne. Nese duhet te vendoset drejtesia duhet te veprohet ne kete menyre qe tju mbyllen shtigjet ketyre palo gjyqetareve te felliqur.

   Reply to this comment
 2. albanopl June 11, 14:43

  Te varen ne litar, por nga kembet keto monstra qe te neverisin jeten ne Shqiperi. Shkarkoni tere trupin gjyqesor ne Shqiperi dhe merrni 10 gjyqtare anglez, paguajini sa te duan ata , derisa te dalin 10 shqiptare te ndershem.

  Reply to this comment
 3. doktori June 11, 15:06

  Ky fiksi eshte ber vari trapin se merret me gjera pa rendesi (peshqit e vegjel) po ka sum le te futet ne brendesi te problemit.
  Me doktoret merret me 200 lekshin e vjeter qe len ca pacient qe e kan gati celularin te filmojne dhe keta triumfator fiksi e gjeta Vangjel.
  Ne drejtesi merret me gjyqtaret e rangut te 4 me 2000 leksh te rinj kete radhe(qe nuk eshte cudi ti ket pas dhe leket e veta ne cante) dhe eeeeeee kapaaaaaaa(keni kapur lesht ) po keni sum ato aparatura verini dhe pergjoni njeres te rangut te larte ????????? se peshku qelbet nga koka thot nje fjal e urte hajd pune te mbare

  Reply to this comment
 4. tomsojeri June 11, 15:11

  Presidenti yn or mik esht vazhdimi i atij qe shkaterroi Shqiperin,esht pjesa e erret e asaj kohe, qe me aftesin e paaftesis se tij ,paturpesis se tij, i montuar ne ate vend dhe i vendosur per ta nxjer te pa prekur mikun e madh dhe armikun me te madh te shqiptareve qe ka par historia , qe e vuri atje,me mustaqe e pa mustaqe, esht ber figura me e urrejtshme popullore sepse, “dhembi” i helmon akoma dhe rim e bejm sehir kte andikapat qe sa her i jepet rasti dhe mundesia tregon cfar fytyre ka e cfar “duhan”pi!…..I pari do mbetet ne historin e shqiptareve si zjarvenesi dhe shkaterimtari i saj dhe ky si presidenti gomari me i madh i ter kohrave!Nese te parit do i vij dita ndonjeher te jap llogari e te paguaj pas hekurave per cfar ka ber ,ky te lahet nga beshtyma e shqiptareve veshtir se pastrohet …..

  Reply to this comment
 5. kastriot June 11, 16:04

  Do jene cironka….gjene mire,te vene ne hale.

  Reply to this comment
 6. skifteri June 11, 16:51

  Le te shikojme do ti denojne apo u qa mali polli nje mje !…Hajr ishalla ti denojne tu hy frika gjyqtqtarve dhe gjykojne drejte pa korrupsion ,kjo eshte nje lajme I mire.

  Reply to this comment
 7. Toni June 11, 17:29

  Korporata gjin gjoni-zaganjori+anetaret me korespondence te KLD me pak fjale shpk e SHQUP dhe prisni te behet drejtesi ..

  Reply to this comment
 8. Emigranti June 11, 18:00

  O Doktor pse Fiksi e ka te lehte te hyje ne zyrat e peshkaqeneve te medhenj?

  Reply to this comment
 9. çimka June 11, 20:56

  Kur gjyqtaret paguajn 100-200 mije Euro per vendet e punes kush i merr keto pare ? Pa tjeter ata qe kane emertesat e tyre.
  E pasqyroni dot kete qe eshte konstatuar ?
  Sa per avokatet mbrojtes , duhet tu ndrohet emeri dhe t’u behet :”Sekseret e gjykatesve dhe prokuroreve ” .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*